Foto: Mupo
Õhtuleht.ee 15. september 2014 10:30
Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet viis möödunud Õle tänavalt ära ebahügieenilistes tingimustes elavad koerad ja nende perenaise.

Mupo kohale saabudes informeerisid KÜ esindajad oma nördimust pidevalt haukuvate koerte pärast, samuti olid nad mures korterist kostunud appihüüete pärast, mis viimasel kahel päeval olid asendunud vaid koerte haukumise ja klähvimisega. Vanainimest ei olnud naabrid aga juba mitmeid päevi näinud. Samuti oli korterist lähtuv hais endisemast intensiivsem.

Korteriühistu esindaja kutsus kohale päästeameti, et kontrollida olukorda korteris. Kohale kutsuti ka politsei, Tervise- ja Veterinaarameti ja Loomade Hoiupaiga esindajad. Pärast esimesi katseid proovida ust avada, selgus, et vanainimene on siiski korteris, kuid keeldub ust avamast ning läbirääkimisi pidamast.

Lõplik lahendus saabus politsei välijuhi sekkumisel: vanainimene vaadati kiirabibrigaadi poolt läbi ning toimetati arstlikule läbivaatusele, koerad Loomade Hoiupaika.

Kokku toimetati hoiupaika üheksa koera, kes olid ilmselgelt omavahelise kooselu jooksul soetatud ning osad neist esialgsel välisel vaatlusel ka halvas seisus.

Loomade Hoiupaigast öeldi pärast koerte üle vaatamist, et üks koer on tiine ja varsti poegib. Teine emane aga on välja veninud nisadega- järelikult on tal hiljuti pojad olnud ja ta on neid toitnud. Aktsiooni käigus poegi ei avastatud.

Pärast selle info saamist palus mupo korteriühistu inimestel selle pilgu ja kõrvaga ringi käia, et äkki näevad-kuulevad midagi. Nädalavahetusel leitigi hoovi koristamise käigus kaanega anum, mille sees olid uputatud kutsikad. Kui palju surnud kutsikaid oli, ei osatud öelda.

Samal teemal

Kommentaarid  (27)

Pettnunud 17. september 2014 11:18
Kuhu on kadunud Katrin, kes eelmiste lugude juures mammit heaks ja hoolivaks inimeseks nimetas? Kuidas saab olla looma-armastaja, kui lased koertel suvaliselt paarituda ja siis kukud kutsikaid uputama? Selline ongi loomadest hoolimine?
KIVIMEES 16. september 2014 18:11
KORDAN .SEDA JUHTUB VAID EESTIMAAL!SELLE KOGUGA SAAB TERVE EESTIMAA UUESTI ÜLE PRITSIDA!SÕNNIK SÕNNIKULE EI TEE LIIGA!!!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS