Eesti uudised

Täiendatud kell 19.00!

Kohver loobus Eesti poolt talle määratud advokaatidest. Paet: on selge, et Kohver pole oma valikutes vaba (39)

Õhtuleht.ee/BNS, 17. september 2014 16:15
Eston KohverFoto: TV3/Kuvatõmmis
Venemaal vahi all viibiv kaitsepolitseinik Eston Kohver on välisministeeriumi andmeil loobunud Eesti poolt talle määratud advokaatidest.

Välisminister Urmas Paeti sõnul soovis Eston Kohverile kaitsjateks advokaatide Mark Feigini ja Nikolai Polozovi määramisega tagada talle parim õiguslik kaitse. "Venemaa tegevus Eston Kohveri Eestist Venemaale viimisel ning Moskva vanglas kinnihoidmisel on vastuolus rahvusvahelise õigusega," märkis Paet.

Samal teemal

Välisministri sõnul on Kohveri otsus loobuda talle Eesti poolt leitud advokaatidest ning jätkata talle Venemaa poolt määratud kaitsjaga kahetsusväärne ning on selge, et Kohver pole oma valikutes vaba. "Oleme tänulikud Mark Feiginile ja Nikolai Polozovile nende ekspertabi eest Eston Kohveri juhtumi puhul," lausus Paet lisades, et Feigini ja Polozovi usaldusväärsuses ja asjatundlikkuses ei ole kahtlust.

Olukord on Paeti sõnul keeruline, kuid Eestil on palju liitlasi ja sõpru, kes meid hästi mõistavad ja toetavad. "Nõuame Eston Kohveri  Eestisse tagasisaatmist," lisas ta.

Eesti tänab Eston Kohverile määratud advokaate nende valmisoleku eest vahistatud kaitsepolitseinikku kaitsta, teatas ministeerium.

Feigin ütles BNS-ile, et ei soovi Kohveri otsust kaitsjatest loobuda lähemalt kommenteerida, põhjendades seda taaskord advokaadi kohustusega hoida kliendi saladust.

"Kõik kommentaarid sisalduvad Eesti välisministeeriumi avalduses. Seal on antud vastused küsimusele, mis toimub," sõnas Feigin.

Samuti jättis ta kommenteerimata küsimust, kas Kohver tegi oma otsust iseseisvalt või Vene poole survel, lisades: "Niigi on kõik selge."

Feigin rõhutas, et Kohveri juhtum on väga keeruline, lisades, et "kõik vastused on Eesti ametivõimude, eeskätt välisministeeriumi käes".

"Kohveri juhtum on erakordselt keeruline ja raske ning see, mis kuulub avalikult arutamisele, uskuge mind, pole kahjuks sugugi see, mis tegelikult toimub," rõhutas advokaat. "Eesti juhtkond on kõigest teadlik ja tunnab asja tuuma seestpoolt. Advokaadisaladuse tõttu ei saa ma midagi kommenteerida, kõik küsimused tuleb adresseerida sinna."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee