Maailm

USA kehtestas Venemaale uued sanktsioonid (26)

BNS, 12. september 2014 18:57
USA rahandusminister Jacob LewFoto: AFP / Scanpix
USA kehtestas reedel Ukraina-vastase agressiooni tõttu Venemaale uued sanktsioonid, need puudutavad suurpanka Sberbank ning tähtsamaid energeetika- ning tehnoloogiaettevõtteid.

Washingtoni sanktsioonid puudutavad Vene Sberbanki, gaasijuhtmehiidu Transneft, energeetikaettevõtteid Lukoil, Gazpromneft ning Surgutneftgas ning riiklikku tehnoloogiakontserni Rostec.

Reedel jõustusid ka Euroopa Liidu uued Vene-vastased sanktsioonid.

"Võttes arvesse Venemaa otsest sõjalist sekkumist ning ilmselgeid püüdlusi Ukraina destabiliseerimiseks, karmistame täna oma Vene-vastaseid sanktsioone koos meie Euroopa liitlastega," ütles USA rahandusminister Jacob Lew reedel.

"Need sammud on näiteks rahvusvahelise üldsuse jätkuvast, Vene agressiooni vastasest otsustavusest," ütles ta.

Rostecil ja Sberbankil keelatakse USA-s emiteerida enam kui 30-päevased võlakirju. VTB panga, Moskva panga ja Vene põllumajanduspanga suhtes, kellele Washington on juba sanktsioonid kehtestanud, rakendub samasugune piirang.

Gazpromnefti ja Transnefti puhul rakendub 90-päevane keeld.

Keelatud on Lukoilile, Gazpromile ning Surgutneftgasile igasuguse toetuse, vahendite või tehnoloogia võimaldamine Arktika piirkonnas nafta- ning gaasiuuringuteks ja kõikjal avamere- ning põlevkiviuuringuteks.

Samasugused sanktsioonid määrati naftahiiule Rosneftile, kellele USA oli juba varasemalt karistusmeetmed kehtestanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee