LIHAHAAMER: Merle sõnul ütlesid mõlemad kannatanud, et ründaja kasutas lihahaamrit või selletaolist eset.Foto: TEET MALSROOS
Kristiina Tilk 15. september 2014 07:00
Politsei kahtlustab Astangul inimesi lihahaamriga peksmises 28aastast meest

"Sisetunne ütles, et midagi on valesti. Haarasin koera kaenlasse ja keerasin teise tee peale. Ilmselt ta varitses mind kui ohvrit, aga et tal käest lipsasin, elas kogu oma raevu välja teise naise peal, kes talle ette jäi," räägib hullu mehe eest plehku panna jõudnud naine.

Laupäeval kella 20 paiku jalutas Merle (nimi muudetud) Õismäel Astangu kergliiklusteel, kui sattus peale tundmatule mehele, kes ründas tema taga liikuvat naist ja peksis teda lihahaamriga mitu korda pähe.

"Mina jalutasin. Vaatan, et mingi täiesti hull mees kõnnib järele. Kogu aeg tuli järjest lähemale ja lähemale. Nii kui selja taha vaatasin, keeras end ringi ja tegi väga imelikke ahvilikke liigutusi – peksis käsi kokku, hüppas-kargas ja tagus endale sellesama haamriga pihku, millega ohvreid ründas," kirjeldab Merle nähtut.

Et Merle tundis ohtu, otsustas ta terviserajalt kiiresti lahkuda.

"Süda peksis sees. Vaatasin, et kedagi pole tulemas ka ja mõtlesin, et ei – mööda seda teed ma enam ei kõnni. Kiirustasin mööda teist teed majade poole. Too mees jäi minust maha terviserajale ja möirgas nagu loom ning hakkas oma haamrit vastu teepiirdeid taguma. Jubedad kolksud käisid," meenutab Merle.

Vaid loetud sekundid hiljem kuulis ta justkui surmakisa:

"Naine karjus. Pöörasin end ringi ja nägin, et mingi naine tuli suure jooksuga ja klammerdus hirmunult ühe vastutulnud mehe külge. Mina pääsesin eest tulema, aga natuke tagapool kõndival naisel nii hästi ei läinud: teda rünnati ja peksti pähe selle lihahaamriga."

Merle otsustas lähemale minna, et uurida, mis täpsemalt juhtus, ja selleks ajaks, kui ta sündmuspaigale jõudis, oli sinna jõudnud ka naisele appi tõtanud mööduja, kes samuti ründajalt lihahaamriga vastu silmnägemist oli saanud:

"Nii hullult oli naisele appi rutanud meest pekstud, et ta nägu oli moondnud, kõik oli verd täis. Naisel oli peas suur haav ja minu teada viis kiirabi nad mõlemad minema."

Loomalik möirgamine

Kellega võis tegu olla, Merle ei tea, kuid on hirmutav, et mees siiani vabalt ringi jalutab.

"Imelik on see, et toosama mees, kes kannatanule appi tormas, istus enne terviseraja ääres pingil. Mina kõndisin temast mööda, see hull minu kannul. Järelikult pidi ta temast ka mööduma, kuid et ta rahulikult mööda jalutas, näitab, et teda huvitavad just naised," oletab Merle.

"Ei tea, mis ta tahta võis. Esimene mõte oli muidugi, et vägistada või midagi sellist. Tundub, et raha teda ei huvitanud ja võib-olla on lihtsalt psühhopaat või narkomaan." Merle sõnul tuli sündmuskohale politsei, ja seda väga kiiresti, kuid väidetavat ründajat ei õnnestunud tabada.

"See oli umbes 180 sentimeetrit pikk keskmise kehaehitusega umbes kolmekümneaastane mees. Kannatanute sõnul rääkis ta eesti keelt ja aktsendiga vene keelt. Mina teda rääkimas ei kuulnud, see kisa, mis ta tegi, oligi vaid loomalik möirgamine."

Merle sõnul olid mehel lühikesed heledad juuksed ja habe. Ta kandis sinist sportlikku jopet, mille seljal kiri "EESTI".

"Midagi tema peas igatahes segamini oli, kuid tundub, et kohati ta siiski sai aru, mida teeb – kuidas muidu suutis ta kohe olla nii adekvaatne, et pärast suurt raevuhoogu plehku pista. Seda enam, et on vaid üks teepool, kus ta minna sai ning seda võpsikut piirab aed. Aga ju ei ole raevunud inimesel sealt keeruline üle hüpata," osutab Merle terviseraja ääres nähtavale traataiale.

"Pärast juhtunut rääkisin ühe naisega, kes ütles, et on samuti kohanud meest, kes naisi ahistab. Tema kandvat aga "EESTI" kirjaga nokamütsi. Natuke sarnasusi on, kuid arvan, et tegemist ei ole sama isikuga, sest see mees tundub kirjelduste järgi selline rahulik, aga see oli täiesti hull," arutleb Merle ja loodab, et ründaja kiirelt tabatakse: "Siin liigub palju inimesi – naised, lapsed."

Kahtlusalune on tabatud

Laupäeva õhtul teatati politseile kahest omavahel arvatavasti seotud kallaletungist Astangul.

Kella 18 paiku rünnati Järveotsa tee maja trepikojas 65aastast meest, kes ei soovinud meedikute abi. Kella 20.15 ajal tungiti Astangul kergliiklusteel kallale 56aastasele naisele ning talle appi läinud 30aastasele mehele.

Mõlemad vajasid esmaabi, teatab politsei pressiesindaja Andres Sang. Mõlemal juhul rünnati inimesi haamrilaadse esemega.

Samal õhtul otsis politsei suurendatud jõududega selles piirkonnas võimalikku ründajat, kuid ei leidnud teda.

Eile õhtul pidas politsei kinni 28aastase mehe, keda on alust kahtlustada kolme inimese ründamises Astangul. Mees peeti kinni korteris pärast ühest vihjest saadud info analüüsi.