Eesti uudised

Tõrva vabaõhulava hävitajad pole linnale sentigi maksnud (13)

Maarius Suviste, 16. september 2014 14:50
Säärane näeb praegu välja Tõrva vabaõhulava, mis hävis mullu juulis. Süüdistuse järgi tungisid noormehed hoone tagaruumidesse ja panid seal olnud asjad põlema, mille tagajärjel süttisid lava katus ja põrandFoto: Aldo Luud
"Kahjuks pole noored kurjategijad tänaseks maksnud mitte ühtegi eurot," ütleb Tõrva linnapea, et vabaõhulava hävitamises süüdi tunnistatud noortelt pole kannatanu ehk Tõrva linnavalitsus mitte midagi saanud.

Tänavu märtsis tunnistas Tartu maakohus varem karistamata Ago (21) ja 14aastase noormehe süüdi eelmise aasta juulis omavolilises sissetungimises Tõrva vabaõhulava hoonesse ja selle hävitamises. Nad said karistuseks tingimisi vangistuse. Kohus arvestas karistuse mõistmisel kergendava asjaoluna süüdistatavate kahetsust.

Kannatanu ehk Tõrva linnavalitsus esitas 43 266,96 euro suuruse tsiviilhagi. Kohus mõistis noortelt solidaarselt välja 34 274,40 eurot.

Tõrva linnapea Maido Ruusmanni sõnul pole noored maksnud mitte ühtegi eurot. Tõrvas uut vabaõhulava veel ei ole.

"Laululava taastamisega oleme jõudnud lähteülesande koostamisfaasi, teeme koostööd nii lauljate, tantsijate, kultuuritöötajate kui ürituste korraldajatega, et leida kõiki osapooli maksimaalselt rahuldavat meelelahutuskeskuse varianti," ütleb linnapea Maido Ruusmann.

Tulevane laululava peaks tema sõnul olema ehitis, kus saaks korraldada kontserte, väiksemaid laulu- ja tantsupidusid ning muid kultuuriüritusi.

Samas oodatakse linnavalitsusele teada andma oma mõtteid, kuidas võiks uus laululava välja näha ja milline ülesehitus olla.

"Projekteerimise loodame käima saada selle aastanumbri sees. Ehitise valmimine sõltub aga projekt­lahendusest, eelkõige sellest tulenevast maksumusest – kas suudetakse see katta linna omavahenditest või on vaja taotleda toetust Euroopa Liidu fondidest," lisab ta.

Jätkuvalt on laululava taastamise toetamiseks võimalik teha rahalisi annetusi linnavalitsuse kontole.

Samal teemal

19.02.2014
Tõrva vabaõhulava hävitajad pääsesid tingimisi karistusega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee