Eesti uudised

Eesti elaniku mure kuritegevuse pärast on kümnendi madalaim, suurim mure on hinnatõus 

Toimetas Kristin Aasma, 8. september 2014 10:35
Kuritegevus. Fotolavastus.Foto: ALDO LUUD
Eurobaromeeter näitab, et Eesti elanike mure kuritegevuse pärast on kümnendi madalailmal tasemel. Kõige enam valmistavad muret hinnatõus, majandus, töötus, tervishoid ja sotsiaalkindlustus ning muud majandusküsimused.

Kui 2004. aasta kevadel pidas 36 protsenti Eesti inimesi kuritegevust peamiseks riigi ees seisvaks probleemiks, siis tänavu kevadel oli selliseid inimesi vaid kuus protsenti. Euroopa Liidu riikides keskmiselt peab kuritegevust oma peamiseks mureks 12 protsenti elanikkonnast.

Kuritegevus oli Eesti elanike arvates aastatel 2004-2008 pidevalt peamiste mureteemade hulgas.

Kõige suurem oli Eesti elanike mure kuritegevuse pärast 2006. aasta kevadel, kui kuritegevust nägi põhiprobleemina 48 protsenti vastanutest.

Majanduskriisi tingimustes vähenes mure kuritegevuse pärast märkimisväärselt ning alates 2010. aasta sügisest on see olnud stabiilselt madal.

Samal teemal

2014. aasta kevadel pidasid Eesti inimesed kuritegevusest olulisemateks riigi ees seisvateks muredeks järgmisi probleeme: hinnatõus (40%), majandus (35%), töötus (29%), tervishoid ja sotsiaalkindlustus (25%), pensionid (17%), maksud (11%), haridus (10%).

Kuritegevusest vähemoluliseks peeti näiteks energeetika- ja keskkonnaküsimusi (3%) ja immigratsiooni (5%).

Eurobaromeeter küsib igal kevadel ja sügisel ELi liikmesriikide elanike arvamust selles osas, mis on peamine riigi ees seisev probleem. Muresid võib järgneva valiku hulgast välja tuua kaks: hinnatõus, majanduslik olukord, kuritegevus, tervishoiusüsteem, energia- ja keskkonnakaitsega seotud teemad, tööpuudus, maksud, pensionid, haridussüsteem, elamumajandus, kaitse- ja välispoliitika, sisseränne, terrorism, valitusvõlg, muu, ei oska öelda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee