AUTOTA: Harril tuleb uue auto muretsemiseni nüüd maal masinata hakkama saada. Foto: Aldo Luud
Arvo Uustalu 19. september 2014 07:00
Võrumaal Osulas virutati ära lugupeetud rahvamuusiku auto, sõideti sellega kraavi ja pandi põlema!

"Sain teada, et auto on ärandatud, kui hommikul enne kella kuut politsei helistas ja küsis, kas see on teie auto, mis kraavis põleb," räägib Võrumaal elav Harri, kes ööl vastu teisipäeva oma autost ilma jäi.

Mitme rahvamuusikaautasuga pärjatud eakal pillimehel on seda enam põhjust vihane olla, kuna segi pekstud ja põlema pandud autosse jäi tema pill.

16. septembri varahommikul sai politsei teate, et Võrumaal Sõmerpalu vallas põleb üks sõiduk. Kontrollimisel selgus, et sama Opel Combo oli öösel varastatud Osula külast, sellega oli kraavi sõidetud, lõhutud masina aknaklaasid ning süüdatud salong.

Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel, kuid politsei on kuumadel jälgedel ning pätid tõenäoliselt oma karistuse saavad. Harri sõnul oli üks auto alles äsja Osulast ärandatud.

"Osulast seest varastati, aga jõuti sellega ainult umbes kilomeetri kaugusele Harjumäele, kus sõit lõppes samuti kraavis. Seegi auto pandi põlema. Sama käekiri," nendib ta.

Osula elanike väitel on autovarguste taga ühed ja samad, äsja vangist tulnud mehed.

Harri luges öösel kella kaheni raamatut ja kustutas siis laelambi.

"Eks nad nii kaua ootasid ja said aru, et läksin magama. Auto oli ju otse maja ees. Paistab, et nad ei sõitnud kohe kraavi, vaid tiirutasid enne autoga ümbruskonnas ringi. Autost ei ole enam muud järel kui vanaraud, terve päeva mässasin, et seda põllult kätte saada, et Võru taha vanarauda ära viia. See oli minu ainus auto, peangi vaatama, kuidas nüüd elu sättida. Kindlustusest öeldi, et nemad kahju kinni ei maksa. Pättidelt pole mõistagi midagi võtta," räägib ta.

Autosse jäi ka Harri väga hea kõlaga karmoška, suur hulk mett täis purke ning kümme plaati oma muusikaga.

"Olen teinud varasemate varguste kohta politseile mitu avaldust. Mõned korrad olen isegi mõelnud, kas tasub üldse avaldust teha. Ei oska siin muud midagi öelda, kui et karistused peaksid olema suuremad ja vits tuleks kasvatusmeetodina tagasi tarvitusele võtta," ütleb ta.

Tüdrukud sõitsid väikebussiga kraavi

Ööl vastu teisipäeva toimus teinegi ärandamine. Viljandimaal Suure-Jaani vallas Ivaski külas ärandasid kaks tüdrukut kaubiku Volkswagen Transporter, mille teekond lõppes kraavis.

Tüdrukud näppasid võtmed autoomaniku taskust. Otsitav sõiduk leiti Viljandi vallas kraavist. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavatena kinni 17aastase ja 18aastase neiu.

Lõuna ringkonnaprokuratuurist teatati, et praeguseks kogutud tõendid viitavad sellele, et tüdrukud olid koos juhututtavatega peol.

Mingil hetkel tahtsid tüdrukud Viljandi sõita. Ilma omaniku loata võeti kaubiku võtmed ning sõideti minema. Viljandini nad ei jõudnud, kuna sõidukit juhtinud tüdruk sõitis kraavi. Juhtunu tagajärjel keegi vigastada ei saanud.

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

Pillimees 25. september 2014 15:23
MTÜ Orava, kes on aastaid Külapillimeeste päevi korraldanud, on võtnud südameasjaks Harrit aidata! MTÜ Orava a/a EE952200221048091232 selgituseks: Harri Lindmetsale
Pillimees 25. september 2014 15:23
MTÜ Orava, kes on aastaid Külapillimeeste päevi korraldanud, on võtnud südameasjaks Harrit aidata! MTÜ Orava a/a EE952200221048091232 selgituseks: Harri Lindmetsale
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS