Eesti uudised

Obama pehme maandumine — mida arvab Eesti piloot (9)

Mattias Tammet, 6. september 2014 08:00
ON TA JUBA MAAS? Ilma väikese suitsupahvakuta oleks raske hinnata, millal Air Force One’i rattad maad puutusid. Foto: Teet Malsroos
Paljud inimesed vaatasid kadedusega, kuidas Barack Obama lendav kindlus Ülemistel pehmelt, justkui vahtkummi sisse maandus. Kust leitakse küll selliseid piloote?

Estonian Airi lennukikapten ja lennutegevuse juht Jaanus Nuut toob imetlejad maa peale tagasi. "Üldjuhul võib ütelda, et kui on head tingimused, siis on ka maandumine ideaalilähedane," tõdeb Nuut.

"Eemalt ja välise vaatluse põhjal ei saa aga ideaalsuse kohta kuigi põhjalikku hinnangut anda. Tuleb ka märkida, et paljudel suurtel lennukitüüpidel kasutatakse automaatset maandumist, kusjuures automaat teeb enamasti maandumise väga ilusaks. Kas antud juhul maandusid piloodid või tegi seda automaat, ei oska hetkel kommenteerida," lisab Nuut.

Suurt kadedust Jaanus Nuut välja ei näita. "Piloodid on neil sama osavad kui Estonian Airis või teistes teada-tuntud lennukompaniides ja neid võetakse USA õhujõudude pilootide hulgast. Kindlasti saavad nad väga põhjaliku treeningu, rääkimata põhjalikust taustakontrollist."

Samal teemal

05.08.2014
USA lippe bussidel-trollidel polnud, sest tegu ei olnud riigivisiidiga
04.08.2014
PILTUUDIS: Valge Maja kodulehel ilutseb pilt Obamast ja Eesti koolilastest
04.08.2014
VIDEO | "The Daily Show" Obama visiidist Eestisse: suurepärane valik kriisi ajal
04.08.2014
GALERII: Barack Obama visiit lühidalt piltides