Psühholoogia blogi

Psühholoogia blogi: südamest rahul 

Tiina Kilkson, psühholoog, 14. september 2014, 17:14
Foto: PantherMedia / Scanpix
Kas sa oled oma eluga rahul? Südamest rahul? Või ihkab sinu hing mingit muutust? Kui jah, siis järgnev jutt on kirjutatud sinu jaoks.

Meie hing ihkab pidevalt midagi uut ja põnevat. Kui oled rahulolematu oma preague eluga, siis on aeg muutusteks. Muutused ei pea olema alati suured, juba väikesed muudatused võivad meie ellu tuua palju vaheldust.

Samal teemal

Elus tuleb edasi liikuda, kas horisontaalselt või vertikaalselt ja mugavustsoonist väljuda. Meil kõigil on iga päev palju erinevaid võimalusi ja see, kas sa neist võimalustest ka kinni haarad, on juba sinu enese kätes.

Oluline on saada endaga heaks sõbraks, lausa südamesõbraks, kellega on hea koos olla ka vaikides. See, kes ennast armastab, sellel on endaga koos olles alti tore olla ja ei ole kunagi igav. Vaikus sunnib vaatama sügavale endasse ja mõnele võib see tunduda algul harjumatu ja võõras, mida isegi pisut pelgab.

Muutusteks on täna just kõige parem päev ja tee sellega algust koheselt. Veeda  üks täiesti eriline päev ainult endaga tegeledes, mine üksi välja, mine sinna, kuhu süda kutsub, unusta oma mured, lülita argirutiinist ennast välja ja ole ainult enese päralt. Hellita ennast meeldivate sündmuste või elamustega. Ütle endale, et nüüd on aeg milleksi uueks, aeg mõelda enda peale. Lase lahti halbadest mälestustest  ja mõtle ainult positiivses võtmes. Ka negatiivsetele elusündmustele saab vaadata uut moodi  - positiivselt.  Mõtle, mida sa negatiivsest sündmusest õppisid, millise kogemuse võrra oled nüüd rikkam.

Unista – unista suurelt, ehita endale õhulosse ja mõtle, mis on sulle elus oluline, mille poole tahaksid püüelda. Unistades sinu hing puhkab ja saad luua endale just sellise maailma nagu sa soovid. Unistades lase fantaasial lennata, unistades on kõik võimalik. Leia endale mõnus koht värskes õhus võrkkiiges ja sule silmad.

Tule oma unistustest tagasi, ava silmad ja mõtle, millise unistuse tahaksid ellu viia, mis muudaks su elu paremaks? Sea endale eesmärk, soovitavalt kirjalikult ja tähtajaliselt. Suur unistus jaga väiksemateks etappideks ja hakka oma unistuse poole liikuma. Innusta ennast tegutsema, miski pole võimatu, kui seda väga tahta. Kui unistus lõpuks täitub, siis võid olla enda üle õigusega uhke.

Kuula oma südamehäält ja järgne sellele, see on just sinu tee ja see on õige. Me ise tajume, mis meie elus on puudu. Südamehäält kuulates muutub sinu elu paremaks, helgemaks ja süda hakkab rõõmsalt tuksuma.

Sa vajad oma ellu rõõmu ja päikest. Mõtle positiivselt, andesta eksinutele ja ütle alati endale ja teistele ilusasti. Inimestele meeldivad positiivsed inimesed ja sedasi on võimalik leida endale palju uusi sõpru ja muuta oma päevad unustamatuteks. Iga päev võib olla nauding, tuleb vaid osata ilusat oma ümber näha ja olla iga väiksemagi saavutuse üle uhke ja ennast õnnitleda selle eest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee