Moschino kevad-suvi 2015. kollektsioon, mis on inspireeritud Barbie-nukust.Foto: SIPA / Scanpix
Piia Õunpuu 21. september 2014 18:01
Milano moenädalal veel kestab, kuid skandaalseima kollektsiooni auhinna viib ilmselt koju Moschino. 

Juba eelmisel hooajal pani moemaja peadisainer Jeremy Scott moemaailma õhku ahmima, kui ehitas kogu sügiskollektsiooni üles McDonald'si logole. Inspiratsiooni oli saadud ka hommikuhelveste ja krõpsupakenditelt, mõnelt kleidilt vaatas vastu Käsna-Kalle rõõmus nägu.

Järgmise suve kollektsioon on samuti popkultuurist inspireeritud, kogu kollektsioon on justkui Barbie riidekapist laenatud. 

Lava vallutasid hiigelsuurte ülespandud soengutega modellid, jalad sama pikad kui Barbie'l, näol sarnane rahulolev naeratus. Komplektid olid nii roosad, et iga väike tüdruk vaid hüppaks rõõmust. 

Kottide ja kleitide peale trükitud Moschino logo oli sarnane Barbie' logo kirjaviisiga, just nagu eelmisel hooajal tehti McDonald'si kuulsa M-tähega. 

Isegi aksessuaaride peale oli korralikult mõeldud. Ühel modellil rippus kaelas turisti-Barbie'le iseloomulik fotokaamera, teine kõndis moelaval kohvrit järel vedades. Kõikide moehullude lemmikuks on juba paari päeva jooksul saanud iPhone'i kate, mis on samaaegselt ka täiesti töötav peegel. 

Ma olen kindel, et minu Barbiel oli just selline must värvilise mustriga miniseeliku ja topi komplekt ning ausalt öeldes võiksin ise väga vabalt samasugust kanda.

Mis teie arvate? Kas päriselus Barbieks riietumine on liigne moehullus?