Maailm

Riia linnapea Moskvas: parim meie jaoks on praegu Putin (39)

Toimetas Kristin Aasma, 5. september 2014 12:01
Riia linnapea Nils UšakovsFoto: TT NEWS AGENCY / Scanpix
Moskvas viibiv Riia linnapea Nils Ušakovs andis eile õhtul intervjuu Vene telekanalile Dožd. Küsimusele, kuidas suhtub ta Venemaa presidenti Vladimir Putinisse, vastas Ušakovs, et tema on kõige parem variant. Ušakovs viibib Moskvas, et veenda venelasi tühistama mõningatele Läti toodetele impordikeeldu.

"Kõige parem, mis praegu saab meie jaoks olla, on Vladimir Putin, sest kui teda ei ole, siis ei tule võimule Navalnõi. Need presidendid, kes võiksid Venemaa eesotsa tulla, oleksid Läti jaoks väga halvad variandid," rääkis Ušakovs intervjuus ja viitas Žirinovskile ja Zjuganovile. "Need, kes võiksid saada Vladimir Putini asemel presidendiks, ei tooks naabritele stabiilsust."

Samal teemal

Riia linnapea rääkis ka, et "Euroopa Liidul on õigus ja põhjused esitada Venemaale küsimusi selles suhtes, mis toimub Ukrainas". "Kuid ma ei arva, et sanktsioonid kui instrument võiksid anda tulemust. Ma ei usu, et sanktsioonidega Venemaale võiks saavutada kriisist väljumist," ütles Ušakovs, kes peab ainsaks väljapääsuks Ukraina kriisi lahendamisel diplomaatilisi teid. Ta avaldas lootust, et Euroopa Liit läheb varem või hiljem sanktsioonidelt üle diplomaatiale.

Kui saatejuht avaldas imestust, et Riia linnapea kohtub Moskvas kõrgete ametnikega, mis peaks olema Läti välisministri kompetents, põhjendas Ušakovs, et tema esindab ikkagi Riiat, kuid "Läti ei ole suur riik ning meil on kõik seotud" ning "tema kaitseb Riia ettevõtjate huve".

 

Samal teemal

30.12.2014
Moskva politsei arreteeris Putini kriitiku Navalnõi
08.09.2014
Venemaa kodanikud ostavad Lätis elamislubade saamiseks massiliselt kinnisvara
11.01.2014
Ühistransport muutub Riia elanikele odavamaks
09.01.2014
Riia linnapea jäi ametisse