KINNIPIDAMINE: Politseinikud kasutasid mehe kinnipidamisel ka teenistuskoera. Tartu ülikooli õigusteaduskonna dekaan Jaan Ginter on leidnud, et mitmekesi meest kinni hoidnud politseinike puhul oli teenistuskoera kasutamine küsitav.Foto: Kaader videost
Siim Randla 11. september 2014 08:58
Politseil pole õnnestunud kätte saada teleskoopnuia, mis võeti korrakaitsjalt ära festivali "Kultuuritolm" skandaalsel vahejuhtumil, kus politseinikud korrarikkujat mitmekesi kinni hoidsid ja lõpuks teenistuskoeral pureda lasid.

Politsei- ja piirivalveameti sisekontrollibüroo kontrollib juulis toimunud juhtumi asjaolusid, sh kinnipidamisel kasutatud jõu proportsionaalsust. Sisekontroll menetleb sündmusel juhtunut, lausus Põhja prefektuuri pressiesindaja Andres Sang.

Politseinikele vastuhakkamises ja sündmuse asjaolude uurimiseks on käimas kriminaalasi. "Ka avaldatud videotes on näha, et mees ei lama rahulikult maas, vaid osutab korraldustest ja jõu kasutamisest hoolimata politseinikele aktiivset vastupanu," on öelnud Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Valdo Põder.