Õhtuleht 70

VANA HITT | "Nägin Islandi katastroofi ette. Nagu ka Poola võimuladviku hukkumist." (8)

Eve Heinla, 11. september 2014, 10:13
SÜNGE TULEVIK: Ennustaja Edgari sõnul meid midagi head ees ei oota – vaid suured õnnetused, sõjad, maavärinad ja katastroofid.  Arno Saar
Õhtuleht avaldab 70. sünnipäeva puhul artikleid arhiivist. Lugu ilmus ajalehes SL Õhtuleht 17. aprillil 2010.

"Inimesed naeravad ja ehk ei usu mind, aga ma nägin ette nii Islandi katastroofi kui ka Poola lennuõnnetust. Kuid see on alles algus," pole ennustaja Edgaril tuleviku kohta ühtki helget sõna öelda.

Ennustaja Edgar Egipte istub Tallinnas Mähe eramus klaveri taha ja kannab ette omaloodud rahustava meloodia. Muusika kõlab nagu kosutav veevulin ja merekohin, kuid ennustaja jutt tulevikust on vastukaaluks sootuks õõvastav. Samal ajal kuhjub kusagil kõrgel pilvede kohal Islandi vulkaanituhapilv, mis on seisma pannud peaaegu terve Euroopa lennuliikluse ja keeranud pea peale sadade tuhandete inimeste igapäevaelu.

Teadis matuselainest

Tuhapilv meile midagi halba kaasa ei too, kinnitab Edgar. Aga see on ka vist ainus hea sõnum, mida tema suust kuuleb – näiteks rongidest, laevadest ja lennukitest peaks tema kinnitusel lähiajal võimalikult kaugele hoidma, kui pole isu nendega õnnetusse sattuda. Edgar ennustas enda väitel juba kolm aastat tagasi, et üks lennuk kukub Ülemiste järve. Ta ütleb, et see oli poolakatele aga kõigest esimene hoiatus enne suuremat katastroofi.

"Muidugi – inimesed hakkavad naerma ja keegi ei usu mind alguses," seletab ta. "Kuid nägin ka Poola ladviku lennukatastroofi ette. Ennustasin ühe Poola poliitiku naisele mullu oktoobris tulevikku ja tema mehele tuli surmakaart. Astroloogiliselt näitas ennustus tervele Poolale väga halba aastat. Ma teadsin, et matuselaine tuleb. Ja see pole ainus õnnetus! Juhtumas on neid veel teistegi presidentide ja lennukitega. Riigijuhid peavad olema väga ettevaatlikud, sest globaalseid katastroofe on palju tulemas."

Vähe sellest, Edgari kinnitusel on peagi Läänemerel tulemas sama jube laevaõnnetus, kui juhtus 1994 Estoniaga. "Ma ei saa täpselt öelda, kas Tallinki või Silja Line’iga."

Ta meenutab, et juba paar nädalat tagasi hoiatas ta Kanal 2 saates "Võsareporter": ärge lennake lennukitega! Peagi kukkuski Poola presidendi lennuk alla. "Hoiatus tuli nüüd ka Mart Laarile. See, et tema lennuk tegi sel nädalal hädamaandumise, oli juba ohu märk. Seda nägin ma ka ette." Ees terendavat õnnetus Tallinna–Moskva rongiga. Edgar ei ütle ühegi õnnetuse täpset kuupäeva – seda ta ei tohtivat. "Nägin ka Islandi asja ette," kiidab ta ennast. "Kuid see on alles algus – kosmosest kukub alla üks keha, mis selle riigi üldse uputab!"

Sõjad ja maavärinad

Edgari ennustatud must tulevik on lausa jahmatav. Nagu kõigest eelöeldust veel vähe oleks, tabavat maailma veel ka suured sõjad ja maavärinad.

"Oleme kolmanda maailmasõja lävel. Seitsmes riigis hakkab sõda. Washingtonis tuleb maavärin. Iisraeli ootab sama saatus. Ka Hiinas saab palju inimesi surma. Afganistani sõja lõppu näha pole. Saksamaa, Venemaa, USA ja üks islamiriik jagavad lõpuks maailma ära," puistab mees õõvastavaid prognoose.

"Raske ja halb aeg vältab veel mitu aastat. Kõige hullem on 2012. aasta. Siis hakkab Euroopa Liit lagunema. Siis hakkavad alles suured jamad! Poola etteotsa saab venemeelne inimene ning Nord Streami gaasitoruga puhkeb kohutav jama, sest seda ei saada tööle." Ja ega Eestitki midagi head oota – poliitikute tülid, pahandused, kemplemised. Lihtrahva elu muutub väga raskeks, kinnitab Edgar.

"Meie võidusammast ähvardab ümberkukkumine! Eestile on kõige hullem asi see, kui riik euro käibele võtab. Olen ennustanud juba ammu, et eurot meile ei tulegi! Ja talved saavad meil olema külmad. Ning veetase tõuseb nii palju, et Viimsi ja Pirita jäävad vee alla. See juhtub 25–30 aasta pärast." Kuid Eestil minevat veel isegi hästi, sest Suurbritannia kaduvat tolle uputusega täielikult vee alla. "Lõppkokkuvõttes satub Eesti veel sel sajandil jälle Vene mõjusfääri. Maailm jagatakse ära, nagu seda tehti 1939. Ja alles need lapsed, kes äsja sündinud, saavad tõe teada." Kõigis neis jubedais õnnetustes olevat süüdi planeetide seis. "Praegu on kõik planeedid väga halval kohal – Marss, Jupiter. Inimene satub siis sellisesse olukorda, et ta ei oska midagi teha, on nagu halvatud. Ja siis tulebki õnnetus." Edgari telefon heliseb jutuajamise jooksul pidevalt ning üks horoskoobinõudleja tammub ka maja ees. "Praegu olen väga paljudele inimestele horoskoopi tehes näinud vaid surmakaarte," kurdab Edgar. "Muidugi ma ei ütle neile seda mitte kunagi. Seda ma ei tohi. Ja ega neid asju polegi hea ette teada. See toob hirmu nahka!"

8 KOMMENTAARI

t
tõekuulutus 11. september 2014, 20:50
see on see vanamees kes raudkindlalt väitis et eestis EUROT EI TULE!
J
☜(⌒▽⌒)☞ 11. september 2014, 15:20
Ja-jahh. Kui temalt konkreetselt küsida, mis juhtuma hakkab, siis lutsutab vaid igemeid. Takkajäri oskab igaüks öelda, et tema oskas seda ette näha/tunda. Hull ennustaja kah... Mõttetu möla ainult.
Loe kõiki (8)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee