Eesti uudised

Frankfurter Allgemeine: Obama andis Eestis selge signaali Moskvale (5)

BNS, 4. september 2014 14:52
Foto: Laura Oks
Saksa ajalehe Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) hinnangul andis kolmapäeval Eestis viibinud Ameerika Ühendriikide president Barack Obama Moskvale ühemõttelise signaali, kui tõotas Baltikumile Ameerika igavest toetust.

"Obama lubab Baltikumile "igavest" toetust," pealkirjastas FAZ artikli, mis kajastas Obama ühepäevast visiiti Eestisse. "Ameerika president teatas enda visiidil Eestisse, et paigutab lennuväe lisasõdureid maale. Obama väitel ei jää Eesti kunagi üksinda - see on selge signaal Moskvale," kirjutas FAZ.

Samal teemal

"Keset Ukraina kriisi lubas president Barack Obama Baltikumi NATO-partnereile vankumatut abi. "See on purunematu, see on kaljukindel ja see on igavene. Ning Eesti ei jää kunagi üksinda," ütles Obama kolmapäeval Eesti pealinnas Tallinnas ajakirjanikele," kirjutas FAZ, mille sõnul muretsevad endised liiduvabariigid Eesti, Läti ja Leedu selle pärast, et Venemaa võtab pärast Ukraina siseasjadesse sekkumist sihikule ka Balti riikide piirid.

"Regiooni julgeolekuolukord on Venemaa sammude tõttu täielikult muutunud. Liitlaste jõuline ja nähtav kohalolu on parim võimalus võimaliku agressiooni eest hoidumiseks," tsiteeris ajaleht Toomas Hendrik Ilvest.

FAZ mainis ka, et Obama visiidi ajaks tugevdati Tallinnas julgeolekumeetmeid olulisel määral. "Eesti taastas ajutise piirikontrolli, liiklus suleti ning Tallinna regiooni lennuliiklusele kehtestati piirangud. Obama reisis tavapäraselt suure hulga nõunike, turvateenistuse ja Valge Maja esindajatega."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee