Sirje PotiseppFoto: Toomas Huik / Postimees
Toimetas Kristin Aasma 16. september 2014 15:08
Toiduliit tegi tänasel ühiskonnategelaste ja tippjuhtide toiduvalmistamisüritusel põllumajandusminister Ivari Padarile ettepaneku taastada Eesti toidu päevade korraldamine, mille eesmärgiks oleks tuua välja parim ja erilisim Eestis toodetavast toidust ning jagada infot toidu tootmise ja valmistamise kohta Eestis. Viimati toimus Eesti toidu päev 2007. aastal Haapsalus. 

Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp ütles, et Eesti toidu kõige tähtsamad tarbijad on koduturul. "Tööstused pingutavad kvaliteetse ja aina mitmekesisema valiku pakkumisel Eesti tarbijate poolehoiu nimel. Vajame tarbijate toetust, et meie igapäevasel toidulaual säiliksid kohalikku päritolu tooted," rääkis Potisepp.

Eesti toiduainete osakaal ostetavast toidust on täna TNS Emori andmeil 60 protsenti.

Toiduliit korraldas täna Kalamaja Kokaklubis Eesti toidutööstuse käekäiku mõjutavate ühiskonnategelaste ja tippjuhtide ühiskokkamise, kus iga osaleja valmistas ühe tunni jooksul oma lemmikroa. Ühise toiduvalmistamise eesmärgiks on juhtida avalikkuse tähelepanu Eesti toidule ja selle kvaliteedile ning ennistada Eesti toidu päeva traditsioon Eestis.

Põlled sidusid lõuna valmistamiseks ette põllumajandusminister Ivari Padar, endine põllumajandusminister ja riigikogu liige Helir-Valdor Seeder, riigikogu liige Imre Sooäär, Leiburi juht Asso Lankots ja HKScan Estonia Rakvere lihatööstuse juht Teet Soorm.

Eesti toidu väärtustamiseks on koostamisel Eesti toidu arengukava, mille põhieesmärk on Eesti toidu ja toidukultuuri populariseerimine nii Eesti inimeste, Eestit külastavate turistide kui ka välistarbijate seas. Pilootprojektina toodi tänavu suvel laulupeole üksnes Eesti toidule pühendatud väljak.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

zorro 5. märts 2015 22:09
Hakake enne korralikku, ilma e-de, a-de ja o-deta Eesti toitu tootma ja siis propageerige. Vorst on enamjaolt kanamassiga, Korralikku valmistoitu ei ole. Minge vaadaka toidu valikut Soomes kauplustes ja siis hakake midagi propageerima. Mingitest suitsutoodetest ja moosidest ning leivast ja mahladest ning konservidest ei ela ära.
taastame söömise! 16. september 2014 16:37
üks päev aastas on vähe, iga päev peaks sööma ja veel kolm korda päevas.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS