Foto: ALDO LUUD
Õhtuleht.ee 17. september 2014 16:13
Eestis elab iga viies inimene suhtelises vaesuses ja tegu pole ainult sotsiaaltoetustest elavate inimestega, vaid ka palgatöötajatega. Vaesuse vastu aitaks võidelda miinimumsissetuleku 329 eurot sisseseadmine leibkonnaliikme kohta, leiavad vaesuse vastu võitlemise võrgustiku eksperdid.

Euroopa Parlament on võtnud vastu resolutsiooni, mille kohaselt peaks olema miinimumsissetulek 60 protsenti konkreetse riigi mediaansissetulekust ehk Eestis oleks see leibkonnaliikme kohta 329 eurot, edastas ERR uudisteportaal.

Euroopa Vaesuse Vastu Võitlemise Võrgustiku (EAPN) Eesti koordinaator Riina Solman ütles saates "Uudis+", et see raha oleks Eestil olemas küll.

 "Täna me ei saa rääkida, et meie inimesed saaksid adekvaatselt hakkama nende toetuste skeemidega, mis meie sotsiaalne keskkond neile pakub," ütles Solman.

Hea lugeja, anna meile teada, kas teie pereliikme sissetulek on vähemalt 329 eurot kuus!

Kommentaarid  (77)

üksikema 18. september 2014 22:43
Ma elan kahe lapsega üksinda,ma elan üürikorteris ja teenin miinimumpalka.Lisaks sellele olen veel vanemateta ja sugulased ei hooli meist üldse.Seega kui mõelda,et ma teenin palka kuskil 330€ ja lastetoetus 57€,millest mu oma maksud on iga kuu 130 ja korterikulud kokku koos üüriga on keskkütte perioodil kuskil 250€..millest siis üldse elama veel peaks.Vald aitab toimetulekutoetusega,kuid nad ei aita maksata kõike ju täies ulatuses..tegelt on ikka jube raske hakkama saada siin eesti riigis,kui pead veel üksi hakkama saama..kohutav.kahju inimestest..
Üldse ei saa aru 18. september 2014 21:12
Kas lapsed muretsetakse sellepärast, et hormoonid dikteerivad? Kui ollakse madala palgaga rahul (kui rahul ei oldaks, siis muudetaks midagi), siis miks peaks keegi teine süüdi olema?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS