Eesti uudised

Matemaatikas tugevad väikesed, eesti keeles suured koolid 

Õhtuleht, 19. september 2014 07:00
NUPUTAMAS: Eksamitulemus ei tule kergelt kätte. (Foto on illustreeriv) Foto: Arno Saar
Eile avaldati riigieksamite tulmused. Emakeele eksami parim oli Tartu Hugo Treffneri gümnaasium Tallinna reaalkooli ja Gustav Adolfi gümnaasiumi ees. Kitsa matemaatikaeksami tegid koolilõpetajad kõige paremini Narva humanitaargümnaasiumis. Üllatus aga tuli laia matemaatikaeksami kokkuvõtetes.

Varem tipus olnud Tallinna reaalkool jäi seekord alla väiksematele – esimeseks sai Kolga keskkool Vinni-Pajusti gümnaasiumi ees, jättes reaalkooli pronksile. Neljas oli Narva humanitaargümnaasium, viies Prantsuse lütseum ja Hugo Treffneri gümnaasium alles kuues.

"Kui eelmistel aastatel pidi eksami tegema pisut vähem kui kolmandik kõigist õpilastest, siis praegu pidid selle tegema kõik õpilased, mis tähendab seda, et me saime tegelikult pildi kõikide õpilaste kohta," ütles BNSile haridus- ja teadusministeeriumi välishindamise osakonna juhataja Ain Tõnisson.

"Kitsa matemaatikaeksami tulemused olid madalad, umbes 30 punkti kanti. See on võrreldes teiste eksamitega väga-väga madal. See järelikult ongi tase, mis paljudel õpilastel on. Pigem tasub vastust otsida sellest, kas õpilastel on üldse motivatsiooni õppida," arutles Tõnisson, kinnitades, et eksam iseenesest polnud kindlasti kehv. Võib-olla mõjutas õpilaste nõrka tulemust ka õpetamise metoodika või sisu.

"Tahtsime matemaatikaeksamile saada sisse loovat mõtlemist nõudvaid rakenduslikke ülesandeid ning see võib olla natuke harjumatu," arvas Tõnisson siiski.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee