Maailm

Porošenko eelnõu pakub Ida-Ukrainale suuremat autonoomiat (4)

BNS, 10. september 2014 13:03
Ukraina president Petro Porošenko (paremal) koos Ukraina valitsusjuhi Arseni Jatsenjukiga Kiievis 10. septembril 2014.Foto: Reuters / Scanpix
Ukraina president Petro Porošenko ütles kolmapäeval, et esitab järgmisel nädalal parlamendile eelnõu, mis suurendaks riigi separatistliku idaosa piirkondade autonoomiat, kuid jätaks need Ukraina koosseisu.

"Föderaliseerumine või mässuliste kontrolli all olevate alade mis tahes kujul võõrdumine on välistatud," ütles president valitsuse istungil. "Seadus Donetski ja Luganski oblastite teatud piirkondade ajutise omavalitsuse kohta tähendab staatust, millega need piirkonnad jäävad Ukraina koosseisu."

Tema sõnul tagab see seadus "vastavate territooriumide rahumeelse naasmise Ukraina suveräänsuse alla". "Ma paluksin seda eelnõu toetada. Ning paluksin, et me mingil juhul ei nurjaks rahuprotsessi," rõhutas president.

Ühtlasi ütles ta, et "mingeid rahvavabariike ei ole Minski protokollis mainitud". "Me ütleme, et seaduseelnõu kohaliku omavalitsuse ajutisest korrast Donetski ja Luganski oblasti üksikutes piirkondades näeb selgelt ette nende regioonide staatust Ukraina koosseisus," lisas Porošenko.

Seejuures rõhutas ta, et 5. septembril Minskis saavutatud kokkulepped ei näe ette riigi föderaliseerumist ega Ukrainalt territooriumide võõrandamist.

"Protokoll näeb ette Ukraina suveräänsuse taastamist ja säilitamist kogu Donbassi territooriumil, kaasa arvatud sellel, mis on hetkel ajutiselt mässuliste kontrolli all. Ka see territoorium naaseb Ukraina õigusruumi," kinnitas riigipea.

Samal teemal

17.09.2014
Ida-Ukrainast põgenenud abielupaar hüppas Kiievis rongi alla
11.09.2014
Allikad: EL jõustab uued Venemaa-vastased sanktsioonid reedel
11.09.2014
NATO: Ukraina idaosas on jätkuvalt tuhatkond Vene sõdurit
10.09.2014
Minski protokoll: loe, milline on Ukraina rahuplaan

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee