Eesti uudised

Venemaa, Ukraina ja Valgevene arstid Eestis – kas oodatud või tõrjutud? (18)

LISA KOMMENTAAR

Ss 7. september 2014 21:12
Venemaalt ja Valgevenest kyll siia neid arste vaja ei ole!
maamees 7. september 2014 13:37
Iseenesest pole vahet,mis rahvusest arst on,kuid pädevat tausta kontrolli on vaja teha korralikult.kus õppis,töötas jne.Ei ole välistatud nn. õnneotsijad,kes diplomi ostnud või muidu käpard,kes omal maal hakkama ei saanud.Kui ei ole võimalik tausta selgitada,pole siia vaja neid lasta.Üks selline kaukaasiast tahtis minu emal jala maha võtta,tuli sekkuda,ning ravi teostas teine arst ja jalg on tänapäevani all ja terve.Ilmselt õppis sõjakoldes kiiresti kirvega jalga maha võtma.
mumm 7. september 2014 12:31
Kindlasti on oodatud, kui nad ikka ise soovivad olla arstid, kes aitavad inimesi. Eelduseks on kiire ja intensiivne keeleõpe. "Sugesto" vist Tallinnas oskab niisugust meetodit keeeleõppes, et kiiresti ja osavalt saavad suhelda kuu aja möödudes kenasti eesti keeles. Niisugust meetodit peaks pakkuma ka riigi toel Ida-Virumaal.
Lugeja 7. september 2014 11:33
Pole üldse oluline, kust inimene pärit on. Tähtis on, et oskab oma tööd hästi ja tal on soov seda teha arvestamata, mis rahvusest on tema patsient. Oluline, et abivajaja saab abi, sellised arstid on kindlasti oodatud.
Eks ta ole 7. september 2014 10:19
kõik oleneb inimesest ja ülikoolist, mille ta lõpetanud on.
Venemaal on arstidiplomeid ka ostetud, on ülikoolidelt diplomite väljastamise õigus ära võetud jne jne.
Moskva ja Peterburi puhul võib loota, et tase on normaalne. Ülejäänud.....
soomes on 7. september 2014 07:11
moslemitest meesarstid, naiskolleegidega käituvad nagu nende kodumaal kombeks
JUHAN 7. september 2014 03:43
Mõne aasta eest sattusin Kohtla-Järvel kõrvaarsti juurde, kes oli kah hiljuti Venemaalt tulnud. Oli väga asjalik spetsialist ning keeldus vene keeles rääkimastki, purssis minuga väga vapralt eesti keelt rääkida. Märksa paremini kui sealsed põlislt elavad venelased. Kes elavad Eestis aastakümneid ja ei oska eest keeles teregi öelda. Sellise asjaliku ning õpihimulise migrandi vastu nagu too arst pole mul midagi. Eriti veel kui ta on oma ala spetsialist.
kärss 7. september 2014 00:54
varsti tulevad aafrika arstid ka eestimaale.haige nigu on surnud ja tervele pole arsti vaja.

ikka mujalt 6. september 2014 21:45
Nägin ühte imelikku Tallinnas ühes kiirabis. Tule taevas appi kui lolli diagnoosi võis see panna . Ei tasu minna sinna. Tilgutati ka midagi milleks ja mida keegi pole jätnud mingit märget dokumentidesse.
Hiljem tekkis allergija .Nii see meie arstindus
riine 6. september 2014 17:09
Ukraina --kindlasti,valgevene-võib-olla,aga venelasi siia veel juurde lasta on kuritegu,kas neid siin juba küllalt ei ole ja Putini poole koogutamas,kui vähegi võimalus,küllap näete,kui suured "patrioodid" nad EEstile on.Põhjatu rumalus on venelasi siia juurde lasta,nad pooldavad vägivalda,pooldavad teiste riikide terviklikkuse lõhkumist,pooldavad nõrgemate hävitamist,ei ja veelkord ei.
: 6. september 2014 18:25
Seal Sinu Ukrainas ei suudetud ravida kaheksakuulist poissi. Ta oli sünnist saati hingamisaparaatidega. Sõjaolukorras, läbirääkimistega saadi asi niikaugele, et laps reanimobiiliga ( Venemaalt) lennukiga viidi ..siin võin eksida, oli see Petrburg või Moskva. Isegi lapse diagnoosi tuli Venemaal oodata, ei tahetud väljastada. Aega on möödunud kuskil kaks kuud ja väikseke hingab ise, liigutab käsi ja jalgu. Arstidel on lootus, et laps saab täiesti terveks. riine-kuritegu on jätta laps ravimata.
Ukraina 6. september 2014 22:58
on kõiges meist maas aastakümneid.Edu sulle Riine,Ukraina arstiga.Nad pole meie haiglate aparatuure isegi pildilt näinud ja sa tahad end tal ravida lasta???!!! Pluss keeleoskamatus.Ärge nüüd ukrainlaste ees nii väga ka lömitage. Kuridegu on neid ajupestud ukrainlasi siia sisse lasta.Mingu vaadaku mis nende armee tegi Idas naiste ja lastega.Hullemad kui sakslased sõja ajal!!!
sina, Riine 7. september 2014 17:47
oled tüüpiline rassist. Ükskord satud arsti juurde- ma väga loodan! Kui ei ole kedagi peale vene rahvusest arsti kes sind ravida võiks, kas kärvad enne maha, kui end ravida lased?
No töesti 6. september 2014 16:47
Laseme aga oma arstid minema et mingeid ......siia sisse vedada
tallinlane 6. september 2014 16:45
Arvan ka, et niisama põlata neid pole põhjust, seda enam, et meie omad põgenevad sabad selgas lääne (või põhja) poole. Nn. kolmandatest riikidest tulnud pole ehk nii ülbed kui meie omad ja peaks nad vaid keele ära õppima. Mis kompetentsi puutub, siis vigu teevad ka meie omad. Ehk oleks vaja neid rohkem toetada ja sõbralikumalt vastu võtta - ikka parem kui mõni hindu.
kah tallinlane 7. september 2014 15:50
need nn. kolmandatest riikidest tulnud kasutavad Eestit vaid hüppelauana - peale teatud aastaid töötamist lähevad nad siit samuti lääne ( või põhja= poole - otse oma maalt tulnuna poleks neil sinna võimalik pääseda... Nii et toetame aga.
idavirulane 6. september 2014 15:43
Olen seoses lähedase inimese haigusega kokku puutunud kahe (ilmselt) Venemaalt Ida-Virusse tulnud arstiga ja ma ei saa nende kohta mitte ainsatki halba sõna öelda, vaid ainult kiita! Sellist hoolivat, patsiendisõbralikku ja professionaalset suhtumist kohtab siin harva. Ka patsiendi sugulastega suhtlemine, selgitamine, info jagamine oli tasemel. Sain kõikidele küsimustele ammendavad vastused nii otsesel suhtlusel kui ka telefoni teel. Haigla kodulehelt nägin, et üks arst asus haiglasse tööle alles eelmisel aastal, teine veidi varem, aga räägivad väga püüdlikult eesti keelt, paremini kui mõni, kes Tartus õppinud ja Eestis aastakümneid töötanud. Minu poolt kiidetud arstid on Ida-Viru Keskhaigla kirurgid Andrey Sychev ja Dmitri Fedorov. Soovitan teistelegi.
7. september 2014 19:44
Uurime järgi, kui suur suguvõsa nende kahtlemata tublide arstidega kaasa tuli ja varsti on Putin ka neid kaasmaalasi kaitsmas, et neid pärismaalaste keelega ei diskrimineeritaks. Edasi, patsient, mis õigus on teil arst telefoni otsa riputada, tema aega raisata, mida vajaks mõni palju raskem haige kui teie oma rääkimisvajadusega. Selle hädaga pöörduge vaimuhaiglasse.