Seisukoht

Seisukoht | Jälle seemned ja foolium mütsis? (7)

Margo Pajuste, arvamustoimetaja, 10. september 2014 18:33
Foto: ALDO LUUD
Juubeldamine selle üle, et Andrus Ansip sai Euroopa Komisjoni asepresidendiks just ühtse digitaalturu valdkonnas, sest just see olla praegu suur prioriteet ja peab saama lausa Eesti eesistumise peateemaks, kõlab veidi kummaliselt. Nagu Ansipi endagi väljaütlemine, et ta näeb oma eesmärgina kogu Euroopa üleminekut e-valimistele.

See viimane kõlab umbes nagu kurikuulus lubadus viia Eesti viie Euroopa rikkama riigi sekka. No ei taha mujal Euroopas suurt keegi interneti teel parlamenti valida, liig suureks peetakse turvariske.

E-teenused Euroopas on kahtlemata vaja kas või Eesti tasemele järele aidata, selles ma ei kahtle. Kuid kas see just prioriteet on... Pigem ikka julgeolekuküsimused ja gaas.

Ning muidugi on oma arvamus ühtse digituru juhtimisest Ansipi poolt neil sadadel tuhandetel, kes 2012. aasta veebruaripäevadel kogu Euroopas ACTA vastu protestisid. ACTA oli mäletatavasti USA initsiatiivil lobistatud nn võltsimisvastane kaubanduslepe, mis protestijate meelest kandis endas peamiselt internetivabaduse kaotuse ja tsensuuriohtu ning oli mõeldud kaitsma käputäie suurkorporatsioonide huve. Mida arvas ACTAst tollane valitusjuht Ansip, mäletame kõik.

Küll tuleb uus ACTA. Võid kindel olla.

Samal teemal

11.02.2015
Ajakirjaniku tööõnnetus ehk Kuidas soovitus seemneid süüa tõi inimesed tänavatele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee