Krimi

Politsei tabas Pärnus kanepiäriga tegelenud naise (6)

BNS, 11. september 2014 14:53
KanepiäriFoto: PantherMedia / Scanpix
Politsei pidas 9. septembri pärastlõunal Pärnus kinni 57-aastase Antonina, kellelt leiti läbiotsimise käigus 100 grammi kanepit, korrakaitsjate hinnangul on tegemist olulise Pärnu kanepiga varustajaga.

Kella 13 paiku pidasid Lääne prefektuuri töötajad Pärnus kinni Rootsi numbrimärke kandva sõiduki, mille roolis oli Eesti kodakondsusega 59-aastane Boris. Juhi kõrval istunud 57-aastase Antonina kotist leiti läbiotsimise käigus 100 grammi kanepit.

Samal teemal

Lääne Prefektuuri narkokuritegude talituse juhi Tarmo Värati sõnul on alust arvata, et kinnipeetud naise puhul on tegemist olulise Pärnu kanepiga varustajaga. „Narkootiliste ainete levitajatele ei mängi rolli klientide vanus ja tihti on nende ohvriks lapsed, mis teeb sellise tegevuse eriti ohtlikuks. Politseile saab võimalikest diileritest teada anda narkokuritegude vihjetelefonil 444 6555," julgustas Värat inimesi olema aktiivsed narkootikumide leviku takistamisel.

Lääne ringkonnaprokuratuuri juhtimisel alustati kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb narkootilise ja psühhotroopsete aine suures koguses ebaseaduslikku käitlemist. Selle eest on rikkujat süüdimõistmisel võimalik karistada kuni viieaastase vabadusekaotusega.

"Avastatud kanepist saanuks ühekordse narkojoobe umbes 130 inimest ja seaduse järgi on suur kogus kanepit juba 7,5 grammi," selgitas prokurör Kaido Tuulemäe.

Eestis on kanep kvalifitseeritud narkootikumina ja õiguskaitseasutused suhtuvad sellega seotud rikkumistesse täie tõsidusega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee