Eesti uudised

Riisalu lahkus Keskerakonnast: isiklikku solvumist polnud (27)

Maarius Suviste, 9. september 2014 07:00
Aivar Riisalu.Foto: Arno Saar
"Tegin otsuse täiesti iseseisvalt ja üksinda," ütleb riigikogu liige Aivar Riisalu, kes lahkus Keskerakonnast ning astus Isamaa ja Res Publica Liitu.

"Ma ei ole kuidagiviisi Keskerakonna peale kuri. Ma pole kellegagi ka tülli läinud. Kui nemad tahavad tülitseda, siis see on nende probleem.

Kõik küsivad, et mida nad sulle lubasid, mida nad sulle pakuvad. Ma isegi ei küsinud midagi!" lisab Riisalu, rääkides IRLi astumisest.

Samal teemal

"Küsisin ainult, et kas ma tohiksin tulla ja istuda pingiotsa peal. Ma ei ole see inimene täna, kellele oleks see leivaküsimus või midagi sellist."

Erakonna vahetamine tulnud päevakorda tänavu suvel pärast lihtsate inimestega kohtumist. "Siin ei ole raketiteadust. Asi sai alguse lihtsatest asjadest. Rääkisin suvel lihtsate inimestega, mis neile muutuvas maailmas korda läheb," ütleb rahvasaadik, kes jõudis pärast seda endas selgusele.

"Otsustasin, et teen korrektuure. Valija tahe on mulle tähtis. Kui te olete jälginud minu väljaütlemisi ning isiklikku panust nii riigikaitsesse kui ka Eesti majandusse, siis ei ole minu puhul siin mingit ümbersündi. Vastupidi: kindlasti olin liiga kaua rääkinud Keskerakonnale ebatüüpilisi seisukohti."

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon on kaotanud kuus liiget. "Mina ei osalenud grupiviisilises harakiris, mis tehti siin kaks aastat tagasi. Siis läksid küll inimesed ära enamikus isikliku solvumise ja mille iganes ajel. Minul isiklikku solvumist ei olnud," räägib rahvasaadik.

Aivar Riisalu pinginaaber riigikogus on endine siseminister Ken-Marti Vaher.

Samal teemal

14.08.2014
TV3 VIDEO | Valdo Randpere iroonia Aivar Riisalule: mul on väga hea meel, et sinu pähe mahub nii palju maailmavaateid
11.08.2014
Riisalu tõrjub Reformierakonnaga liitumiskõnelusi
10.08.2014
Riisalu pakkus ennast Reformierakonda
08.08.2014
Juhtkiri | Riigikogu väljakutsed tormisel merel