2
fotot
VEEL POISSMEESTENA ÜHES VANNIS: Carl Danhammer ja tema peiupoiss Matti Nykänen. (Mati Hiis)

Õhtuleht avaldab 70. sünnipäeva puhul artikleid arhiivist. Lugu ilmus ajalehes SL Õhtuleht 24. juulil 2000.

"Tänagi on veel karm tunne sees, sest viina voolas peol ojana,” kinnitab sulaõnnelik Carl Danhammer, kes reedel neljanda naise võttis. “Eestist oli palju inimesi. Eve Kivi ja Riho Rõõmus teiste hulgas, Eve muudkui pildistas."

“Ylöjärvi politsei pidas liikluse kinni, kui Paulaga kirikusse sõitsime. No tuhat inimest oli küll tänavaservas meid vaatamas, TV 2 tegi hommikusaatesse sellest jutu,” räägib Danhammer.

“No meil oli tõld ka, mida näidata. Kuninga vanker, 1840. aastal veeti sellega Vene tsaari.”

Danhammer eitab, et tegu olnuks koopiaga. “Ei, ikka ehtne, poolteist sajandit vana,” kinnitab ta.

“Pidu oli tugev ja raske, ma ootan huviga, millal teles näidatakse seda dokumentaalfilmi, mida nad meist väntasid. Juba sõrmused ise, Tillanderi (kuulus Soome juveliirifirma, mille kauplust omal ajal röövisid eestlased) juures tehtud, on omaette vaatamisväärsus - sarnaseid pole Soomes kellelgi. 320 000 marka maksin,” ütleb Danhammer.

Ta on ootamatult jõukas mees.

“Ei, mis jõukas, ma olen vaene. Aga esimest korda leidsin tõelise armastuse - ja sellisele naisele ei saa kehvemat sõrmust kätte panna. Ma abiellun ju nüüd tõesti viimast korda, see on ehtne suur armastuslugu,” kinnitab elevil Danhammer.

“Muidugi jään nüüd siia Ylöjärvile Tampere külje alla elama,” räägib Danhammer oma tulevikuplaanidest. “Mul on siin maja ja kontor, jah, Helsingis on ka kontor, aga seal hakkan vähem olema,” kinnitab ta.

Eestisse sõidust ei sõnagi.

Jaga artiklit

15 kommentaari

P
Paistis silma  /   06:56, 30. nov 2016
sellega et oli Anu Saagimi mees.
  /   15:55, 14. sept 2014
Nykanen ise liguneb koos miljoneeriga.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis