SINISED TRIIBUD? Ametlikult on teatatud, et kahtlusalune sõidab valge kaubikuga, millel peal sinised triibud. Millised need triibud on või millise kaubikuga on tegu, ei täpsustatud. Foto on illustratiivne. Foto: Ford
Mattias Tammet 11. september 2014 07:00
Lapsevanemad on kuulnud ja politsei hoiatab, et Sakus võib olla tegutsemas pervert, kes lapsi endaga kaasa kutsub. Seni pole millestki rohkemast õnneks ühtegi teadet.

"Kolmapäeval kõndis mu üheksa-aastane tütar koolist koju ning üsna kodu lähedal peatus valge siniste triipudega auto, mida juhtis nooremapoolne lühikese punase habemega mees, kes küsis, kas laps võiks äkki tema autosse istuda ja nad võiksid koos edasi sõita," kirjutab ehmunud ema Facebookis.

Politsei möönab, et neile on teada antud juba kahest väga sarnasest juhtumist. Mõlemal puhul on kahtlane siniste triipudega valge kaubikuga mees kutsunud endaga kaasa noori tüdrukuid.

Samuti olevat ta kutsunud üht tüdrukut endaga kasasa lilli korjama.

"Lapsed siiski ei ole võõraga kaasa läinud ning on kodus rääkinud juhtunust lapsevanematele, kes omakorda teatasid sellest politseile," ütleb Põhja prefektuuri pressiesindaja Andres Sang.

"Praegusel hetkel ei ole me kindlaks teinud autos olnud isikut, nooremapoolset eesti keeles rääkinud meest, kuid politsei tegeleb sellega aktiivselt."

Politsei palub kõigil, kelle lapsega on eelkõige Saku vallas viimasel ajal sarnane asi juhtunud ja kes oskavad täpsemalt tuvastada võimalikku sõidukit või autos olnud meest, helistada telefonil 5301 9938.

"Lapsevanemad peaksid julgustama oma lapsi kindlasti rääkima vanematele, kui keegi võõras on proovinud neid kuhugi meelitada. Loomulikult tuleb taas üle rääkida ka see, et võõrastega ei tohi kindlasti kaasa minna või neilt kingitusi vastu võtta," lisab Sang.