ALGUS: Koguduse esimene jumalateenistus Club Privé’s.Foto: Erakogu
Katrin Helend-Aaviku 9. september 2014 07:00
Peamiselt noortest koosnev 3D kogudus tõi Jeesuse elunautlejatele lähemale. Möödunud pühapäevast peetakse jumalateenistusi Tallinnas Club Privé’ ööklubilt üüritud ruumides.

"Me usume, et Jeesus peaks olema klubides sama kättesaadav kui kirikutes," põhjendab ilmselgelt ebatavalist asukohavalikut koguduse 24aastane pastor Jakob Remmel.

See, et kirik teenistuste pidamiseks klubilt ruume üürib, on Eestis esmakordne ja pastori sõnul oli selline valik teadlik, mitte juhuslik. Algul otsis kogudus ruumide üürimise võimalust nii kinodes kui ka teatrites, kuni jõuti ööklubini.

"Tahtsime jõuda sellisesse kohta, kus inimesed, eriti just noored, tegelikult on. Ka Jeesus tegi suurema osa oma tööst väljaspool sünagoogi. Pealegi olen ise kirikus üles kasvanud ja näinud, kuidas kirikuhoone võib sageli inimesi eemale peletada," selgitab pastor, miks sooviti oma koguduse kooskäimiskoht tuua kirikust välja.

Club Privé’ omanik Kuno Tehva ütleb, et kogudus on tema jaoks samasugune üürnik nagu iga teinegi.

"Meil on väga hea meel kogudust oma majas näha. Elus peab alati tasakaal olema," märgib ööklubi omanik.

Eesti EKB Koguduste Liitu kuuluv 3D kogudus alustas tegevust neli aastat tagasi Tartus. 12liikmeline meeskond on võimsalt paisunud ja igal pühapäeval käib koos ligi 70 inimest. Kuna huvi koguduse tegevuse vastu on kasvanud, otsustatigi sel sügisel luua kooskäimiskoht jumalateenistuste pidamiseks ka Tallinnas. Koguduse avakoosolekul Club Privé’s oli kohal 127 noort.