Eesti uudised

Elroni kodulehte tabas küberrünnak (1)

Toimetas Geidi Raud, 17. september 2014 17:16
Foto: Kuvatõmmis/elron.ee
Eestis reisirongiliiklust korraldava Elroni kodulehe www.elron.ee üldosa tabas kolmapäeval küberrünnak, mille tagajärjel võis mõne kodulehte külastanud kliendi arvuti pahavarast nakatuda.

"Seni teadaoleva info põhjal saan öelda, et teadmata isikud sisenesid meie kodulehe üldosale ning püüdsid selle kaudu oma pahavara levitama hakata," ütles Elroni kommunikatsiooni- ja turundusjuht Mai Vahtrik. "Elroni piletimüügisüsteemile ja klientide andmetele pahalased ligi ei pääsenud."

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) kinnitusel jagati pühapäeva pealelõunast esmaspäeva õhtuni Elroni peamiselt veebilehelt www.elron.ee Astrum exploitkitiga pahavara.

Kes kasutas pahavara jaoks sobilikku tarkvarakomplekti lehe külastamisel, osutus kvalifitseeruvaks ja sai sealt suunamise IP-le 46.105.233.200 porti 6219, millele järgnes suure tõenäosusega.

RIA avaldas oma kodulehel ka näpunäiteid, mida nimetatud ajavahemikul Elroni veebilehte külastanud kliendid ette peaksid võtma ja need leiab aadressilt https://blog.ria.ee/.

Samal teemal

18.10.2014
Elron on rongide hilinemise eest saanud trahvi ligi 9000 eurot

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee