Õhtuleht 70

VANA HITT | "Oleme ühe korra sellist lollust teinud." (5)

Siret Mägi, 10. september 2014, 09:57
SAI PISUT NALJA TEHTUD: «Igasuguseid pilte on ju elus tehtud,» möönab Triin Tulev. «Millal ikka lollusi teha kui mitte noorena.» Repro ajakirjast Just!, Marianne Loorents
Õhtuleht avaldab 70. sünnipäeva puhul artikleid arhiivist. Lugu ilmus ajalehes 29. augustil 2006.

Eilses Just!’is ilmunud vürtsikad toplesspildid »Lihtsa elu» seriaalist tuntud Triin Tulevist ja Sille Suttingust viisid näitsikud esialgu endast välja. Triin väitis ajakirjale koguni, et pildid on võltsitud. Tänaseks on Triin aga toibunud ja talle tuleb piltide saamislugu meelde.

Värske Just! ilmutas rajud fotod, kus roosades bikiinides Triin ja Sille poseerivad öisel rõdul paljaste rindadega. Pilt on tehtud enne Triinu rinnasuurendusoperatsiooni, sest tissipartii on seal mitu korda väiksem kui praegu. Teisel pildil on aga Sille objektiivi ette jäänud eevaülikonnas, ainsaks kehakatteks viigipuulehe asemel pitsakarp, millega piiga naba varjab.

Just!’i väitel päris Triin piltidest kuuldes ärevalt, kust ajakiri need fotod sai. Ka uurinud ehmunud blondiin, kas piltide ilmumist poleks võimalik kuidagi takistada. Veidi hiljem olevat Triin toimetusse tagasi helistanud ja raporteerinud, et pildid on võltsingud – inter­netis ringlevat need juba ammu, mistõttu olevat lausa ime, et ajakiri alles nüüd teema üles võttis.

Noorena võib lollusi teha

Kui SL Õhtuleht Triinule helistab ja temalt võltsitud piltide kohta kommentaari küsib, kõlab neiu hääl rõõmsalt ja reipalt. «Tõesti ei oska öelda! Minul endal sihukesi pilte ei olegi,» imestab blondiin.

Triin sädistab, et pildid on ilmselt ümber töötatud kunagi Kroonika jaoks tehtud fotodest ja neist ringleb internetis erinevaid variante. «Kunagi üks sõbranna näitas mulle, et sihukesed asjad olid seal (internetis),» jätkab Triin. Enda sõnul peljanud ta ammu, et ajakirjandus pildid ükskord avastab.

Kuuldes, et SL Õhtulehel on plaanis paluda fotoeksperdil piltide võimalikku võltsimist tuvastada, hakkab Triinu jutt aga uut suunda võtma. Ta rõhutab, et tegelikult pole ta pilte näinudki. Ta küll palunud Just!’il neid enne ilmumist talle näidata, aga ajakiri keeldunud. Värsket numbrit aga polevat ta veel avanudki.

«Kui mulle kirjeldati seda pilti, siis mulle algul ei löönud midagi ette,» jätkab Triin. Kuuldes, et ta on pildil roosades bikiinides, meenub neiule: «Mmm, need võivad täiesti vabalt olla päris pildid.»

Nüüd mäletab Triin, et pildid on tehtud «Lihtsa elu» perioodil. «Oleme ühe korra sellist lollust teinud. Olime kolmekesi, Sille õde oli ka seal. See on Sille õe tehtud pilt. Käisime ujumas – Strandis on tehtud see pilt, käisime peol...» Täpsemalt pole Triin siiski aldis kõnelema.

Triinule ei tule küll pähe ühtki inimest, kes võiks neid fotosid levitada. Sillega saavat ta siiani hästi läbi ja ta ei usu, et Sille või ta õde piltide lekkimise taga on. Pärast Just!’i kõnet üritanud Triin ka Sillega ühendust saada, aga tema telefon olnud välja lülitatud.

Poiss-sõber ei oska sõnagi kosta

Põhjusena, miks Just! fotod avaldas, näeb ta peatoimetaja Anu Saagimit isiklikult: Arvan, et proua Saagim on siiamaani solvunud selle pesuloo pärast!» (Ühes artiklis tembeldas Triin Saagimi pesuvargaks.) «Eks see ole selline ajakiri ka. Ma ei oska seda talle ka pahaks panna,» lisab Triin. «Ma töötan ise ka seltskonnaajakirjas ja tean, kuidas need asjad seal käivad.»

Kuidas fotode avaldamine mõjutab Triinu suhteid poiss-sõbraga? Piiga hakkab kihistama ja pakub, et uurib seda kohe – peig viibib parajasti tema kõrval. «Kas sa jätad mu maha või, ha-ha-haa?» itsitab ta kallima, ärimees Valdur Kausi poole pöördudes. Kostub tasast pobinat ja siis teatab Triin telefonitorusse, et poiss-sõber ei oska midagi öelda ja palub mõtlemisaega. Väheke tõsinedes kinnitab Triin kärmesti, et suhted Valduriga ei ole absoluutselt muutunud ja ka Triinu vanemaid pildid ei ärrita.

Võib-olla on Triin pärast kõiki tema ümber põimitud intriige tuntuks saamist juba kahetsedagi jõudnud?

Reipus piiga hääles ei rauge ikka veel: «Sinna pole enam midagi teha ja kahetseda ei maksa midagi. Tänu sellele mürale, mis on olnud, on mul elus paljud muud asjad paigas, näiteks mul on hea töökoht. Aga noh, ei ole head ilma halvata, nii ta on paraku.»

Anu Saagim: «Ei midagi isiklikku! See on lihtsalt äri!»

Justi! peatoimetaja Anu Saagimi sõnul pakkus ajakirjale skandaalseid fotosid Triinu ja Sille isiklik tuttav. «Teame nii palju, et fotod on teinud piigade endi hea sõbranna. Võib-olla peaksid Sille ja Triin paremini sõpru valima?» kommenteerib Saagim. «Nii Sille kui Triin olid piltide jõudmisest Just!’i ebameeldivalt üllatunud ja küsisid, kas nende ilmumist ei saaks kuidagi takistada. Kui ajakirjanik küsis Sillelt, kas fotod on peol tehtud, ütles ta, et see polnud pidu. See annab juba põhjust arvata, et fotod on tõelised. Seda enam, et tüdrukud tundsid elavat huvi, kas kavatseme pildid avaldada, järelikult olid nad fotode olemasoluga kursis. Hiljem helistas Triin küll tagasi ja seletas midagi, et need on arvuti abil tehtud... Aga ajakirjanik usub siiski inimeste esimest reaktsiooni, seda enam, et Triin on ka varem ajakirjanduses valetanud. Näiteks seda, et ta pole kunsttisse pannud ja hiljem tunnistanud, et kogus karbikesse raha ja lasi silikoonid paigaldada.»

Võib ju vastu küsida, et kui Kroonika on avaldanud Kristiina Heinmetsast, vastu tema tahtmist, alasti rinnaga foto, Heti Tulvest pooljuhuslikult kaadrisse jäänud palja tagumiku foto ja pildi Tanel Padari genitaale imevast neiust, kas see on siis Kroonika peatoimetaja isiklik vaen nende inimeste vastu? Vaevalt. See on lihtsalt äri ja meelelahutus, mis käivad käsikäes.

Imestan vaid, et juba üle aasta Kroonika toimetuses töötanud inimene pole kollase pressi olemusele ikka veel pihta saanud. Usun, et kui Triin või Sille töötaksid Just!’is ja Kroonika käsutuses oleksid sellised fotod, avaldaksid nad need kõhklemata, nagu on lehevalgust näinud ka eelpool loetletud skandaalsed pildid seltskonnategelastest.

Seega, kellest tahes edaspidi Just!’i toimetusse analoogsed fotod laekuvad, siis nende avaldamist me kindlasti ka kaalume!»

5 KOMMENTAARI

r
raivo 12. september 2014, 12:49
ilusad tissid.
r
raivo 12. september 2014, 12:49
ilusad tissid.
Loe kõiki (5)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee