Eesti uudised

Proua Evelin Ilves sai vaba päeva (323)

Õhtuleht.ee, 4. september 2014 07:00
JALUTAMAS: Evelin Ilvese oma nõustajaga eile Tallinnas Narva maanteel väljumas R-kioskist. Foto: Jaanus Lensment (Postimees)
Kui paljudes Tallinna kesklinna koolides anti Barack Obama visiidiga seoses lastele vaba päev, siis samamoodi sai vaba päeva Eesti vabariigi esileedi Evelin Ilves. 

Eile hommikul, kui USA president Kadriorgu saabus, ei oodanud ega tervitanud punasel vaibal kõrget külalist president Toomas Hendrik Ilvese kõrval tema abikaasa Evelin.

Samal teemal

Presidendi kantseleile esitatud Õhtulehe küsimusele – kus ja kuidas täitis oma riigipea abikaasa esindusfunktsioone Evelin Ilves eile –, vastas hoopis Postimehe seltskonnaportaal Elu24, avaldades fotoseeria Evelin Ilvesest, kes jalutas koos tütre ja isikliku nõustaja Maimu Sibritsiga Tallinna kesklinnas Narva maanteel.

Presidendi kantselei vastus, mis hiljem siiski laekus, koosnes napist lausest: "President Obama tuli üksi ja tema võõrustaja on president Ilves."

Küsimus: mida proua Evelin presidendi ametihüvede seadusest tulenevalt oma esindustasu ja sekretäri abiga eile riigi esindamiseks tegi, jäi vastuseta.

Kõrge külalise abikaasa puudumine ei ole varem takistanud proua Evelin Ilvesel tervitada näiteks Soome presidenti Sauli Niinistöt, kui viimane saabus 2012. aasta aprillis oma esimesele ametlikule visiidile Eestisse üksi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee