Eesti uudised

Politsei pole tabanud ühtki koolisüütajat (10)

Karoliina Vasli, 13. september 2014 08:00
LAHTISTE USTE PÄEVAD: Akadeemia tee 30 tühja koolimajja võib siseneda igaüks, kel vaid tahtmist. Järgmisel nädalal hakatakse hoonet siiski lammutama. Foto: MATI HIIS
Tallinna häbiplekiks on kaks koolimaja, millele huligaanid igal nädalal tule otsa pistavad. Viimati üleeile. Mõnetunnise vahega. Noorukid karistust ei karda. Siiani pole politsei ühtegi süütajat tabanud.

Neljapäeval kell 19.03 teatati häirekeskusele tulekahjust Õismäe tee 130 asuvas mahajäetud koolimajas. Kolmandal korrusel põles klassiruum. Leegid kustutati, aga päästjatel hõlpu polnud. Juba kell 20.22 anti teada põlengust Akadeemia tee 30, kus on esimese kooli saatusekaaslane.

Neid koole on varemgi mitmel korral peaaegu sünkroonis süüdatud. Seda, kas süütajad on ühed ja samad inimesed, ei taha Põhja prefektuuri Lõuna jaoskonna juht Tarvo Ingerainen kinnitada. Ühtegi süüdlast pole ju tabatud, et selgust saada.

"Politsei on vestelnud kümmekonna alaealisega, kes on liikunud mahajäetud koolide juures ning võivad olla seotud nende põlemisega. Kellelegi aga ei ole süütamise kahtlustust esitatud. Pole piisavaid tõendeid," nendib Ingerainen.

Mustamäe linnaosa teatas hiljuti, et Akadeemia tee 30 hoone lammutatakse 1. novembriks. Töö peab pihta hakkama tuleval nädalal. Õismäe kooli saatus on veel lahtine, ent tõenäoliselt läheb seegi lammutamisele.

Augustis pidasid Haabersti linnaosa juhid läbirääkimisi roomakatoliku kiriku esindajatega, kes soovisid sinna kiriku luua ning alustada usuülikooliga.

Paraku on vahepealsed põlengud muutnud maja kasutuskõlbmatuks.

Samal teemal

21.03.2015
GALERII: Õismäe kool peaaegu maatasa
06.10.2014
GALERII JA VIDEO: lammutatud koolimaja jupid lähevad kütteks