Krimi

Indrek Pertelsoni süüdimõistmine majanduskuritegudes jõustus lõplikult (5)

BNS, 18. september 2014, 13:06
Indrek Pertelson TEET MALSROOS
Endise tippjudoka Indrek Pertelsoni ja tema ärikaaslase Margus Dintšenko süüdimõistmine majanduskuritegudes jõustus neljapäeval lõplikult, kuna riigikohus ei võtnud nende süüasja menetlusse.

Harju maakohus leidis mullu mais, et 42-aastase Pertelsoni süü pankrotiavalduse esitamise kohustuse täitmata jätmises, raamatupidamise korraldamise nõuete teadvas rikkumises, aktsionäride üldkoosoleku ettenähtud korras kokku kutsumata jätmises ning ärikeelu rikkumises on tõendatud ja tal tuleb selle eest kanda üheaastane tingimisi vangistus kolmeaastase katseajaga.

Samal teemal

Koos Pertelsoniga kohtu all olevale Margus Dintšenkole mõistis kohus rahalise karistuse 150 päevamäära ehk 5670 euro ulatuses. Sellest 1000 eurot tuleb mehel tasuda kohe, ülejäänut ta aga maksma ei pea, kui ei soorita kolmeaastase katseaja jooksul uut tahtlikku süütegu.

Pertelsoni kaitsja viis süüasja Tallinna ringkonnakohtusse, leides, et teise astme kohus pidanuks Pertelsoni õigeks mõistma ning jätma kohtukulud riigi kanda. Alternatiivina taotles kaitsja süüasja saatmist maakohtusse uueks arutamiseks. Dintšenko kaitsja leidis samuti, et ringkonnakohus pidanuks langetama õigeksmõistva otsuse.

Tänavu mai keskel jättis ringkonnakohus süüdimõistva lahendi siiski muutmata ning kuna riigikohus ei võtnud neljapäeval kaitsjate kassatsioonkaebuseid menetlusse, jõustus Pertelsoni ja Dintšenko süüdimõistmine lõplikult.

Mullu aprilli alguses toimunud kohtuvaidluste käigus nõudis prokurör Pertelsonile kaheaastast tingimisi vangistust nelja-aastase katseajaga ning lisakaristusena ärikeeldu kolmeks aastaks. Dintšenkole nõudis prokurör rahalist karistust 9450 euro ulatuses, samuti kolmeaastast ärikeeldu.

Mullu veebruari keskel alanud protsessil kinnitasid Pertelsonning Dintšenko, et ei ole süüdi pankrotiavalduse esitamise kohustuse täitmata jätmises, raamatupidamise korraldamise nõuete teadvas rikkumises ja aktsionäride üldkoosoleku ettenähtud korras kokku kutsumata jätmises. Pertelson ei tunnistanud süüd ka ärikeelu rikkumises.

Algselt koos Pertelsoni ja Dintšenkoga uurimise all olnud Haabersti Perespordikeskuse juhatusse kuulunud Tavi Maastiku osas lõpetas prokuratuur kohtueelsel ajal menetluse.

Süüdistuse järgi oli ettevõte püsivalt maksejõuetu hiljemalt 31. detsembril 2007, mil aktsiakapital oli negatiivne ning juhatuse liikmed oleksid pidanud seaduse nõuete kohaselt kutsuma kokku aktsionäride erakorralise üldkoosoleku ja esitama kohtule pankrotiavalduse hiljemalt 20. jaanuariks 2008. Pankrot kuulutati välja aga alles 27. augustil 2008 ja seda võlausaldajate pankrotiavalduste alusel. Kriminaalmenetluses kogutud andmetel oli Haabersti Perespordikeskuse puhaskahjum ainuüksi 2008. aasta esimesel poolaastal 15,9 miljonit krooni, mida oleks pankrotiavalduse õigeaegse esitamise korral olnud võimalik vältida.

Samuti polnud süüdistuse järgi ettevõtte raamatupidamine nõuetekohaselt korraldatud ja Pertelson poleks tohtinud tegutseda äriühingu juhatuse liikmena ajal, kui tema suhtes käis füüsilise isiku pankrotimenetlus.

Pertelsoni kui füüsilise isiku pankroti kuulutas kohus välja 2009. aasta oktoobris. 2010. aasta lõpus müüs haldur nelja miljoni krooniga Pertelsonile kuulunud kahepereelamu kinnistu Tallinnas Haaberstis.

5 KOMMENTAARI

p
pettunud 19. september 2014, 10:25
mis juhtus mõnusa ja asjaliku sportlasega?! tegi sporti, õpetas, oli rahulik ja lahe kuju. Mulle ta väga meeldis. Nüüd intervjuudes paistab ennasttäi...
(loe edasi)
p
päkapikk 18. september 2014, 20:23
welcome to estonia !!!!
Loe kõiki (5)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee