Eesti uudised

Täna, 5. septembril kella 9 ajal Eesti Vabariigi territooriumil Luhamaa piiripunkti läheduses võtsid Venemaalt tulnud tundmatud isikud vabaduse teenistuskohuseid täitnud kaitsepolitsei ametnikult.

Kapo peadirektori asetäitja: röövitud ametnik tegeles salajase teabe hankimisega, praegustel andmetel on mees elus ja terve  (53)

Õhtuleht.ee, 5. september 2014 20:58
Martin ArpoFoto: TOOMAS HUIK (POSTIMEES)
Kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Martin Arpo ütles Delfi otsestuudios, et kapo töötaja Eston Kohver tegeles Luhamaa piiripunktis salajase teabe hankimisega salakaubaveo ja korruptsiooni kohta.

"Mingit õiguslikku alust neil ei olnud. Mida peavad nemad põhjuseks, ei oska mina kommenteerida," vastas Martin Arpo saatejuhi Krister Parise küsimusele, mida võis Venemaa pidada põhjuseks, et Eston Kohver vahistada.

Praeguses situatsioonis soovitab Arpo anda Venemaale aega, et nad saaksid veenduda selles, et Kohver ikkagi peeti kinni Eesti, mitte Venemaa territooriumil.

Martin Arpo kinnitas, et kapo andmetel on praegu kinnipeetud Eston Kohver elus ja terve.

Kuivõrd on aga seotud Obama kolmapäevane Eesti visiit ja kapo töötaja röövimine? "Kui see on juhus, siis on see küll kummaline kokkusattumus," tõdes Delfi TV teine külaline, Eerik-Niiles Kross.

"Vaevalt, et neil täna hommikul tekkis selline mõte, et teeks natuke nalja," lisas Kross. Teisalt ei julge ta spekuleerida, et antud juhtumi näol oli tegu Moskva vastusega Washingtonile.

Toimunud sündmust nimetab Kross aga Eesti suveräänsuse rikkumiseks.

"Samalaadsete juhtumite puhul – kui seda ei lahendata kiiresti, mõne päeva jooksul – on oht, et see satub keerulistesse juriidilistesse vaidlustesse ja hakkab venima," nentis Kross.

Samal teemal

12.03.2017
Arpo: terrorismi puhul ei ole koostöö Venemaaga välistatud
15.08.2014
Ekspolitseinik kapo veast: Kohver on venelastele liiga tuttav
11.08.2014
Kohalikud Kohvri röövimise päevast: selline tunne oli, et sõda on alanud
10.08.2014
Briti analüütik: Venemaa on kapo ametniku röövimise pärast mures, sest see ei pruugi hästi lõppeda