2
fotot
SÜNDMUSPAIK: Mees tungis naisele kallale Lossi tänaval ning käskis tal sukad ja aluspüksid jalast võtta. (Elmo Riig (Sakala))

Õhtuleht avaldab 70. sünnipäeva puhul artikleid arhiivist. Lugu ilmus ajalehes SL Õhtuleht 1. novembril 2002.

Viljandi politsei sai kätte mehe, kes sundis tänaval üht naist aluspükse ja sukki jalast võtma, et neid ise kanda.

32aastane viljandlane tungis 31aastasele naisele kallale esmaspäeva õhtul kella seitsme ajal Lossi tänaval, hakkas teda kägistama ja käskis tal riided seljast võtta

“Naist ta vägistada ei tahtnud, vaid himustas tolle aluspesu, et seda ise kanda,” rääkis Viljandi politsei ülemkomissar Urmas Lindmäe SL Õhtulehele. “Kohkunud naine hakkaski riideid ära võtma, küsides: millised? Mees vastas: sukad ja aluspüksid. Soovitud rõivatükid käes, haaras ta kaasa ka naise rahakoti ja jooksis minema.”

Kannatanult saadud isikukirjeldusele toetudes küsitlesid politseinikud linnas liikuvaid inimesi ning kella poole kümne ajal pidas politseipatrull kallaletungis kahtlustatava purjus mehe Kantrekülas Kalevi tänaval kinni. Teel prefektuuri üritas mees naiselt võetud sukki ja aluspükse politseiauto istme vahele peita, mis ei läinud aga korda.

Kui politsei varem kelmuse, röövimise ja tapmise eest karistatud mehe kainenema viis, leiti, et tal ongi seljas naistepesu. “Oma jutu järgi pidi ta seda kandma juba kümme aastat,” ütles Lindmäe.

Politsei algatas juhtunu suhtes kriminaalmenetluse röövimise paragrahvi järgi ja võttis mehe vahi alla. “Varem pole linnatänaval naistelt aluspesu võetud, kuid nööridelt küll,” märkis Urmas Lindmäe. On need vargused seotud tollesama viljandlasega, seda politsei veel öelda ei oska.

Psühhiaater Ülo Kallassalu selgitas, et mehe puhul naistepesu kandmist ja sellest sugulise rahulduse saamist tuntakse psühhiaatrias transvestismi nime all. Tema kinnitusel sai too viljandlane topeltkasu - peale sugulise rahulduse ka materiaalse. Samas vähendab alkohol inimese enesekontrolli ja käitumist hakkavad rohkem juhtima instinktid - ka suguinstinkt, ütles Kallassalu.

Jaga artiklit

9 kommentaari

V
veel  /   17:50, 15. sept 2014
kõigest kümme aastat tagasi oli õhtuleht kvaliteetsem kui praegu...
R
raivo  /   05:45, 12. sept 2014
erinevus rikastab.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis