ToiduabiFoto: Arno Saar
Toimetas Kristin Aasma 11. september 2014 14:31
Valitsus kinnitas täna "Enim puudust kannatavate inimeste abifondi rakenduskava 2014-2020". Abifondi vahenditest jagatakse toiduabi toimetulekuraskustes inimestele. Toiduabi üleriigilist jagamist hakkab koordineerima sotsiaalministeerium.

Täna valitsuses kinnitatud abifondi rakenduskavaga lepitakse liikmesriigi ja Euroopa Komisjoni vahel kokku fondi vahendite kasutamise põhimõtted, edastas sotsiaalministeerium. Järgmise sammuna esitab Eesti rakenduskava Euroopa Komisjonile. Kui komisjon on kava heaks kiitnud, koostatakse selle alusel riiklik programm, mis kirjeldab täpsemalt tingimused toiduabi jagamiseks.

Sotsiaalkaitseministri Helmen Küti sõnul koostati rakenduskava koostöös mitmete organisatsioonide ja asutustega, kes jagasid toiduabi eelmisel rahastusperioodil ning tegid ka tänuväärseid ettepanekuid toiduabi jagamiseks tulevikus. "Nii riik kui kohalikud omavalitsused pakuvad abivajajatele erinevaid toetusi ja teenuseid. Euroopa toiduabi on üks täiendav võimalus inimeste aitamiseks. Töötame aktiivselt selle nimel, et Euroopa abifondi toel saaks toiduabi võimalikult kiiresti jagama hakata," ütles minister. 

Riikliku programmi koostamise käigus selguvad täpsemalt toiduabi saajate ring, abi jagamise sagedus ning toidupakkide sisu. Esialgsete plaanide kohaselt jagatakse toiduabi toimetulekutoetuse saajatele ning nendele inimestele, kelle sissetulek ei ületa toimetulekumäära rohkem kui 15%, samuti ka kodutute öömajades viibivatele elukohata inimestele.

Sotsiaalministeeriumi partnerid toiduabi jagamisel selguvad üleriigilise hanke tulemusena.

Koos omafinantseeringuga on Eestil aastani 2020 kasutada kokku 8,9 miljonit eurot toiduabi jagamiseks puudust kannatavatele inimestele. Abifondi kogusumma on eelmise perioodi toiduabi summaga võrreldav ning keskmine abi maht ei vähene.