Foto: Tiina Kõrtsini
Andres Põld 5. september 2014 07:00
Tallinnast ja Tartust sõitev inimene võib ennast alati vipina tunda, sest nende puhul mingeid erilisi liigutusi me ei tee. Täpselt samad teenused tagame presidentidele, sportlastele, estraaditähtedele ja igapäevareisijatele, kinnitab Tallinna lennujaama maapealse teeninduse eest vastutava ettevõtte Tallinn Airport GH juhatuse esimees Tiit Kepp.

"Üldiselt toimus kogu teenindus tavapärases rütmis," räägib Kepp päevast, mis muutis Eesti ajalugu.

Ta tõrjub kuuldusi, nagu oleks Ameerikast Obama Air Force One’i maapealseks teenindamiseks kaasa toodud terve meeskond alates ruleerijatest ja lõpetades lennukirataste ette klotside paigaldajaga.

"Võin kinnitada, et teenindajaid välja ei vahetatud. Kõik teenindajad, kes tööl pidid olema, olid tööl, ja natuke isegi rohkem," lausub Kepp.

"Küll aga lubasin vaba päeva kontoriinimestele ja seda logistilistel kaalutlustel ehk ette teades kellaaegu, kui liiklus lennujaama lähistel on piiratud, oleks olnud enda töötajate poolt südametu veel lisaummikuid tekitada nendele inimestele, kes kiirustavad lasteaeda, kooli, trenni jne. Sellistel puhkudel on kodukontoris töötamine palju tõhusam. Vähemaks jäi ka niisama uudishimulikke silmapaare lennujaamas."

Küll aga oli jänkidel Obama lennuki tankimiseks Eestisse toodud paakauto oma lennukikütusega.

"Kes sööks suppi, kus kelneri näpp sees? Enda näpp supi sees ei tundu aga nii hull. Kütusega on ümberpööratult sama lugu ehk kindlam on alati omakeedetud supp," vastas Kepp küsimusele, miks toodi Ameerikast oma lennukibensiin kaasa.

Fotograafide objektiivid püüdsid kinni ka lennujaama värvides uhke Porsche Panamera sõiduauto, millel polnud numbrimärke ja mis seetõttu saab liigelda vaid lennujaama aiaga piiratud alal. Mis otstarvet see masin täidab?

Kepp kostab, et täpsemalt teab selle auto kohta rääkida lennujaama vipiosakond, kuid ütleb siiski: "Teenindajana võin öelda, et eralennukist erinevate kuulsuste vedamine terminali on igal juhul "kliendisõbralikum" sellise auto kui tavalise lennujaamabussiga. Kolma-päeval see auto talle ette nähtud tööd ei teinud, sest kõik Obama delegatsiooni liikmed reisisid enda liikumisvahenditega."