Eesti uudised

"Kodutunde" abil remonditud talumaja süttis elektririkkest (58)

Katrin Helend-Aaviku, 5. september 2014 07:00
AHERVARE: Püsti jäid vaid kõrbenud seinad. Maja osast, kust tuli alguse sai, ei sedagi.Foto: Mati Hiis
Kui Saaremaal asuv Sarapiku talu, mis eelmisel sügisel telesaate "Kodutunne" abiga remonditud sai, jaanipäeval põlema läks, kubisesid netikommentaariumid kahtlustest, kas põhjuseks ei olnud mitte pere enda hooletus. Nüüdseks on süttimise põhjus teada ja sellised kahtlused kinnitust ei leia. 

Lääne päästekeskuse pressiesindaja Kristi Kaisi sõnul tegid menetlejad kindlaks, et põleng sai alguse rikkest elektripaigaldises, mis asus vannitoa ja magamistoa laepiirkonnas. Milline elektriseade see täpselt oli, ei olnud võimalik enam tagantjärele tuvastada.

Samal teemal

"Kodutunde" produtsent Kristi Nilov ütleb, et elektritöödega tegelesid majas Saaremaa elektrikud, kuna telesaate tegijatel selleks litsentsi ei ole. Kuna ei ole täpselt teada, millisest elektripaigaldisest põleng alguse sai, ei oska ta ka öelda, kas see oli uus või vana seade. Samas arvab ta, et sedasi ootamatult võib põlema lahvatada pigem mõni aastakümneid tagasi paigaldatud elektriseade.

"Igal juhul on selge see, et tegemist oli õnnetusjuhtumiga," sõnab Nilov.

Sarapiku talu vanem peretütar Kerstin ütleb, et tema ei ole veel menetluse tulemusi näinud. Praeguseks on pere ostnud endale annetajate abiga naaberkülla neljatoalise korteri. "Korter maksis 3500 eurot ja 2300 eurot läks remondi peale," ütleb Kerstin ja tänab kõiki heategijaid.

Nii palju raha perel siiski ei ole, et oma unistus täide viia ja kodumaja taas üles ehitada.

"Maja kõrval olevat sauna oleme siiski jõudumööda kõpitsenud, et saaks seda kas või suvekoduna kasutada," räägib Kerstin.

Samal teemal

15.04.2015
"Kodutunde" produtsent Kristi Nilov: katuseliit heidab meile ette ammu likvideeritud asju
01.09.2014
"Kodutunne" alustab uue hooajaga ja abistab toapugerikus elavat peret
09.07.2014
Kas Sarapiku talu võis süttida "Kodutunde" abil taastatud majaosa elektrijuhtmestikust?
02.07.2014
Kümneaastane peretütar: "Istusin jaanipäeva õhtul kiigel ja mõistsin, et mul ei ole enam kodu."