Eesti uudised

Linn ehitab Lasnamäele sauna (1)

Toimetas Kristin Aasma, 8. september 2014, 14:40
SaunavihtFoto: KRISTJAN TEEDEMA / Postimees
Tallinna linnapea Edgar Savisaar asetab teisipäeval, 9. septembril kell 12 nurgakivi Lasnamäele kerkivale saunahoonele, mis on juba järgmise aasta märtsiks valmis esimesi külastajaid vastu võtma.

Pae tänav 19 kinnistule rajatavas saunahoones saab olema kokku 520 ruutmeetrit põrandapinda, lisaks nii meeste- kui naistesaunale, mis kumbki mahutavad 30 saunalist, on hoonesse kavandatud tunnidušid, kohvik ning juuksur. Lisaks leiliruumidele rajatakse saunamõnu mitmekesistamiseks Raua sauna eeskujul ka aurusaun, edastas Raepress.

Lasnamäe linnaosa valitsuse tellimusel võtsid linnaossa avaliku sauna ehitamise ette riigihanke ühispakkumisega võitnud OÜ KRTL ja AS EBC Ehitus. Lasnamäe linnaosa valitsuse kalkulatsioonide kohaselt läheb saunahoone ehitus ja sisustamine maksma orienteeruvalt 870 000 eurot.

"Piirkond on ühistranspordiga hästi ühendatud ning saunaskäigule lisab õdusust kõrval asuv Pae park," kommenteeris abilinnapea Eha Võrk.

Seni on Tallinna linnavalitsuse eestvõttel koostatud programmi raames renoveeritud põhjalikult Raua saun ning Nõmmele rajatud uus avalik saun.

Raua Saun on osutunud linnakodanike seas väga populaarseks - mullu oktoobris peale põhjalikku renoveerimist uksed avanud avalikus saunas käib üle 5000 inimese kuus.

Nõmmel aadressil Valdeku 13 avati mullu sügise hakul sauna- ja spordihoone. Valdeku sauna külastab keskmiselt 2000 inimest kuus, kusjuures nädalavahetustel käib saunas 200 inimest päevas. Lisaks saunale asub Valdeku 13 hoones ka spordisaal, mida saavad rentida kõik spordihuvilised.

Samal teemal

25. oktoober 2014, 10:00
Kalma sauna leiliruumil pole akent, aga miks seal peakski aken olema?
1. september 2014, 17:45
GALERII: Lasnamäe hall betoon ilmestati värvidega
28. juuli 2014, 14:10
FOTOUUDIS: linnaisad avasid Lasnamäel tähtsa tänavalõigu
31. august 2013, 14:48
HÜVA LEILI: linnaisad avasid Nõmmel saunakompleksi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee