Eesti uudised

Narvakas Obama visiidist: parem oleks tulnud Putin! (122)

Arvo Uustalu, 4. september 2014 07:00
TEAVAD KURJA JUURt: Dmitri ja Mihhail on veendunud, et Eestil Putini hullumist karta pole vaja ja kõige kurja juur on Obama.Foto: Aldo Luud
"Obama visiidis ei ole midagi positiivset. Ainult negatiivset," arvab eakas narvalanna Ljudmila. Küsimuse peale, mida siis USA riigipea Eestile halba on teinud, vastab ta: "Siiani pole midagi teinud, aga kes teab."

Kindlasti on Narvas ka neid, kes Obama visiidis näevad garantiid Eesti iseseisvusele ja kes Putinit aatomipommiga pätiks peavad, kuid Õhtulehega eile rääkinud venekeelsetest inimestest keegi nõnda ei arvanud.

"Putinit pole vaja karta"

Samal teemal

Mihhail usub, et kui tuleb pööris, siis keegi Eestit päästma ei tule. "See on halb, et Obama tuli. Ega Venemaal inimesed lollid ole. Seda ei juhtu kunagi, et Venemaa Eestit ründab. Putinit ei ole vaja karta, kui Eesti ise taskutesse sitta ei pane," arvab suure kodumaa ajal Narva elama kolinud Mihhail.

Mees kütab ennast üles ja pakub, et Obamal on k… ajus. "Olen seitse klassi lõpetanud lihtne mees. Kui Obama presidendiks sai, siis tundus, et ta on õige inimene, aga tema viimase aja teod näitavad, et ta ei ole kompetentne. Koos Mihhailiga pargipingil istuv Dmitri leiab, et Eesti NATOsse astumine oli viga.

"Ilmselge miinus. Milleks meile NATO vajalik on? Kui keegi Eestit ründab, siis NATO appi ei tule;" arvab ta.

Mihhail on seda meelt, et Teise maailmasõja ajal Venemaa vabastas Eesti.

"Venelased hoolivad ka teistest rahvastest. Võinuksime ju Eesti sakslaste kätte jätta, aga tulime appi," räägib ta.

Ukraina sündmuste algatajaks peavad mõlemad Obamat ja Tõmošenkot. "Ise nägin televiisorist, kuidas vanglast välja tulnud Tõmošenko lubas aatomipommiga kõik venelased hävitada.," ütleb Mihhail.

Narvalanna Alla küsib, millal Obama ära sõidab. "Jumal tänatud," ütleb ta, rõõmusädemed silmis, kui kuuleb, et Ameerika suurmees on juba lahkumas.

"Venemaa pole huvitatud Eesti ründamisest, oleme liiga väikesed. Milleks Venemaal meid vaja on?" räägib kahe väikese poisi ema Jelena.

Sergei arvab, et Eestil pole Venemaad karta vaja. "Putin läks Ukrainasse omasid kaitsma. Kui siin nõnda tehakse nagu Ukrainas, tuleb ta ka siia," ütleb ta.

Ta on kindel, et Ukrainasse tuleb rahu ainult siis, kui Ida-Ukraina Venemaa koosseisu läheb. "Las hääletavad seal. Krimm juba on lahutamatu Venamaa osa. Aga Obama las jääb sinna ookeani taha. Tal seal endal probleeme küllaga."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee