
Vähem kui kuu aega ametis olnud Tallinna Kesklinna vanem Alar Nääme (30) pani oma käega Kadriorus Poska ja Weizenbergi tänava ristmikul püsti suunava liiklusmärgi, mis näitab teed neile, kes sooviks Tallinnas avalikult napsitada.
"Minu arust oli juba halb mõte see, et 1. juulil jõustus seadus, mis lubab avalikes kohtades juua," räägib Nääme põgusa tseremoonia ehk kaamerate ees poseerimise järel.
"Tallinna linnavalitsus võttis 27. augustil vastu ainuõige otsuse, millega enamikus kohtades – välja arvatud siin minu seljataga Kadrioru pargis ja Toompeal – joomine ära keelati.
Senine Kadrioru sisekord alkoholi avalikku tarbimist ei lubanud. Kesklinna vanema Nääme sõnul on see kord aga kirja pandud ammu enne 1. juulit. Nüüd tuleb tema arust pargi juhtkonnale teha märkus, et vastavalt seadusele võis pargis alates juulist juua palju süda kutsub. Nüüd võib seda teha ainult märgistatud alal. Nääme sõnul tuleneb kohaliku omavalitsuse õigus piirata napsitamist tänavail ja parkides teiste inimeste silme all korrakaitseseadusest. Tõsi, seadus näeb võimalikku avaliku alkoholi tarvitamise piiramist erandina.
"Siiamaani pole meil Kadriorus avaliku napsitamisega tõsist probleemi olnud," ütleb Õhtulehele Kadrioru pargi juhataja Ain Järve.
"Ei olnud seda ei enne 1. juulit ega pärast seda. Kadriorus on ju ametis pargivahid ja meil käib see väga lihtsalt. Kui midagi sellist ebaväärikat peakski aset leidma, siis pargivaht annab korrarikkujale viis minutit aega tegevuse lõpetamiseks ning pärast seda räägitakse juba teistes toonides. Meie pargivahid näevad aga sellised välja, et viiest minutist tavaliselt piisab."
Järve sõnul pole Kadriorus alkoholi tarvitamist eriti kunagi tolereeritud, kuid pargivahid pole kimbutanud kultuurselt käituvaid piknikulisi, kes pargimurul oma korviga mõnd perekondlikku tähtpäeva tähistavad. Pilli pargivahid lõhki ei ajanud, kuigi Kadriorus on pigem ikka rahulikku pereparki, kui ohjeldamatu pidutsemise ala nähtud.
"Ma arvan, et meie pargivahid lahendavad ka pargi vastavatud joomaalal tekkivad arusaamatused neile omase tolerantsiga," ütleb Järve muheledes.
"Ma arvan, et Kadrioru park on üle elanud kõikvõimalikke aegu ja elab üle ka selle."
Artiklis nimetatakse seda suunavaks liiklusmärgiks. Jama, liiklusmärgid pole Edgari teha.
Jälle kulutatakse tallinnlase raha.
Teistel erakondadel soovitan märgid varustada lisatahvlitega - Kohustuslik Keskerakonna liikmetele.