Eesti uudised

Lapselapsele elatist maksev vanaisa: loodan, et pojas tärkab häbitunne (169)

LISA KOMMENTAAR

krissu 24. september 2014 08:16
minuteada on reet ikka Tartu kohtutäitur :D
Nojah! 20. september 2014 20:12
mis sa ikka vanaisana saad enam teha kui poeg ei oska oma eluga ise toime tulla. Vanemad peaksid poistele rohkem seletama, et iga ettejuhtuva tüdrukuga ei maksa abielluda ja et suhtest last ei tule, on mehe teha. "Tööõnnetus" tuleb endal ära hoida. Ei maksa pimesi uskuda tüdrukute juttu.
vello 20. september 2014 13:28
olin ka alimentide maksja ja kui poja(15) käest küsisin ka ema sulle ka taskuraha annab siis ütles poeg
ema taob oma uue mehe taksoarveid ja kasiino võlga sinu rahaga kinni... läksin ja töötlesin seda junni veidi ...nüüd pole toda tegelast enam selles majas liikumas näha ja ka poeg on rahul,et joodikust lahti said...
dna 19. september 2014 23:15
kuhu kadus tõde mis toimib realselt ka ,kas jõuame tõele ligidale ,miks kustutakse lugu mis vastab tõele,eeldus et kedagi riivas see lugu ,mida kirjutasin ,et naine kes saab hiid summasi reisib ise,ja lapsele miinimumi assju ostab,tuleks maksustada selliseid kes saavad suuri summasi
. 19. september 2014 14:54
On olemas tore institutsioon--"Euroopa inimõiguste kohus"--mis jahvatab küll aeglaselt, aga sellises olukorras oleks lõpptulemus Eesti riigilt väljapressimisohvrile päris kopsaka valuraha maksmine, ja arvatavasti ka kohtuniku tööst vabastamine.
19. september 2014 12:18
No minu arust on see väga haige, et vanavanematelt, kellel enda jaokski raha ei jätku, hakata mingi raha välja pressima. Väga labane.
Kerli 19. september 2014 13:00
Hetkel ei pressi ju vanaisalt keegi raha välja. Väga labane on poisi isa, kes kohustustest kõrvale hoiab.
nh 19. september 2014 20:01
see on kahe otsaga probleem- ühel päeval on see laps, kes vanavanemalt alimente sai kohustatud ise talle ülalpidamist maksma, kui täisealiseks saab! Palju õnne!
Ma 19. september 2014 00:31
ei saa üldse aru meestest kes kohe kindlasti konkreetselt naiselt last ei taha, aga ise midagi selle heaks ei tee, et laps ka ei tuleks, vaid usuvad pimesi naise jutte a´la ma ei saagi lapsi, ma kasutan pille, spiraali jne. Ja kui naine siiski jääb rasedaks ollakse veel solvunudki, et aga ma ju usaldasin ja uskusin. Kui ikka last ei taha tuleb ise kaitsevahendeid kasutada, saage juba aru, mehed, sellega te ju ise väldite hilisemaid aastatepikkusi ebameeldivusi ja sekeldusi, kas te tõesti pole sellest aru saanud
veel?
Kui 18. september 2014 23:44
elatisraha nõutakse vanavanematelt,miks siis ainult ühe poole omadelt.Sellisel juhul tuleks nõuda mõlemapoolsetelt vanavanematelt. Vastasel juhul on see diskrimineerimine.Kui midagi teha,siis ausalt.
Lapse 19. september 2014 13:02
igakuise kulutuste katmiseks peavad mõlemad vanemad võrdselt panustama. Ema ju panustab rohkemgi, kui isapoolne (vanaisa) sissetulek.
Seadusega ei ole Sa üldse kursis või?
nujah 19. september 2014 20:25
minu vanemad ka maksid mu venna lapse alimente, aga praegu pean ma üksinda oma emaga kanseldama. Minu arust peaksin ma seda alimentide saajaga kahasse tegema, aga mitte üksi!
mnjah 17. veebruar 2015 23:20
ikka vennaga kahasse. Ta ju topeltvõlglane.
Paistab see vennake ikka täiesti mõttetu olema, aga kui hädas on teab kuhu nõue esitada...
Lapse 19. september 2014 13:02
igakuise kulutuste katmiseks peavad mõlemad vanemad võrdselt panustama. Ema ju panustab rohkemgi, kui isapoolne (vanaisa) sissetulek.
Seadusega ei ole Sa üldse kursis või?

ap 18. september 2014 19:27
tõesta ,et minu laps ja siis nõua raha,pole tõestanud maksad mulle tagasi,seadust peaks muutma kes tahab see ka maksab
niisama 18. september 2014 14:01
mimmi jutt on õige, aga kui ise kunagi sellisesse olukorda satud, oh mimmike, vb endalgi lapsed kogemata saadud:)
18. september 2014 09:08
Kiitus vanaisale,et lapselast toetab! Väga auväärne! Kuid seda peaks ikka tegema lapsevanem... antud vanaisa teeb seda vabatahtlikult,tubli...aga kui ametlijult kohtukaudu nõutaks vanavanematelt on minu arvamus see,et peaks olema DNA test kohustuslik,et vanavanem ikka saaks 100% kindel olla,et maksab oma päris lapselapsele!
triinu 18. september 2014 09:05
See vanaisa on küll austust väärt,et vabatahtlikult toetab..tubli,kuid lapse bioloogiline isa ikka peaks seda ise tegema...ok kiitus kui tehakse seda vabatahtlikult,aga kui ametlikult vanavanematelt nõuda seda mida peaks tegema lapsevamem,siis mina arvan,et peaks DNA testi tegemine olema kohustuslik,et vanavanem saaks ikka kindla kinmituse,et tegu on ikka tema lapselapsega!
triinu 18. september 2014 09:05
See vanaisa on küll austust väärt,et vabatahtlikult toetab..tubli,kuid lapse bioloogiline isa ikka peaks seda ise tegema...ok kiitus kui tehakse seda vabatahtlikult,aga kui ametlikult vanavanematelt nõuda seda mida peaks tegema lapsevamem,siis mina arvan,et peaks DNA testi tegemine olema kohustuslik,et vanavanem saaks ikka kindla kinmituse,et tegu on ikka tema lapselapsega!
matsu 18. september 2014 08:50
Kui isa ei maksa, siis peab maksma vanaisa, aga mitte vanaema...?
vaata käbid ja kännud järg 18. september 2014 08:01
Siis need üle 30 a ."vanaema" linnupojukesed võtsid Väga paljudest kohtadest SMS laene salaja,nüüd see "vanaema" peab selle ka kinni maksma ,toitma linnukesi,ise luu ja nahk järel.Poiste ema,kes lapsed vanaema juurde sokutas ütleb ise vastutavad.Mõrd hävitas terve vanaema elu,sest ei näinud märke,millele oleks tulnud kohe reageerida.Näe ette,mitte tagant järele.KÕIK VALED TUEVAD VÄLJA.
Lii 18. september 2014 02:52
smoodi, see paistab ükskord siis, kui nad ise suured on.

Puhh 18. september 2014 00:45
See laps voib ka tulevikus Lihtsalt vanaisalt raha nouda. Ma oma vanematel ei lubaks iial venna lapsele raha maksta
sa ainult viha täis 18. september 2014 21:11
su venna laps on su vanemate lapselaps, sinu vennalaps. kõik peaks olema pere. sina ainult vihkad. sellistest peredest tulevadki vist lontrustest isad, kes omaenda lapsed hülgavad. lihtsalt kohutav, õudne.
mina maksaks ka 17. september 2014 22:19
ja püüaks lastelastega häid suhteid.
õppige lugema 17. september 2014 20:27
vanaisa maksab vabast tahtest mitte sunniviisiliselt.
juss 17. september 2014 19:24
10 aastat mees maksis alimente, kahtlused olid koguaeg, tegid dna testi ja tuligi välja et ei ole tema laps! nüüd nõuab kohtukaudu naiselt raha tagasi aga naine ei maksa midagi, järsku naise isa hakkab maksma?
to juss 17. september 2014 23:45
Ekslikult makstud elatis ei ole kohtu kaudu tagasi nõutav. Laps ei saanud teada, kes tema päris isa oli, seega ei saa ka mingit raha tema ülalpidamiseks tagasi nõuda. Pole isegi mõtet kohtusse minna sellega.
ei saa aru 17. september 2014 18:34
Miks enamus tunnevad kaasa vanaisale jahalvustavad ema. Lapsest ei ole paljudel kahju. Ja tulebki vanaisal aidata, ikkagi lapselaps. See vanaisa saab emotsionaalselt hingele rohkem oma pojapojalt, kui see rahasse panna.
Käbid kännud 17. september 2014 16:29
On ka neid ,kes viivad 2 last vanavanemate juurde elama.Pärast tunnistavad üles,et mees polegi laste isa vaid isad on asotsiaalid.Lapsed kasvasid samasuguseks ja pumpavad elu aeg vanavanemaid rahast tühjaks tööl ei käi .Vanaema aga ei tea midagi ja arvab ,et need on tema lapsukesed ,kuigi nad on üle 30 aasta vanad juba ja ootavad pärandust.Järeldus :kõik kasvatagu ise oma lapsed üles.
Mimm 17. september 2014 15:26
Sel rahaahnel valelikul mõrral peaks olema PIINLIK vanainimeselt raha vastu võtta... Sai pettusega lapse, siis kasvatagu ise. Mina asun sellises küsimuses 100% meeste poolele. Toetan ka kohustusliku DNA-testi läbiviimist ja isaduse tuvastamist KÕIKIDEL juhtudel, ka abielus olevate inimeste puhul. Kuna loodus on siiski üksnes naisele andnud võime rasestuda, peab naine olema ise oma keha ja sellega toimuva eest vastutav. Naised võiks ette kujutada vastupidist olukorda - mees ühel päeval teatab, et nt nüüd me hakkame hundikoeri kasvatama või kolime Aafrikasse või võtame enda koju viis võõrast vanurit hooldada. Ja sinu käest, naisuke, me üldse ei küsi, kas sa seda tahad või ei. Mis ise siis teete sellises olukorras? Samamoodi lähete minema! Pähe võib istuda ükskõik, millega.
mimm kirjutada enamvähem oskab, 17. september 2014 16:17
seega lugeda peaks mõistma... milleks plõksida, kui artiklis on ju kõik selgeks tehtud - naine oli nõus DNA testiga, vanaisa aga, soovides oma poega kohtuskäigu eest säästa, pakkus lepituseks ISE, et maksab toetust.
Sellised mimmid ei tohiks ka oma geene levitada, lisaks neile isastele, kes teevad, aga tagajärgi ei tunnista.
to 16:17 18. september 2014 11:32
Ta lihtsalt ei kasuta taandrida uue teema alustamiseks kui ütleb, et toetan ka.
Inimesele kes lugeda oskab peaks suht selge olema, et see on uus teema, mitte seotud antud looga. Ma nõustun temaga, et võiks olla DNA test, et ei oleks mingeid jamasid, kahtlusi ja eksploiteerimisi.
Teeline 18. september 2014 23:53
Artiklis pole DNA testist sõnagi. Naine ahvardas kohtu kaudu raha nõuda.
Hullus 17. september 2014 15:20
See on üks väärt vanaisa! Au ja uhuks temale! AGA!!! See ema peab küll üks ajudeta ja hingetu mutt olema kes januleb vanaimese raha järgi, häbi!!!
vaata ,see ema on piiritulu rikas eit ja saab miinimumpalka 17. september 2014 19:48
ajudeta ahnur on ta tõepoolest

arvi 17. september 2014 15:16
Antud loo puhul on ajakirjanik teinud pooliku töö: lahatud on küll vanaisa vaatenurka olukorrast,kuid mitte sõnagi pole loo antikangelase ehk siis poja mõtteid asjast välja toodud.Minul igatahes tekib kahtlus,et see artikkel on lihtsalt pastakast välja imetud.Kui see on aga reaalne lugu reaalsest elust,siis tuginedes faktidele leian,et pojal oleks viimane aeg teha isadustest.Selliseid naisi on paraku küll ja enamgi,kes mingite ootamatult sündinud lastega meeste ukse taha ronivad.Nagu aru saan,siis poeg ja lapse ema koos ei ela ning lapse sünni hetkel oli juba suhe läbi.Ning eriti kummaline on see,et kui lapse ema väitis end mitte lapsi saavat,siis seda enam oleks ta pidanud olema sellise ime üle õnnelik ja mingid alimendid poleks talla pähegi tulnud.Ei oska seda poega hukka mõista,tahaks kuulda tema versiooni asjast.
Nii, et 18. september 2014 08:55
Kui lapse ema on lapse sünni üle õnnelik, siis arvi meelest tema ülalpidamiseks raha ei kulugi ??
tsaar1918 17. september 2014 14:38
Saage aru,et oleme lollide maal,kus iga loll teeb,mida tahab ja keegi ei vastuta oma tegude eest.
kodanik 17. september 2014 14:36
Tuleks teha isadustest. vanavanemate käest nõuda elatisraha on kõige suurem alatus Eesti riigis.Täiskasvanud lapsed vastutavad ise oma tegude eest.Võib-olla pensionid veel liiga suured,vaja veel väiksemaks võtta.
... 17. september 2014 14:20
Naised valetavad ja tahavad rikastuda vaeste meeste arvelt, aga vaestel meestel pole ju omalgi elamiseks raha. Mis sest, et naiste tööd on vähem tasustatud, neil raha jalaga segada lapse kõrvalt.
Kommentaare lugedes, siis enamus meestel suhtumine, et pole nende laps, mitte keegi ei tunnista omaks! Huvitav, mis need naised saavad lapsi tulnukatega ve?
EESTIS IKKA KÕIK ON VÕIMALIK! 17. september 2014 13:44
KOHTUNIK RIKKUS MITMEL MOEL SEADUST- MÄÄRATES VANAVANEMATELE ALIMENDID! SOOVITAKSIN RAUDSELT EDASI KAEVATA! TÄIELIK ABSURD!
loe jutt 17. september 2014 13:57
penskaritel raha küll 17. september 2014 13:36
meil nii head pensionid ,et võiks ka tervet roodu sohilapsi üleval pidada ,nii et titeralli võib alata ,raha saab kätte nii kui nii .
Vanavanematelt nõuda on ikka alatus 17. september 2014 13:29
Esiteks peaks riik maksma elatust ja siis vaatama kuidas see raha ka kätte saadakse.
Teiseks peaks iga elatusnõudega kaasas käima kohustuslik DNA test.
Kolmandaks, kui nõue esitatakse valele mehele(DNA põhjal) Siis teist korda teise mehe käest nõudma enam seaduse järgi minna ei tohiks. Jääks ehk rongaemasid ka vähemaks.
Ja kui ikka ei saa siis kohustuslikuks laste sünd abielu sees, vastasel juhul puudub igasugune õigus elatuse nõudmiseks...
Neid lapsi kel pole tervet perekonda on juba liiga palju.
Vanavanematelt nõuda on ikka alatus 17. september 2014 13:29
Esiteks peaks riik maksma elatust ja siis vaatama kuidas see raha ka kätte saadakse.
Teiseks peaks iga elatusnõudega kaasas käima kohustuslik DNA test.
Kolmandaks, kui nõue esitatakse valele mehele(DNA põhjal) Siis teist korda teise mehe käest nõudma enam seaduse järgi minna ei tohiks. Jääks ehk rongaemasid ka vähemaks.
Ja kui ikka ei saa siis kohustuslikuks laste sünd abielu sees, vastasel juhul puudub igasugune õigus elatuse nõudmiseks...
Neid lapsi kel pole tervet perekonda on juba liiga palju.

Vanavanematelt nõuda on ikka alatus 17. september 2014 13:29
Esiteks peaks riik maksma elatust ja siis vaatama kuidas see raha ka kätte saadakse.
Teiseks peaks iga elatusnõudega kaasas käima kohustuslik DNA test.
Kolmandaks, kui nõue esitatakse valele mehele(DNA põhjal) Siis teist korda teise mehe käest nõudma enam seaduse järgi minna ei tohiks. Jääks ehk rongaemasid ka vähemaks.
Ja kui ikka ei saa siis kohustuslikuks laste sünd abielu sees, vastasel juhul puudub igasugune õigus elatuse nõudmiseks...
Neid lapsi kel pole tervet perekonda on juba liiga palju.
Vanavanematelt nõuda on ikka alatus 17. september 2014 13:29
Esiteks peaks riik maksma elatust ja siis vaatama kuidas see raha ka kätte saadakse.
Teiseks peaks iga elatusnõudega kaasas käima kohustuslik DNA test.
Kolmandaks, kui nõue esitatakse valele mehele(DNA põhjal) Siis teist korda teise mehe käest nõudma enam seaduse järgi minna ei tohiks. Jääks ehk rongaemasid ka vähemaks.
Ja kui ikka ei saa siis kohustuslikuks laste sünd abielu sees, vastasel juhul puudub igasugune õigus elatuse nõudmiseks...
Neid lapsi kel pole tervet perekonda on juba liiga palju.
Vanavanematelt nõuda on ikka alatus 17. september 2014 13:29
Esiteks peaks riik maksma elatust ja siis vaatama kuidas see raha ka kätte saadakse.
Teiseks peaks iga elatusnõudega kaasas käima kohustuslik DNA test.
Kolmandaks, kui nõue esitatakse valele mehele(DNA põhjal) Siis teist korda teise mehe käest nõudma enam seaduse järgi minna ei tohiks. Jääks ehk rongaemasid ka vähemaks.
Ja kui ikka ei saa siis kohustuslikuks laste sünd abielu sees, vastasel juhul puudub igasugune õigus elatuse nõudmiseks...
Neid lapsi kel pole tervet perekonda on juba liiga palju.
Vanavanematelt nõuda on ikka alatus 17. september 2014 13:29
Esiteks peaks riik maksma elatust ja siis vaatama kuidas see raha ka kätte saadakse.
Teiseks peaks iga elatusnõudega kaasas käima kohustuslik DNA test.
Kolmandaks, kui nõue esitatakse valele mehele(DNA põhjal) Siis teist korda teise mehe käest nõudma enam seaduse järgi minna ei tohiks. Jääks ehk rongaemasid ka vähemaks.
Ja kui ikka ei saa siis kohustuslikuks laste sünd abielu sees, vastasel juhul puudub igasugune õigus elatuse nõudmiseks...
Neid lapsi kel pole tervet perekonda on juba liiga palju.
naine 17. september 2014 13:16
See lapse isa ei väärigi MEHE NIME -jobu 100ga!
vanaisa 17. september 2014 13:05
viiks hauda, kui saaks teada, et pojapoeg polegi tema poja jagu vaid mingi suvalise sugumürsu oma. Erinevate uuringute tulemusel ei ole 40 protsendil lastel isad need, kes sünnidokumendil märgitud. Naised võivad olla väga julmad, alles see oli kui kirjutati, et mehe kõik lapsed 2 või 3, polnudki tema omad, naine lasi oma armukesel veel mehe sandiks peksta. Enne kui lüpsilehma mängima hakata, tuleks ikka veenduda, et laps ikka poja jagu on.
Seadusesse tuleks teha väike muudatus sisse 17. september 2014 13:10
Mis laste vanematele automaatseks kohustuseks rulli välja võtaksid ja kannaksid need rullid laste arvele ka siis, kui vanemad keelduksid alimente maksmast.
Nii vähemalt ei pääseks ronga vanemad oma kohustusest maksudest kõrvale viilida.....
eestis leiavad mehed jah 17. september 2014 16:50
alati ettekaande, miks alimente mitte maksta,, et pole minu laps, mina ei tahtnud jne. krt, kaituge nagu taiskasvanud, kui ei tahtnud, siis ei tasu teha, pole parast vaja oiata, kuidas morrad teid vaesekesi sisse vedasid. naise ysk ei ole nagu rotiloks kuhu vaesed mehed sisse kukuvad.
jaagup 17. september 2014 12:44
Too vanaisa on omaenda poega halvasti kasvatanud. Viimasest on saanud kitsipung ja hoolimatu egoist. Tühi lootus, et too kunagi maksmise enda peale võtab, päris absurd, et midagi tagasi maksaks. Vaat et pigem läheb nõuab vaamehe käest endalegi raha. Selliseid poegi on küll ning küll. Mõni napsihimuline poeg annab vahest pensionärst isle või emale veel peksagi, kui nood omapensioniraha temale ei loovuta. Selliseid poegi on küll juba nähtud,
JUSS 17. september 2014 12:38
Seal peres on jumal iseloomuomadusi väga ebaühtlaselt jaotanud. Vanaisale õilsuse ning suure südame, pojale väikluse, egoismi ning kitsiduse.
Kui isa last enda omaks ei tunnista, eks lasku siis teha DNA analüüs ning ongi asi selge. Nii lihtne see ongi.
Teeline 19. september 2014 00:00
DNA testi saab teha ainult naise nõusolekul, või kohtu otsusega. Mees üksi seda teha ei saa.

nbv 17. september 2014 12:29
mis autunne , kõigepealt peab alimentide määr olema normaalne ja mitte selline et vaeselt kooritakse seitse nahka ,, maksa kogu oma sissetulek alimentideks... keegi ei kaitse allimentide maksjat
KIKU 18. september 2014 10:08
Piff 18. september 2014 10:13
Njah.... kui 150 liiga kalliks peab siis oleks ju võinud kondoomi osta ja olekski kokkuhoid missugune. Aga jah maksma peaks nyyd just oma lohakuse pärast
Tiit 17. september 2014 12:26
Lootus on lollide lohutus. :). Ei teki siin midagi :D
ab 17. september 2014 11:57
no kui vana ise vabaahtlikult maksab, see tema asi, aga kui juba kohus selle välja pressib, siis küll midagi mäda ses riigis. Egas need kohtunikud ka vist kaua ela!
ok 17. september 2014 11:45
Kohtutäiturid saab yle lasta. Tehke teise rikki pangakonto ja sinna nad ligi ei pääse
raivo 17. september 2014 11:41
eided,taadid, pange aga raha valmis.on võimalus ka tillukesest pensist tükki hammustada.eesti seadus on leidnud võimaluse täiskasvanud laste patud vanade peale veeretada.
Elu-eluke 17. september 2014 13:12
Kuda see oligi--seitsmenda põlveni. Rihm ja vits olid juba keelu all, ju siis hea sõna ei aidanud. Pealegi: ega sugutungi eest pole keegi kaitstud, mis tagabki rahva püsimajäämise. Rohkem ei lõksuta.
Pagulane 17. september 2014 11:16
Valjamoeldud nimed,ehk nimi muudetud lood.Kaldun arvama,et sellised lood on propaganda,ehk siis ka valjamoeldud lood.Eesti meedia valetab ja peabki valetama.,kuna allub reformi parteile
väljapressijad 17. september 2014 11:16
kas panite tähele- kui lapsel on lisaraha vaja,siis LAPSE EMA HELISTAB TEMA POJALE!!!! ei usu seda eite ega lapse väidetavat isa-vastikud susserdised mõlemad. Palju jaksu vanaisale ja mõnusaid tunde lapselapse seltsis!
Mari 17. september 2014 11:13
No on ikka ema selles loos... 12-aastase lapse ema saab vabalt juba ise tööl käia ja lapse kasvatamiseks raha teenida. Tundub, et ollakse jälle hõlptulu peal väljas. Vana inimese vastu võiks ikka nii palju austust olla, et mitte temalt seda raha välja pressida!!! Aga ega lapse isa kah parem pole... ime, et last vanaisa ukse taha korvi ei jäetud veel...
Kas 17. september 2014 11:27
Artiklist seda nüüd küll välja ei loe, et ema tööl ei käiks. Huvitav, kuidas saab see ema küll mõndade meelest 150 euro eest kahekesi ära elatud ??? Ega 12 aastase poisi peale ei kulu ju sentigi, eks ole ?
17. september 2014 15:17
Olen vanaema ja minu arust on seadus meil väga vale. Ka minu enda suguvõsas valetas lapse ema, et tal on selle mehega laps. Mees aga nõudis testi ja tuli välja, et ta polegi. Mees jättis naisele elamise ja ise üüris korteri. Teades, et laps on tema oma. Tekkis alimentide võlgnevus, kuna ta üüris elamise ja läks uude kohta tööle. Maja jäi selle naisele, kuigi oli mehe oma. Naine aga nõudis raha ja võlgnevus kasvas pea 1000 eur. suuruseks, kuigi mees maksis nii vee, kui elektri arve selle maja oma, kus ta ise enam ei elanud ja muidugi üürikas. Kui juba asi oli hull siis andsime nõu, et vaja test teha. Ja nüüd elab mees oma majas ja võlgnevust ei ole enam. Nüüd naine elab ise üürikas. Seadus peaks olema selline. Kes lahkub kodust kas koos soetatud ja enne oli elamine ja nõudja kolis sisse. Lahkuja läheb tühjade kätega. Peab kõik uuesti alustama. Enne alimentide nõudmine kõikidel teha test, see, kes saab elamise arvestada maha see summa alimentidest. Mis puudu jääb maksab. Siis oleks ka selliseid probleeme ja jamasid vähem.
to Mari 17. september 2014 11:50
On sul mingi probleem? Mis hõlptulu on 150 eurot? Tundub, et sa ise elad kellegi kulul ja ei käi tööl kui rahanumbreid ei tunne. Last peavad toetama mõlemad vanemad. Ja selles jutus on see puhtalt isa ja vanaisa vaheline probleem. On ju öeldud, et ema helistab iseale kui miskit on. Mis see üldse emasse puutub kuidas isa asjad korraldanud on.
Pigem on vanaisa ise süüdi, et pole lasknud emal-isal asju omavahel ära klaarida- kohtu kaudu elatisraha nõuda.
to Mari 17. september 2014 11:50
On sul mingi probleem? Mis hõlptulu on 150 eurot? Tundub, et sa ise elad kellegi kulul ja ei käi tööl kui rahanumbreid ei tunne. Last peavad toetama mõlemad vanemad. Ja selles jutus on see puhtalt isa ja vanaisa vaheline probleem. On ju öeldud, et ema helistab iseale kui miskit on. Mis see üldse emasse puutub kuidas isa asjad korraldanud on.
Pigem on vanaisa ise süüdi, et pole lasknud emal-isal asju omavahel ära klaarida- kohtu kaudu elatisraha nõuda.
Marike 17. september 2014 12:30
Usu, laste emad kulutavad kogu oma palga lastele sh. eluase. Vanaisa on lihtsalt veel selle aja mees, kui mehed veel Mehed olid. Hõlptulu ei ole 150-s küll mitte kuskil. Marikesel ei ole igapäevasest lastekasvatamisest aimu aga no eks sellised inimesed suu vett täis võtavadki. Ja vanainimese vastu austus peab olema sellel seast pojal, kes rahumeeli laseb isal oma kohustusi täita.

lollid mehed 17. september 2014 11:00
Kui mees last ei taha, siis hoidku riist püksis või kasutagu kummi.
Pigem siis juba riist maha võtta 17. september 2014 11:05
Kui tite vastutustundeid endale saada ei taha
Tegelikult peaks hakkama riik vahele segama. 17. september 2014 11:07
Kui vanemad ei taha lapsi tunnistada omaks ja keelduvad maksmast, siis peaks tuleks automaatselt nende arvet laste rahad laste kontodele üle kanda, siis ei saaks nad makseid ka vältida, kui on kõik ära tõestatud, kelle laps on...
kostja 17. september 2014 10:39
Veelgi pölastusväärsemad on emad,kes oma lapse juurest kaovad, ei maksa elatisraha, koovad intriige, salatsevad tagaselja, "kassikullast" kingitusega ostavad lapse poolehoidu, löhestavad lapse hinge mis nagunii on katki.
Vastikut egoismi ja puuknaiste olemust varjates on kohe kohal kui laps edu saavutab.Lipitseb ja mängib viimase peal muljetavaldavat mukitud( köik völts) ema.
Oma tulevikuplaane silmas pidades on vaja last ära kasutada .
hm 17. september 2014 10:31
Silma torkas naise ütlus, et ta ei saa lapsi. Pärast aga tuli välja vastupidi. No mida sellisele valetajale maksta?
See selleks, aga vanaisa on tõega tubli
Ei 17. september 2014 11:13
Naine ei pruukinud valetada, vahel lihtsalt on looduse teed ettearvamatud. Tean ise naist, kellele arstid aastaid ütlesid, et last ei saa, aga ühel hetkel siiski ja täiesti loomulikul teel Sel juhul oli küll laps õnnistuseks nii emale kui isale.
17. september 2014 11:15
Kui on emakas ja munasrajad alles, 100 % garantii saab andma ainult Jumal ise
17. september 2014 12:01
ju eksisin, siin on veel mõni isik kah, kel Jumala volitused
mia 17. september 2014 10:27
Vanaisale tervist ja pikka elu, et jõuaks näha kuidas poisist mees saab ja talle tasub ülesnäidatud hoole ja armastuse eest.
Naine 17. september 2014 11:03
17. september 2014 11:09
sa üks selline, kes ei vastuta oma tegude eest või?
uuesti 17. september 2014 10:22
Mina nõuaks kõikidelt analüüse, need naised, isegi kooselust, kes näitavad näpuga mingi mehe peale, et tema on lapse isa, seda enam veel niisama tutvus, suhe, et võetakse analüüsid ja kõrvutatakse neid, on ikka see mees lapse isa, alles siis saab raha sisse nõuda.
17. september 2014 10:25
Kui sa lugesid siis naine tahtis ju meest kohtusse anda ja seal oleks nõutud isalt isadustest!
mida 17. september 2014 10:19
JU siis poeg sai teada, et see neidis,kes talle oma tite vägisi akela surus, polegi tema oma ja mees ei maksa võõraste emeste tegusid kinni, vanaisa aga tundis ennast rohkem mehena ja ilmselt käis lapse ema kerjamas ja papil on ka kahju ning ta maksab. Mina ka ei saa aru, miks ta annab oma rahast ära 150 eurot jumala võõrale lapsele.
17. september 2014 11:10
loe artiklit ka enne, kui siin sõna võtad!!!
jaanile 17. september 2014 10:16
jaan / 08:01, 17. sept 2014
kui pensioniaeg käes küll siis tuleb meelde, et tal on poeg
***
Tead,selleks ajaks on tal "tunnistatud lapsed" ka olemas,küll aga ei unusta riik,et sellelt esimeselt on ka vaja matti võtta isa jaoks...
ys 17. september 2014 10:09
Vanavanematelt toetuse sissenõudmine võiks toimuda vaid siis, kui suudetakse tõestada, et nende nimele ja arvele on kantud ja tiksub maksmisest kõrvale hoidva lapsevanema tulu. Aga et lihtsalt sissetulekuta inimese vanemate raha kallale minna, see pole aus.

Jah 17. september 2014 10:09
Kurb lugu. Arvan siiski, et omal ajal oleks pidanud tegema isadustesti. Posi väidetav isa ju kahtles, kas tegu on ikka oma lapsega. Ja võib-olla polegi.
maali 17. september 2014 11:07
Oi kui kurb sul kohe hakkas,neid komme lugedes tekkib kohe tunne et eesti mehed on kõige petetumad mehed ja nad vaesekesed peaksid sexiga üleüldse lõpparve tegema.Eesti saaks maailmas esikoha nende laste arvu suhtes kes tegelikjult ei olegi oma isade lapsed vaid naabri mehe või muu mehe omad.Mina jälle arvan et teiesugused õnnetukesed võiksite siis ju pisut solidaarsust üles näidata sest vaevalt kõik mehed peale teie virisejate kõrvalt pannud oleksid eks teiegi ol e seda teinud ja seega laste kannatuste likvideerimiseks on ju igati tore kui iga teie sugune mees siin elus ühele lapsele elatist maksaks ,sest keegi teine teeb seda teie lapsele.
to. Jah 17. september 2014 12:34
Laste isad kahtlevadki isaduses, kõikide laste isad. Sellele tuleb lõpp, kui enne alimentide määramist tehaks kohustuslik DNA
Heili 17. september 2014 10:09
Pisar tuli silma seda lugu kuuldes. Tubli vanaisa, kes on eeskujuks paljudele. Kahju, et tal selline tänamatu ja alatu poeg on.
Nipi 17. september 2014 10:08
Tegelikult võib lapsesaamine tulla viljatuks peetud naisele väga ootamatult, olen ise samasugust juhust näinud Mees ütles samuti (oma abielu)naisest ja ka lapsest täielikult lahti. Aga naine, keda arstid olid aastaid viljatuks pidanud, oli sellegipoolest lapse üle ülirõõmus. Nii et pole see asi nii mustvalge, et naine mehe lõksu vedas.
Minuga oli ka nii 17. september 2014 12:46
Olin seitse aastat abielus ja kuidagi ei õnnestunud lapsi saada vaatamata ravile. Lõpuks arstid ütlesid, et ma ei saagi lapsi. Lahutasime abielu ja mõne aja pärast leidsin uue mehe, kellele ütlesin, et kahjuks ei ole mul võimalik rasestuda. Mäletan, kuidas võttis selle teate vastu mehe isa. "Kuulduste järgi oled sa aher!" Nagu ma oleks mingi lehm... Ei suuda seda siiani unustada. Ei läinud palju aega, kui jäin rasedaks. Praegu on meie poeg 30- aastane.Nii et imesid juhtub. Ka arstid õnneks eksivad.
ema 17. september 2014 13:25
ka minuga oli nii et 13 a oli teadmine et ei saa kunagi teist last...ja siis ta tuli..aga "mees" osutus jobuks kui lapsest kuulis ja kadus aga elu läheb edasi ja vanajumal näeb ja kuuleb kõigest,elus tulevad omad korrektiivid sellistega enivei.
Tubli vanaisa,palju tervist ja õnne!
ema 17. september 2014 13:25
ka minuga oli nii et 13 a oli teadmine et ei saa kunagi teist last...ja siis ta tuli..aga "mees" osutus jobuks kui lapsest kuulis ja kadus aga elu läheb edasi ja vanajumal näeb ja kuuleb kõigest,elus tulevad omad korrektiivid sellistega enivei.
Tubli vanaisa,palju tervist ja õnne!
ys 17. september 2014 10:07
Aga ema on ka alatu, kuna teab, et vanaisa maksab. Ja ikka küsib juurde. Ilmselt ikka on selles loos ka suur süü temal. Sest kui alustas suhet valega, et lapsi ei saa ja ikka sai, siis see on suur vale. Ja nüüd vanainimese turjal liugu lasta, see on ikka vastik küll.
mõni asi 17. september 2014 10:32
Poola TV saatest kuulsin,et neil pidavat 25% mehi võõraid lapsi kasvatama,ise seda teadmata.Ega meilgi parem seis pole,arvan,et prontsent on kindlalt suurem,kui arvestada seda,et poolakad on väga jumalakuulekas rahvas.
Mehed peaksid olema ettevaatlikumad ja mitte kõigile kohe selga ronima.
17. september 2014 12:02
elu 17. september 2014 10:04
on ikka neetult ebaõiglane....meestel muidugi suhtumine ka selline..et viis minutit rõõmu aga edasi vaata ise kuidas saad...ja enamus nii mõtlevad kes arvavad et naine üksi lapse saab...selleks on ikka kahte inimest vaja....samas ei ole kunagi garantiid et sa kasvatad lapse üles andes oma parima just selliselt nagu igaüks seda suudab...et ta ka ausaks inimeseks kasvab.....ehe näide ju see lugu!Tegelikult on sellistel isadel üks suur puudus nad kardavad vastutust ....leiavad et ilma on lihtsam...aga mis mees sa oled kui isegi oma lapsele ei jõua elatist maksta...kui tõesti suhe naisega kuidagi ei toimi enam.....ja sellised mehed ei vääri üldse et neid meesteks nimetakse......pole ju meest ollagi...kes kardab kohustusi.....!
maamees 17. september 2014 09:59
Poega karistada ei õnnestu,sest väidetavalt riigi käed on lühikesed,aga pensionäri jaoks on nii pikad,nii pikad,et karistame lõdva randmega ikka pensionäri täie rauaga.Pensionär ja tema olematu pension on ju iga ilmaga kättesaadav.Vabatahtlikkus on iseasi.
Keegi 17. september 2014 09:52
Kahju, et Eesti riik vanaisa peale ei mötle. Tähtsaks on muutunud peredelöhkujatest naised, kes endale teiste abielude körvalt lapsi soetavad ja seejärel kohtutesse alimente nöudma jooksevad-.
See 17. september 2014 10:27
Ah, et pahad naised soetavad teiste abielude kõrvalt endale lapsi ? Huvitav, miks küll õnnelikus abielus mees oma ülitoreda naise kõrvalt mingi vastiku naisega sahmerdab ja sellele lapse teeb?
vaevalt,et vastiku 17. september 2014 10:34
ikka noorema ja kobedamaga.
mitte vanaisast 17. september 2014 09:10
ära tuleb kaotada see seks ja kohustus põhimõte. naise õigus on aborti(loe : last tappa) ainuisikuliselt otsustada. aga last toetada on mehe kohustus. lapse saab naine. saamiseks, tahtmiseks, vastutuseks või nende vältimiseks on vaja ise midagi teha.
Ah, et 17. september 2014 09:12
Lapse saab naine ? Ja kohe täiesti üksinda ?
to ah, et 17. september 2014 09:41
Rahva reaksiooni järgi tundub , et naine üksi last siiski ei saa
Püha hing 17. september 2014 09:16
Jaa jaa, lapsed siginevad meil pühast hingest. Mis mees? Pole olnud.
eesti naine saab üksinda lapse. 17. september 2014 09:38
küll toob selle kurg,küll leiab kapsalehe alt . Eestis mehi ei ole ? Naine käitub alatult kui mulinale reageerib ja keppi annab.
Mis saab MEES teha,teda ju vägistatakse
17. september 2014 09:39
ja paarituda lasta graafiku järgi kord aastas nagu loomadel kombeks
ah et eesti mees 17. september 2014 09:46
oma nagu isane loom. Kuramuse tabav ütlemine. Emane kaitseb oma järglasi isase eest küll.

ema käitus alatult 17. september 2014 09:05
aga jumal tänatud, et see tubli poisike siiski sündis. Isa on kah viimane vooster, tal jätkub häbematust vanaisale veel lisanõudmisi vahendada. Ole niipalju mees, et paned tolle emmekese paika või maksa siis ise se 27-e eurone vahe kinni, mis miinimum elatusrahast puudu jääb. Niipalju võiksid oma vanale isale halastada, aga aeg annab arutust. Võib juhtuda (annaks taevas, et ei juhtuks), et sinu vana isa vajab kunagi hooldamist, siis lasub sinul ja lapse emal kohustus seda teha. Hakka meheks ja pane oma mimm paika mitte ära ahista oma isa, loru selline.
ära aja möga 17. september 2014 09:07
Enamus naisi Eestis miinimumpalgal, oled kindel, et omaltpoolt kulutavad lapsele 170 e./kuus. Vaevalt.
Getu 17. september 2014 09:23
jh lapsele ei kulu 170 euri kuus selles on sul õigus ... tead rohkem kulub kõvasti rohkem
Ja mida me sellest järeldada võime, 17. september 2014 09:42
peanupp tuleb kontrolli viia. Lohvi ellusuhtumise vili, muud ei midagi!
Aimar 17. september 2014 21:02
Selle 170 ja rohkema sees on tihti ka riigilt saadud erinevad lasterahad
ema käitus alatult 17. september 2014 09:05
aga jumal tänatud, et see tubli poisike siiski sündis. Isa on kah viimane vooster, tal jätkub häbematust vanaisale veel lisanõudmisi vahendada. Ole niipalju mees, et paned tolle emmekese paika või maksa siis ise se 27-e eurone vahe kinni, mis miinimum elatusrahast puudu jääb. Niipalju võiksid oma vanale isale halastada, aga aeg annab arutust. Võib juhtuda (annaks taevas, et ei juhtuks), et sinu vana isa vajab kunagi hooldamist, siis lasub sinul ja lapse emal kohustus seda teha. Hakka meheks ja pane oma mimm paika mitte ära ahista oma isa, loru selline.
kahju on ainult ühest asjast 17. september 2014 08:58
mul on kahju, et see vanakooli kasvatusega mees, ei osanud oma pojast auväärset meest kasvatada vaid mingi piimanaha valmis kasvatas. sellest on siiralt kahju. aga ju siis ei ole seda oskust antud.
Vanasti oli hea ütlus 17. september 2014 09:02
Täiskasvanud inimesel pepu karvane taga, ise vastutab! Väga õigesti öeldud, sest vanemad ei ole süüdi!
kui puu 17. september 2014 09:09
tahab kõveraks kasvada siis sina võid seal kõrval sõjatantsu lüüa või pea peal seista, sirgemaks ta sellest ei lähe.
V50 17. september 2014 09:56
Ma olen alati sama mõelnud. Paned näiteks mitukümmend puud samaaegselt kasvama, hooldad neid, alguses toestad ja kastad. Vaata neid 10 või 20ne aasta pärast. Mõni on sirge, mõni kõver, mõni jämeda tüvega, mõni sihvakas, mõni kasvab väga kõrgeks ja teine jääb kiduraks. Sama on inimestega, väga tublide ja korralike vanemate lastest võib üks kasvada ülitubliks, teine keskpäraseks ja kolmandast saab looder või siis egoist, kellel jagub ainult enda peale mõtlemiseks aega.
08:58, 17. sept 2014 -le 17. september 2014 10:11
Tõesti see ütlus tavaliselt paika ei pea. Ka mina näen seda oma järeltulija pealt.Puudub igasugune au- ja häbitunne.Parem ,kui meie,vanemad,üldse näole ei annaks ega ennast meelde ei tuletaks. Eriti pärast kinnisvara üleandmist. Lapselapsed on kasvatatud nii,et vanavanemad on puhas õhk.
kossuäss 17. september 2014 08:51
sellelt makstavalt rahalt peaks saama tulumaksuvabastuse
Au vanaisale! 17. september 2014 08:49
Tõepoolest au vanaisale! Aga häbi lapse vanematele. Nagu aru sain, siis lapsel isa ei olegi, isa ei võtnud omaks, ilmselt pole teda ka sünnitunnistusel kirjas. Mismoodi saab ema veel nõuda mingit raha? Häbi sellele emale, vanaisa maksab omal vabal tahtel igakuu 150 euro, aga jääb veel puudu... Laps käib koolis, kulla ema, mine tööle!
Jõudu ja jaksu asjalikule vanaisale!
Jah 17. september 2014 09:17
Kas kuskil on kirjas, et ema tööl ei käi ?
. 17. september 2014 09:23
Ilmselt ei käi, kui jääb puudu. Mingi omapoolne panus võiks emal omal ka olla..
17. september 2014 09:44
Ilmselt? Ilmselt sa oled loll!
No 17. september 2014 10:32
Isa käib ju ka tööl, aga talle endalegi palgast vähe, mis siis imestada, et ema palgast talle endale ja lapsele puudu jääb.
matsu 17. september 2014 08:42
Mehed võiksid omale vasektoomia teha, see lahendaks sellised "ootamatused".
soomlane 17. september 2014 08:33
Oi kui suurepärane vanaisa!
Kõike head vanaisale ja pojapojale!
jo-jo 17. september 2014 08:20
Sellest ma saan aru kui vanaisa tahab ise maksta AGA,ET KOHTUKAUDU vanavanematelt välja nöuda raha?Aga miks ei vöiks siis VANAISA vangi panna kui pojapoeg pättust teeb,minumeelest on see yks ja sama.

vanur 17. september 2014 08:19
Emane kasutas isast ära....ütles ju et ei saa lapsi,milles mees süüdi.,,
hea suhtumine 17. september 2014 08:49
Aga milles laps süüdi on???
kumm 17. september 2014 09:46
Mehike üldse ei kasutanud, muud kui vaatas ja vaatas neiu peale, ja ühel ilusal päeval, ups, laps tuli!!
17. september 2014 08:18
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Huvitav? 17. september 2014 09:23
No see raha, mis naistel õnnestub meeste käest saada, kulub nüüd küll kõik lapse peale ära ja lisaks veelgi + mure ja hool ja magamata ööd. Ja kui on koos elatud, on lapse isa ja kui pole koos elatud, siis mitte ? Mis loogika ?
V50 17. september 2014 10:21
Elatis on mõeldud lapsele ja laps ei ole kuidagi süüdi selles, kas tema ema-isa olid abielus, kooselus või kohtusid aeg-ajalt. Laps on laps, tema eest tuleb hoolt kanda. Ennekõike vastutus ja kohustused LAPSE ees.
Seega... 17. september 2014 08:10
..ei tohiks noored neiud olla ka lõdva püksikummiga.Miks minnakse voodisse,kui pole kindel,et abiellud.Tänapäeval see vaba kooselu kahjuks ei anna kindlustunnet.Mees jääb meheks,nad nii süüdimatud,et ei vastuta millegi eest.Ükski mees ei astu üle naisest,kes pikali.
Noored neiud,naised mõelge enne,kui kellegagi voodisse lähete.
no mõni elabki elatusrahadest ja päris hästi. 17. september 2014 08:22
3 last erinevate meestega ja kui neid sissetuleku järgi valida ka,Nii et mehed peaksid hoopis ettevaatlikumad olema,naised on leidlikud.
Võib juhtuda nii,et tellid lõbutüdruku aga vähe aja pärast ilmneb,et oled saanud isaks...
17. september 2014 08:42
Ei ole siis vaja tellida lõbutüdrukuid.
igal potil oma kaas 17. september 2014 09:48
Ah et tellitud lõbutüdrukud:DDD Kas seksinälg tõesti on nii suur, et ilma elada pole võimalik?
minu naabrimees 17. september 2014 10:42
küll kahetseb,et naise võttis.Tema sõnade järgi,oleks l*tsidega tunduvalt odavamalt välja tulnud ja keegi poleks kõrvaääres vingunud ka.
no võib muidugi ka ise mudida 17. september 2014 10:43
aga kõiki see ei rahulda.
oma valik 17. september 2014 11:21
mudi ise või arvesta kõrvalnähtudega
18. september 2014 21:38
no kust ma siis n.ssi saan?tavaemased lähevad liiga kalliks pidada.
No 17. september 2014 09:24
Ja abielu muudab siis mehe vastutustundlikuks ?
Ära tüütab juba 17. september 2014 07:57
Punkt 1, korralik seksuaalkasvatus juba algkoolidesse, koos juriidiliste punktidega.
Punkt 2, lõpetada üksikvanemate soosimine. Palun tagage ka kahe vaemaga lastele 350 er. kuu sissetulek.
Punkt 3, valetavaid naisi peab karistama.
maali 17. september 2014 07:59
kuule maali 17. september 2014 08:24
mees ei rasestu,minuteada.
jaan 17. september 2014 08:29
aga osaline on küll ja peab samamoodi vastutama
Raudne EI 17. september 2014 08:38
Valetavav inimest ei pea usaldama! Iga kokk sööb ikka oma supi.
võta Jaan,ka minu vastutus endale, 17. september 2014 10:45
to kule maali 17. september 2014 11:22
Viljatutest meestest pole kuulnud?
17. september 2014 07:52
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
õie 17. september 2014 08:00
aga uskuge, sellistel kes teiste nahal liugu lasevad (lapse isa ) neil juba häbi ei hakka
17. september 2014 10:10
äkki annad selle valla nime teada. võid kindel olla, et pärast järgmisi valimisi oleks issil palju vaba aega, et oma lapsega tegeleda, kui valla elanikud rongaisa nime teada saavad!
ehk see on üldse vanaisa laps, 17. september 2014 10:46
vastus 17. september 2014 07:43
Lahend oleks lihtne väljaspool abielu soetatud lapsed ,poleks õigust elatusraha nõuda. Kui on abielu, toetab riik lapsi, kui nende vanematega midagi juhtuma peaks. On loogiline. Et ühiskonnas on väärad arusaamad , Enne lapse tegu võiks abielluda, või muul viisil oma õigused ja kohustused määratleda. Tihti on ikkagi nii eostatakse laps selleks et siduda end lapse isaga, et peaks seadus reguleerima seda asjade käiku nii et enne abielu siis ülejäänu.
täiesti nõus sinuga 17. september 2014 10:52
tuleb välja,et sünnitajal,(kõiki isegi ei saa emaks nimetada),pole mingeid kohustusi,ainult nõudmised.
See asi kohe kindlasti paigas ei ole ja populismi lainel kokku klopsitud.
Vanaisa on väga tubli! 17. september 2014 07:39
Kui poeg ei taha lapsest hoolida- polegi vaja! Olen ilma isata lapsed suureks kasvatanud. Kui isa sekkuski vahel, tuli sellest ainult halba.
Vanaisa ütleb, et poisike on viisakas ja terane ning koolis läheb tal väga hästi – tunnistusel on ainult viied. "Ma ei saa aru, miks mu poeg ei taha olla osa selle toreda poisi elust ega võta ikka veel vastutust.
jaan 17. september 2014 08:01
kui pensioniaeg käes küll siis tuleb meelde, et tal on poeg
jaan 17. september 2014 07:31
tehku isadusetuvastamise test,see on ju võimalik.Siis kindel kas vanaisa on ikka õige vanaisa.
kh 17. september 2014 08:14
Vanavanemate suunas kohtuasja pöördumise korral peaks DNA test olema kohustuslik.
kui test teeks kindlaks, et minu lapselapse isa polegi minu poeg, ei muutuks midagi 17. september 2014 10:12
Ma armastan seda last ja armastama ma teda jään.
Olen sellele teemale palju mõelnud. Ma olen tema vanaema ja selleks ka jään.

alo 17. september 2014 07:27
kohe sügas kohtutäitur käsi,selle kohta ütleks kui palju kohtutäiturid ise võlgu on maksuametile makske ka ära,.:)
lugeja 17. september 2014 07:24
Vana mehe enda tegemata töö- poeg ei oska võtta vastutust. Kogu loo oleks pidanud avaldama õigete nimedega- häbitunne oleks pojal ehk siis kiiresti ärganud.
Vanaisale ja pojapojale aga palju õnnelikke koosviibitud päevi.
õie 17. september 2014 08:03
ärge sellesse kasvatamisse väga uskuge, milline sünnib selline sünnib ja midagi ei ole teha
no aga vanaisal on samuti õigus nõuda 17. september 2014 08:28
pojalt väikese pensi korral toetust ja edaspidi ka pojapojalt.
mnjaa 17. september 2014 09:23
Usu mind, see väike poiss tahab seda vanaisa ühel päeval (vabatahtlikult) ise aidata! Laps ei unusta head, mida talle tehakse!