Eesti uudised

Ken-Marti Vaher: Eesti julgeolekuametniku röövimine on tähenduslik pretsedent (5)

Õhtuleht.ee, 8. september 2014, 12:48
Ken-Marti VaherFoto: TEET MALSROOS
Ken-Marti Vaher nimetab oma Facebooki kontol Eesti julgeolekuametniku röövimist tähenduslikuks pretsedendiks.

"Kas see on esimene samm Venemaa provokatiivse tegevuse jadas või pigem piiriülene üksikjuhtum, milles põrkusid kahe riigi julgeolekuasutuste erinevad huvid, näitab lähitulevik," kirjutab Vaher.

Samal teemal

Ta toob välja, et ametlikud versioonid juhtunust on täiesti erinevad: KAPO on piiritlenud juhtumi ohtliku salakaubaveo ja korruptsioonikuriteo tõkestamisega, Vene pool räägib aga Eston Kohveri väidetavast luuretegevusest. "Lahknevad ka väited Kohvrilt konfiskeeritud esemete ja eritehnika kohta. Näib, et KAPO tugevad sammud kuritegevuse tõkestamisel on pannud kellegi valulikult vähkrema," nendib Vaher.

"Kuigi infot ei saagi selliste varjatud juhtumite kohta olla kunagi piisavalt, on üks versioone, et KAPO ametnikud võisid olla jälil kuriteol, mis puudutas osaliselt ka meie idanaabri eriteenistuse liikmeid," lisab Vaher. "Selle võimalikuks summutamiseks rööviti Eston Kohver ja hiljem mõeldi välja nn legend, millel on tegelikkusega vähe pistmist. Vene pool peab nüüd kaine peaga hindama oma toore käitumise tagajärgi ja mõistma seda, mis tuleneb tungimisest suveräänse riigi ja sealhulgas ka EL ning NATO territooriumile. Lihtsalt lahendust selle juhtumile on raske loota."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee