Õhtuleht 70

VANA HITT | Inimkond vajab kosmilisi turvakaarte 

Sandra Otsus, 9. september 2014 15:57
MEES NAGU ÕNNISTUS: Imepilte tegevast kunstnik Grossist on tänaseks saanud leiutaja Gross, kes vahendab inimkonnale kosmilisi turvakaarte.Foto: Sandra Otsus
Õhtuleht avaldab 70. sünnipäeva puhul artikleid arhiivist. Lugu ilmus SL Õhtulehes 5. augustil 2000.

Arizona indiaanlastel tõusid kotkasuled antennina kuklasse, kui Viljandi mees Ants Gross neile hiljuti oma turvakaartide kosmilist keelt tutvustas. "Praegu on mul mõned katsealused, üldse olen neid turvakaarte välja jaganud sadakond," selgitab Gross.

Ants Grossi omaaegsed neonatuurideks nimetatud energeetilised taimepildid on tänaseks unustuse tolmukorra all. Kümmekond aastat on möödas sellestki ajast, kui kunstnik maalis steriilsete naisenägude kõrvale hiigelfalloseid.

Viljandlast on peetud geeniuseks ja poolhulluks. Meest ennast ei huvita rahva arvamus karvavõrdki. Oma uue vaimusünnitise, turvakaardi, lubab Gross ameeriklastele maha müüa. Kaasaskantavaid kiletatud kaarte nimetab Gross ise deheriteks, kaardile kodeeritud kosmilist keelt aga võrdleb keerukate mikroskeemidega. Kel deher taskus, saab kaitset maise saasta eest: ei pea kartma haigusi, politseid ega kurja ämma. Deheritesse on Gross investeerinud oma kümne aasta ajutöö ning nende vaimne isa ennustab sünnitisele suurt tulevikku.

Taimepildid tegid filmikangelaseks

80. aastatel oli Viljandi mees üle suure Venemaa kuum poiss. Tema vastu tundsid huvi Moskva teadlased, kosmonaudid ja ka KGB. "Kunstnike Liidu liikmeks mind ei võetud, aga ega palju puudu ka jäänud," ütleb mees metsast, kelle tööd rippusid galeriides ja kodudes kõrvuti Arraku ja Okase omadega. Läbi aegade Eesti produktiivseim kunstiharrastaja jõudis ainuüksi energeetilisi taimepilte vorpida 10 000. Kummaliselt kahvatu jumega Gross elavneb hetkeks ja tarib lagedale oma endise kuulsuse sära, mapi koltunud ajaleheväljalõigetega.

Kirjutised annaks raamatuks köita, kuid Grossil mõlgub peas idee saada venelastelt kätte temast vändatud portreefilm. Mees ei mäleta enam, mis nime see kandis. Kui kesktelevisioon filmi näitas, saatsid vaimustatud inimesed Suve tänavale kaks kartulikotitäit kirju. Gross naerab närviliselt: oli selline aeg. Parimatel päevadel jõudis Gross & Co. valmistada oma 70 neonatuuri päevas, ja rahvas jooksis nende peale tormi.

Trügis piltidega pealinna

Nüüd võib ausalt välja öelda, kas oli siis neil aerograafilistel lehtedel mingi energeetiline toime või lihtsalt lollitati inimesi. Gross laksatab käed põlvedele ja võtab hetkeks valveseisaku. Noh - mida?! "Alguses, kui ma taimi kõigest trafaretina kasutasin, siis pildid veel ei ravinud, jah." Pärast, kui vene teadlased lahterdasid Grossi eriliste võimetega inimeste hulka, õpetati talle ka taimede allutamist oma bioväljale. Koju jõudes oli Gross poolpühak ja siis voorisid tema juurde terved ja tõbised.

Teatud ringkondadele oli Gross juba siis tüütu tegelane. Ilmse mõnuga räägib ta vabariiklikest kunstinäitustest. "Öeldi, et koristage selle matsi pildid ära. See, kes mind takistada püüdis, sai ise litaka kätte." Kui kunstnike eliitgrupp ja aktiivsed parteijüngrid Grossi elu põrguks tegid, vastas mees ratsukäiguga ja varjus rahufondi kaitsva tiiva alla. "Enam ei hakanud kellegi hammas mulle peale. Lõppude lõpuks olin ma heategevuse eest väljas, annetasin raha helgeks tulevikuks." Ühelt näituselt osteti kaks Grossi pilti Eestit väisanud Andropovile kingiks. Pärast seda jätnud ka KGB viljandlase rahule.

Võtab ravitsejatelt leiva käest

Gross nimetab oma uut leidust, turvakaarti inimese tehniliseks sõbraks. Väiksel asjal on vägev vägi taga, kiidab autor: "Üks firmajuht hankis need kaardid kõigile oma töötajatele ja on väga rahul."

Üks asi võtab Grossi kukalt kratsima: kosmilise korralduse tuumagraafikat sisaldav värviline papitükk tegevat inimese liiga julgeks. "Ega see mulle küll hästi meeldi, kui, deher taskus, purjuspäi rooli istutatakse."

Deheri kaitsev, kontrolliv ja raviv toime olla sensitiivid selle vastu vaenulikult häälestanud. "Kui patsiendil on turvakaart taskus, jäävad sensitiivi võimed sellele tugevalt alla." Ometi on sensitiive, kes riskinud turvakaardi abil oma võimeid korrigeerida. Deheri mõjuvõimu on eksperimentaalkorras testitud, see toimib. Turvakaardi ja võnkuri abil töötatakse välja täiesti uus tehnoloogia selle info põhjal, mida saadakse süsteemidelt. Grossi sõnul on võimalik kasutada kosmilisi infopanku ja teisi infosalvestusi.

Leiutaja silmad säravad vaimustusest. Asi kisub kirjutaja jaoks uduseks, kuigi Gross laotab lauale oma salajasimadki materjalid: katsealuse pihtimus, kes ootab keskuselt uusi juhiseid. Kirjutisest õhkub nõutust. Õpetaja sõnul toimib turvakaart ainult kontaktis inimesega, sellest pole sahtlipõhja visatuna tolku. Gross räägib loo Otepää piigast, kes matkal murdis kolm kaelalüli ja jäi ellu just tänu turvakaardile.

Kaardi toime pole siiski üheselt õnnistav. Keegi ei anna garantiid, et märkide jada ei hakka teie enda vastu töötama. Turvakaart on justkui lotopilet, mida ostes oleks narr oodata ainult peavõitu. Eelkõige tuleb elada omaenda tarkusest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee