Eesti uudised

Jahindusteadlane: Eesti metsades võib olla arvatust palju rohkem nakatunud metssigu (3)

Toimetas Marge Sillaots, 13. september 2014 21:53
Foto: Mati Hiis
Üksikud seakatku surnud metssead on jahindusteadlase Nikolai Laanetu sõnul vaid jäämäe tipp ja tegelikult on Eesti metsades nakatunud sigu palju rohkem.

"Sisuliselt on meil nüüd juba selline depoo, et kui ükskuid leitakse, siis tegelikult on surnuid juba sadu. Me ei leia neid sigu − see on juhus, kui me leiame," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" jahindusteadlane Nikolai Laanetu, kelle sõnul peidavad paljud tõbised sead end kuuskede alla ning nende korjused võidakse leida alles siis, kui mõni otsib käpuli maas kuuseriisikat, vahendab ERRi uudisteportaal.

Kuigi seakatk pole ohtlik ei inimestele ega teistele loomadele, siis Laanetu sõnul kannavad viirust looduses edasi puugid ja kõik elusolendid, kes haigestunud kärssnina liha, eritistega või fekaalidega kokku puutuvad.

Veterinaar- ja toiduameti peadirektori Ago Pärteli sõnul ei ole paanikaks aga põhjust, sest seakatk on Poolas, Leedus ja Lätis olnud juba veebruarist, mis tähendab, et kui viirus leviks kõikvõimalike ja võimatute teiste metsaloomadega, oleks need riigid ammu seda viirust täis.

Samal teemal

17.10.2014
Seakatku tõrjeks ostetakse ahi
02.10.2014
Püss ei aita! Seakatkuga võideldes tuleks metssigu rohkem sööta
20.09.2014
Seakatk on tunginud 220 kilomeetrit edasi ja jõudnud Ida-Virumaale
12.09.2014
Viljandimaalt leiti veel kolm surnud Aafrika katku kahtlusega metssiga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee