Taas sattusin vestlusesse, kus käis teemaks lapsele kõrvaaukude tegemine. “Mees ei ole nõus ja oma tutvusringkonnast olen palju kriitikanooli kuulnud, aga ikka teen, sest MINA TAHAN!”.

Nojah, selles suhtes, et mulle meeldivad tätoveeringud, eksole. Seega ma kujutan ette, kui lahe oleks, kui Mari ka kunagi endale tätoveeringuid teha tahaks. Seetõttu võiks ma need talle ju KOHE lasta ära teha.

Esiteks sellepärast, et mina ja Kardo ju tahame seda, teiseks selle pärast, et kuna tal on nii väiksed käed, saaks need ju üsna odava rahaga täis tätoveerida ja siis ta ei peaks suurena raha kulutama. Kas laps seda ka suurena tahab? A mis mul sellest, mina ju tahan!

Kui keegi julges emale öelda, et ehk võiks see jääda siiski lapse valikuks ja ei maksa ju titale haiget teha (minu meelest oli kõrvaaukude tegemine küll valus ja pärast ei saanud selle külje peal magada jne), siis tuli kuldpärlike: “Ilu nõuab ohvreid!”.

Kas keegi tõesti arvab, et 10-kuune imik ärkab hommikul ja muretseb selle üle, kas ta on piisavalt ILUS? Lausa nii väga, et ta on valmis selle jaoks OHVREID tooma?

Olgem ausad, sa teed oma lapsele haiget, et sul enda oleks seda hea vaadata, et ta on sul nii armas väike printsessikesekene, kellel on nii kaunid kõrvarõngad.

Minu soovitus – genitaalrõngad pidid ka moes olema ja noh, ilu nõuab ju ohvreid. Ehk teeksime need ka kohe tittedele ära, siis pärast hea muretu, ei pea hakkama ise tegema. Emaarmastusel pole piire!

Teate, ausalt. Tehke oma lastele kõrvaaugud, kui soovite. Mina ei soovi ja leian, et see on debiilne. Aga kui te selle kohta kriitikat ei kannata, siis ärge alustage vestlust sõnadega: “Nonii, laseme intriigidel ka siis natuke möllata…”.

Tehke need rahulikult ära ja elage rahulikult oma elu. Pange oma lastele maani blingidega suled kõrva, rinnahoidjad selga ja kontsad jalga. Aga ärge kuulutage seda internetis, olge head!

Mis teie arvate, kallid lugejad, kas ema võib teha oma lapsele ükskõik mida, sest EMA JU TAHAB? Ja kui juba kõrvaaukudest rääkida, kas teie pooldate tittedele kõrvaaukude tegemist? Minu meelest see slaavlastel ja lõunamaades mingi teema (ei ole ka kursis, MIS teema, ma siiani olen arvanud, et kuna näiteks venelastele meeldib igasugune bling, siis nad tunnevad vajadust kohe ka last kulinatega üle valada?), aga niikaua kuni keegi mulle adekvaatset põhjust ei nimeta, leian mina ikka, et see on tarbetu lapse kiusamine.

Jaga artiklit

32 kommentaari

K
Kats  /   22:14, 9. okt 2014
1. Ei leia, et kõrvade augustamine mingi jube kuritegu oleks, et lausa sots.töötajat teavitada, aga milleks beebile kõrvarõngad? MILLEKS? ET ilus oleks, aga kelle jaoks see ilus on siis peale ema?
2. Minu ema on slaavi päritolu ja tema pole kunagi mind sundinud augustama oma kõrvu, kandma mingeid bling-vidinaid, see on pigem teie imelik stereotüüp, millest mina esimest korda kuulen.
3. Oma lapsele sai kõrvarõngad pandud tema enese soovil, kui ta sai 7 aastaseks. Olime Expressionis, kus valisin endale käevõru, tütar märkas armsaid maasikatega kõrvarõngaid ja palus endale. Seletasin, et ikka tuleb enne augud ära teha, tema aga tahtis ja kõik. Nii me need augud saimegi ja loomulikult ka kõrvarõngad maasikatega, mingit suurt erilist sündmust sellest ei teinud :) Kokkuvõttes mina isiklikult ei laseks teha oma beebile kõrvaaugud, las laps ise otsustab, kas ja millal ta neid tahaks.
M
Mees 2 tütre isa  /   09:17, 8. sept 2014
Ma pole päris kindel, kas selline ema on ikka täie mõistuse juures.Nendeaukude tegemiseni kõudis minu vanem tütar kui oli 15. See on vanus , Kus laps võiks oma valikuid ka teha juba. Aga selline ema on ausalt veidi mikastanud, kes titte augustama kukub. See genitaalide augustamise võrdlus on siin asjakohane, et natukene inimest raputada. Kui ta siiski nii loll on, et ikka teeb, siis ausalt peaks sots- töötajaga ühendust võtma. Selline asi peaks kuritegu olema. lapse keha ei ole mingi nuku keha ja kui ta kunagi otsustab neid auke teha, siis ise.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis