Krimi

Kohus langetab Toobalile ja Laasile otsuse oktoobri keskel (5)

BNS, 16. september 2014, 12:42
Vasakul Lauri Laasi, paremal Priit Toobal Harju maakohtus 16. septembril 2014.Foto: Tiina Kõrtsini
Harju maakohus kuulas teisipäeval keskerakondlaste Priit Toobali ja Lauri Laasi süüasja osaliste viimast sõna ning kuulutab lahendi 17. oktoobril kell 11.

Nii Toobal kui ka Laasi kinnitasid viimases sõnas, et pole midagi kuritegelikku korda saatnud ja leidsid, et kohus peaks nad õigeks mõistma. Juba varasemalt oma süüd osaliselt tunnistanud Onksion kinnitas aga, et on kannatanult Hannes Rummilt vabadust palunud.

Samal teemal

Eelnevalt oli prokurör nõudnud Toobalile ja Laasile tingimisi karistusti, Keskerakonnale ja Ivor Onksionile aga rahalisi karistusi. Prokuröri hinnangul on tõendatud Toobali ja Laasi süü eraviisilisele jälitustegevusele ja sõnumisaladuse rikkumisele kihutamises ning Toobali puhul veel ka dokumendi võltsimises ning erakonna majandustegevusele või varale kehtestatud piirangute rikkumises. Keskerakonna süü on prokuröri hinnangul tõendatud juriidilise isikuna ning Onksion on tõendite järgi süüdi eraviisilises jälitustegevuses ning sõnumisaladuse rikkumises.

Toobalile nõudis prokurör ühe aasta ja kolme kuu pikkust tingimisi vangistust kolmeaastase katseajaga, Laasile aga üheaastast tingimisi vangistust samuti kolmeaastase katseajaga. Keskerakonnale nõudis süüdistaja 20 000 euro suurust rahalist karistust, Onksionile aga rahalist karistust 250 päevamäära ulatuses, mis mehe sissetulekuid arvestades teeb 800 eurot.

Kaitsjad nõudsid kohtult õigeksmõistvat otsust, vaid Onksioni kaitsja lisas, et süüdimõistmise korral peaks kohus rakendama tema kliendi osas võimalikult leebet karistust.

Riigikogu keskerakondlastest liikmed Priit Toobal ja Lauri Laasi ei tunnistanud end kohtus süüdi, Ivor Onksion võttis aga süü omaks osaliselt.

Riigikogu nõustus märtsi lõpus õiguskantsleri ettepanekuga ja hääletas Toobalilt ja Laasilt saadikupuutumatuse võtmise poolt.

Riigiprokuratuur esitas Toobalile ja Laasile kriminaalsüüdistuse eraviisilisele jälitustegevusele ja sõnumisaladuse rikkumisele kihutamises, kuna nad kallutasid Ivor Onksioni ebaseaduslikult sisenema Hannes Rummi meilikontole ja edastama neile seal olevad e-kirjad.

Samuti esitas riigiprokuratuur Toobalile süüdistuse dokumendi võltsimises ning erakonna majandustegevusele või varale kehtestatud piirangute rikkumises seoses Keskerakonna peasekretärina sularahaannetuste vastuvõtmisega. Sama süüdistuse sai ka Keskerakond juriidilisi isikuna.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee