Õhtuleht 70

VANA HITT | Selgeltnägija Paide Anna: kui euro tuleb, läheb ilm veel hullemaks! (5)

Katrin Pauts, 14. september 2014, 20:18
ANNA TEAB: Eesti ilma olevat selgeltnägija Paide Anna sõnul ruineerinud inimeste mustad mõtted.  Tiina Kõrtsini
Õhtuleht avaldab 70. sünnipäeva puhul artikleid arhiivist. Lugu ilmus ajalehes Õhtuleht 14. augustil 2010.

"Olime lollid! Laenasime, tahtsime head elu. Nüüd oleme nii vihased, et isegi ilmataat ei kannatanud seda enam välja," ohkab tuntud imeravitseja ja selgeltnägija Paide Anna murelikult. Tema arvates on ekstreemsed ilmaolud eestlaste musta mõtlemise süü.

Anna Merkulova, keda elukoha järgi Paide Annaks kutsutakse, on nii hõivatud, et on telefonitoru tõstmiseks abilise värvanud. Haigeid muudkui voorivat uksest.

Anna selgitab kurvalt: "Inimesed on haiged, sest nad on üksikud. Loomadki karjas suhtlevad rohkem. Ma ei mõista, miks räägitakse, et oi, Eesti on nii ilus maa. Kus see Eesti ilus on? Me oleme nii mustas augus!"

Appi! Eesti on ilma ilmata!

Populaarne imeravitseja on nimelt väga eriline naine – plikatirtsuna sattunud ta tulnukate küüsi, kes olevat Anna kosmosesse viinud. Universumi avarustest toodud Anna tagasi, aga tulnukad opereerinud tema ajju kolm kalliskivi.

Tänu sellele suutvat Anna kõnelda olenditega, kelle olemasolussegi tavainimesed uskuda ei tihka. Õhtuleht uurib Annalt, miks juba nädalaid püsinud lämmatav kuumus taanduda ei kavatse ning Eestit hiljuti pigem troopikamaale omane torm ehmatas.

"Tean küll, aga te ei usu mind," siristab pehmehäälne Anna salapäraselt. "Ei tea, kas seda maksab kirja panna," kõhkleb ta. Aga kuna juhtunu sulatõde olevat, ei hoia ta oma teadmist siiski vaka all.

Õieti olevat Eesti praegu ülepea ilma ilmata. Sest juba mullu sügisel juhtunud ühel heal päeval järgmine lugu. "Vaatan, keegi kolab õues," alustab Anna. Kui Juhan Smuuli "Muhu monoloogidel" põhinevas kultusfilmis "Siin me oleme" kandis Lauri Nebeli kehastatud heeringalaevamadrus kõrvuni armunud peretütre silmis kuldset kuud seljas, siis Anna kohatud hiiglasekasvu kummaline mehekuju olnud endale turjale vinnanud pilved ja päikese.

"Kas sa oled ilmataat?" esitanud Anna enesestmõistetava küsimuse.

Kuju noogutanud. Ja kuulutanud traagikaga looritatud kõuehäälega: "Ma lähen nüüd ära."

"Oih, aga miks ometi?" kiljatanud ehmunud imeravitseja.

"Sest inimesed on nii vihased," põhjendanud ilmataat.

"Näe, isegi ilmataat ei kannatanud meid enam välja!" on Anna nüüd ahastuses. Vähe Eestist! Ilmataat lahkunud tema teada tervest Euroopast.

Kuhu, selgeltnägija ei tea.

Eestlased pidid aga vastu võtma mõrvarlikud jääpurikad ja umbetuisanud teed. Erakordselt käredale talvele järgnes põrgulik suvi. Anna sõnul pole vaevade lõppu näha.

"Ega ma luulusid näe"

"Ilmataat ei öelnud, millal ta tagasi tuleb," sõnab Anna. Ja põrutab: enne kui viha ükskord lahtunud, eestlased oma tavalist parasvöötmekliimat tagasi ei saagi. "Vaat kui euro tuleb, siis läheb rahvas veel vihasemaks," ei näe ta paraku lootusekiirt.

Anna sõnul teadsid vanad eestlased ilmataati juba maast madalast ja kohtlesid seda isandat austusega.

Mida Anna musta auku kukkunud eestlastele soovib? "Jääge inimeseks ja elage!" hõiskab Anna. Ja muutub taas nukraks: "Aga see on väga raske."

5 KOMMENTAARI

K
? 15. september 2014, 11:28
Kas keegi kibeleb veel soovist selgeltnägija poole minna ?
p
Põhjus 15. september 2014, 10:53
Hullumajad patsiente täis,kõiki ei saa sisse võtta, seetõttu ongi Anna esialgu veel väljas.
Loe kõiki (5)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee