Krimi

Skandaalse kinnipidamise ajal politseinikult näpatud teleskoopnui jäi kadunuks (12)

Siim Randla, 11. september 2014, 08:58
KINNIPIDAMINE: Politseinikud kasutasid mehe kinnipidamisel ka teenistuskoera. Tartu ülikooli õigusteaduskonna dekaan Jaan Ginter on leidnud, et mitmekesi meest kinni hoidnud politseinike puhul oli teenistuskoera kasutamine küsitav.Foto: Kaader videost
Politseil pole õnnestunud kätte saada teleskoopnuia, mis võeti korrakaitsjalt ära festivali "Kultuuritolm" skandaalsel vahejuhtumil, kus politseinikud korrarikkujat mitmekesi kinni hoidsid ja lõpuks teenistuskoeral pureda lasid.

Politsei- ja piirivalveameti sisekontrollibüroo kontrollib juulis toimunud juhtumi asjaolusid, sh kinnipidamisel kasutatud jõu proportsionaalsust. Sisekontroll menetleb sündmusel juhtunut, lausus Põhja prefektuuri pressiesindaja Andres Sang.

Politseinikele vastuhakkamises ja sündmuse asjaolude uurimiseks on käimas kriminaalasi. "Ka avaldatud videotes on näha, et mees ei lama rahulikult maas, vaid osutab korraldustest ja jõu kasutamisest hoolimata politseinikele aktiivset vastupanu," on öelnud Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Valdo Põder.

Samal teemal

11. september 2014, 16:23
"Kultuuritolmul" toimunud kinnipidamine tõi kahtlustuse võimuliialduses
1. september 2014, 07:00
Õigusteadlane kritiseerib politseikoera kasutamist festivalil
8. august 2014, 22:00
TV3 | Kultuuritolmul filminud ameeriklanna: miks politsei ei ole tunnistuste saamiseks veel minu poole pöördunud?
4. august 2014, 07:00
VIDEO KINNITAB: politseikoer pures maaslamajat poolteist minutit!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee