Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: kas paneme lapsele kohe genitaalrõnga ka?

Mariann Kaasik, 4. september 2014, 19:15

32 KOMMENTAARI

k
Kats/ 9. oktoober 2014, 22:14
1. Ei leia, et kõrvade augustamine mingi jube kuritegu oleks, et lausa sots.töötajat teavitada, aga milleks beebile kõrvarõngad? MILLEKS? ET ilus oleks, aga kelle jaoks see ilus on siis peale ema?
2. Minu ema on slaavi päritolu ja tema pole kunagi mind sundinud augustama oma kõrvu, kandma mingeid bling-vidinaid, see on pigem teie imelik stereotüüp, millest mina esimest korda kuulen.
3. Oma lapsele sai kõrvarõngad pandud tema enese soovil, kui ta sai 7 aastaseks. Olime Expressionis, kus valisin endale käevõru, tütar märkas armsaid maasikatega kõrvarõngaid ja palus endale. Seletasin, et ikka tuleb enne augud ära teha, tema aga tahtis ja kõik. Nii me need augud saimegi ja loomulikult ka kõrvarõngad maasikatega, mingit suurt erilist sündmust sellest ei teinud :) Kokkuvõttes mina isiklikult ei laseks teha oma beebile kõrvaaugud, las laps ise otsustab, kas ja millal ta neid tahaks.
m
Mees 2 tütre isa/ 8. september 2014, 09:17
Ma pole päris kindel, kas selline ema on ikka täie mõistuse juures.Nendeaukude tegemiseni kõudis minu vanem tütar kui oli 15. See on vanus , Kus laps võiks oma valikuid ka teha juba. Aga selline ema on ausalt veidi mikastanud, kes titte augustama kukub. See genitaalide augustamise võrdlus on siin asjakohane, et natukene inimest raputada. Kui ta siiski nii loll on, et ikka teeb, siis ausalt peaks sots- töötajaga ühendust võtma. Selline asi peaks kuritegu olema. lapse keha ei ole mingi nuku keha ja kui ta kunagi otsustab neid auke teha, siis ise.
7
7-lapse ema/ 8. september 2014, 23:45
Kle tüüp sina kasvata oma last nii kuidas sina tahad ja meie kasvatame oma lapsi nagu meie tahame.Iga vanem teab ise kas ta laseb oma väiksele tütrele kõrvaaugud teha või mitte ja see ei ole kahjuks kuritegu ning sotsiaaltöötajaga ei ole ka mõtet ühendust võtta.Teadmiseks sulle et,see pole sinu asi ja hoia oma arvamused omale sest,meile pole sinu arvamusi vaja.
k
krikats/ 5. september 2014, 22:22
Jätke lapsed rahule!
Keha on lapse oma, kui ta juba ilma sündinud on ja selle kallal ei tohi teised vägivallatseda lihtsalt edevuse pärast.
Kui kasvab suureks, siis tehku ise oma valikud.
a
abc/ 5. september 2014, 21:55
Ei oska muud öelda, kui et selline teguviis on võrreldav pedofiiliaga... lapse, kui nõrgema ja vähemteadlikuma ärakasutamine oma soovide ja meeldivuste huvides. Ei imesta et siin maailmas on suurema jõu ärakasutamine ja vägivald ikka veel sedavõrd levinud.
N
.../ 5. september 2014, 16:34
No ma ei võrdleks genitaalide augustamist kõrvade augustamisega, ei tasu ekstreemsusteni laskuda. Minule vanemad tegid kui ma olin 2a, ja ma ei näe küll et ni hullult oleks mind piinatud või jumal teab mida iganes veel tehtud.
p
Pluss/ 5. september 2014, 13:58
Ja kui meelde tuletada, siis, : " kus on kuuli koht?" Kuklas vist och toimimg viiakse läbi kuivkemmergu taga!
m
Mr Cool/ 5. september 2014, 13:54
Tuleb ikka urru auk kohe lasta kinni ömmelda! Kolhoosi emased, marss järjekorda! Uus mood!
i
I/ 5. september 2014, 13:35
Miks topite oma nina teiste asjadesse? Siin kohal tuleb meelde üks laul....... "ja pole sinu asi see, kus ma käin ja mis ma teen

r
Reede/ 5. september 2014, 12:22
Kui muidu lapsevanemad ei märka oma poiss-lastel eesna hakitsenemist (fimoosi) peaks genitaalrõnga paigaldamist lausa soovitama. Ehk siis jääb ka meditsiiniline probleem silma.
f
fr/ 5. september 2014, 09:05
Kunagi juba tehti siin vist ikka seadus, et lapse tätoveerimine on kriminaalkorras karistatav. Need muud asjad tuleks sellesse seadusesse juurde lisada. Riigikogu, auu!
a
AA/ 5. september 2014, 09:02
Ma just nägin mingit kaheaastast poes kõrvaaukudega. Mingid suured(või noh, väikeste kõrvade küljes vähemalt tundusid) kuldsed pudinad olid kõrvas. Väga veider vaatepilt. Vanemad olid muidugi vene keelt kõnelevad inimesed.
s
Siblik/ 5. september 2014, 12:58
Kõrvarõngaid lastel ei saa siiski rahvuse järgi ka määrata. Tean paljusid, kel pole mingit slaavi ega idamaa tausta kelle tütardel on kõrvaaugud. Ülemaailmselt pole see mingi probleem ja nüüd äkki siin meil Eestis kõik mammad ohivad - vuih, mis õudsed emad, vaesed lapsed. Igal ühel omad tõed. Millal keegi oma tütrele kõrvaaugud laseb teha pole küll kellegi asi, see pole kulmu-nina-nabarõngas või tätoveering, mis tõesti pubekas tahaks teha.
2
22.a naine/ 5. september 2014, 16:22
ja aga kui laps ei taha kõrvaauke? mul pole kõrvad augustatud ja ei tahagi.
s
Siblik/ 5. september 2014, 16:52
Siis, kallis inimene, võid iga kell lasta neil kinni kasvada. Ma olen märganud, et selliste foobiatega vanemate lastel pole ka auke, mul naabrinaine üle 60 ütles, et tahtis küll auke aga kartis, et valus ja tal tütar räägib sama juttu, ise 33 juba. Lõppude lõpuks, kes me sellised oleme, et teisi arvustada, kindlasti on kõigi puhul, mida rudselt vähemalt üks kümnest taunib. Pühenduge tõsistematele asjadele.
k
krib/ 5. september 2014, 07:37
noh, ka arste on rumalaid.. Vana hea nõelravi on siiani minuarust kasutusel nt. Ütleme nii, et igal ühel omad veendumused, lootused jne. Loota, et vana sajanditepikkune tarkus võib natukenegi äkki aidata, mis selles halba on. Mõni hull - küll juba noore täiskasvanuna propageerid veest ja õhust toitumist ning see leitakse olevat normaalne. Aga mis noored tüdrukud sealt endale ajudesse söövitavad? Põhiteema juurde tagasi,kõik oleneb, mis hoiakuga vanem on. Samas, kõrvaaugud niivõrd süütud asjad võrreldes sellega, mida laps tegelikult läbi elab iga päev kasvades. Ja kommentaare lugedes jääb mulje,et kuidagi liiga üks klubi siin..
Genitaalrõngas ? ? ?/ 5. september 2014, 06:39
Jäärtalledele pannakse tihe kummirõngad munandite kohale, et ei oleks vaja lõigata, sest munandid kukuvad, tänu rõngale, ise küljest ära. Kas tänapäeval HOOLIVAD emad oma poegadest tõesti niivõrd, et kaitsevad neid sel viisil aidsi eest ?
e
Ema./ 5. september 2014, 05:42
j
juba vanaema/ 5. september 2014, 00:30
Laps on isiksus ja kasvatatakse ja aidatakse saada normaalseks õnnelikuks ühiskonna liikmeks,ja tema keha jäägu puutumatuks igasugustest neetidest ja rõngastest,ka teismelistele ei lubaks ma teha enne kui saavad täisealiseks,ma olin võib olla liiga karm ja käratasin ,et---niikaua kui sul on jalad pere laua all ei tee sa mingeid kõrvaauke ja igasugu kulinaid ja vidinaid sa endale külge ei riputa ja kõik minid ja nabapluusid jäävad kappi--koolis käid korrektsete riiete ja ilma meigita,vingus ja nuttis,trampis jalgu ja kõik sujus normaalselt,kui lõpetas ülikooli siis ütles aitäh kallis emmeke et sa mul ei lasknud ennast augustada ja imelik et ka nüüd ei soovi kõrvadesse ja igalepoole mujale auke teha.
e
Esimene Malluka soperdis millega võib ühel meelel olla, kuigi vähe depressiivne/ 5. september 2014, 00:10
Mina ei augusta enda tüdrukuid. Saavad täisealiseks ja augustagu end kas või sõelapõhjaks. Lisan veel omaltpoolt usuhullud. No ei saa mina aru miks peab lastele maast ja madalast omi vaateid peale suruma. Kui laps hilisemas eas otsustab, et tema jaoks seda jumalat ikka pole, siis on kisa ja häda lahti.
Teemasse veel niipalju, et ema augustas mu kõrvad ja naba, ei kanna ma kõrvarõngaid ega nabaneeti ja lisaks olen see õnnetu kel need jubedad augud kinni ei kasva.

a
arst kribile/ 4. september 2014, 23:01
Nii rumalat juttu pole tükk aega lugenud, suisa naer tuli peale:)
V
****/ 4. september 2014, 22:33
Väikeste laste kõrvade augustamist pean sulaselgeks lolluseks. Sellise asja peale annab ikka tulla.
k
krib/ 4. september 2014, 22:19
Ma pole tükk aega nii rumalat ja hüsteerilist artiklit lugenud. Kusjuures minu tütardel on 1aastaselt tehtud kõrvaaugud ja tehtud spetsialisti poolt kindlatesse punktidesse nägemise pärast, kuna see meil peres probleemiks olnud varakult. Siiani on väljavedanud kauem hea nägemisega kui mina ja mu vend omal ajal. Mees on ka muide prillikandja. Loodame, et kehvad geenid pole veel avaldunud või siis oli äkki tolku torkimisest. Tüdrukud pole kunagi kurtnud, kuna nii või teisiti oleks neid kõrvaauke tahtnud.
j
jeahh/ 4. september 2014, 20:46
Aga miks inimesed ei võiks täiskasvanu või teismeliseeas ise otsustada, kas teevad augud või mitte?
Milleks last vägistada.
Saab näiteks 15 aastat vanaks ja siis ise otsustab kas tahab auke või ei.
Milleks teist inimest vägisi "kaunistada"?
Me ju ei värvi vägisi naabri maja teist värvi.
E
:)/ 5. september 2014, 16:56
Ei värvi tõesti aga oma arvamust, ma vaatan, surume teistele küll vägisi pääle.
7
7-lapse ema/ 4. september 2014, 20:43
Kusjuures mul üks sugulane laskis oma tütrele nii kui sündis teha kõrvaaugud.Laps vist oli mingi nädal aega vana kui tehti seda ma ei tea kui kaua laps röökis aga see on nõme et,nii vara tehakse lapsele kõrvaauke.Mina lasksin teha vanemale tütrele kõrvaaugud siis,kui laps oli viiene nüüd on ta 9-ne ja eelmine aasta lasin 5-aastastele kaksikutele(mõlemad tüdrukud nüüd kuuesed) teha kõrvaaugud ja nüüd see aasta lasen teha kõige nooremale tütrele kes saab viieseks varsti teha kõrvaaugud.Parem lasta lapsele siis,teha kõrvaaugud kui juba natuke suurem.
Oh, püha lihtsameelsus !/ 5. september 2014, 06:45
Teiesugused ilmselt lasevad lapsele kohe peale sündi ka soovahetusoperatsiooni teha, kui oodati tütart, aga sündis poeg. Või vastupidi.
x
xxxx/ 4. september 2014, 20:24
Väike laps ei tule selle peale et peaks ema kohtusse kaebama aga lastekaitsjad pole
kunagi asjaga kursis
v
Vinskaja/ 4. september 2014, 19:50
Minule teadaolevalt peaks lapse väärkohtlemine ebaseaduslik olema...
t
Tädi/ 5. september 2014, 11:26
Ei tee need paar augukest kõrvades lapsele miskit hullu ja kui suuremana ikkagi leiab, et ei taha siis saab kinni kasvatada. Samas, enamus tüdrukuid siiski tahavad. Kui nii üks ühele võtta, siis ei tohiks väikesel tüdrukul ka pikki juukseid lubada kasvatada, sest mõtelge milline piin on tema jaoks nende kammimine ja otsest kasu lapsel neist ka ei ole. Keelame ära või? Kõrvaauke on ajast aega tehtud ja ma ei näe selles midagi taunitavat. Imikule ma neid muidugi ei teeks, aga kolmeaastane tahab juba preili olla küll. Igasuguseid muid kunstlikult tehtavaid kehaauke ei kannata ma aga üldse. Keeleneet-öäkk!
h
hmm/ 5. september 2014, 11:53
No aga teema probleem ongi, et vanem laseb teha 1 aastasele kõrvaaugud kes oma soovi veel väljendada ei oska 3 aastane on juba teine tera.
2
25aastane/ 7. oktoober 2014, 15:10
Ei ole auke ja ei tahks ka.
Ning ega need augud ikka kinni küll nii lihtsalt täiskasvanuna neil ei kasva!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee