Eesti uudised

Vaata ka TV3 "Seitsmeste uudiste" videot!

Miks istutati Tallinnas öösel puid (8)

Teet Teder, 4. september 2014 07:00
POTJOMKINLUS? Kui kell üheksa oli laieneva Ülemiste keskuse ehitustandril öörahu, siis südaöö paiku istutati seal suuri puid. Obama tulekuni jäi veel kuus tundi.Foto: Andres Putting/Delfi/Eesti ajalehed
Kas Potjomkini küla ehitatakse praegugi, kui ööl enne president Barack Obama tulekut istutati Tallinnas Tartu maantee äärde, teele, mida mööda Obama linna sõidutati, täies elujõus viiemeetriseid puid? 

Kristina Zotejeva Tallinna keskkonnaametist nõuab küsimusi öösel istutatud puude kohta kirjalikult. Pärast e-posti teel saadetud küsimusi: kelle korraldusel, miks just öösel, kui palju puid istutati ja kui palju see maksma läks, teatas keskkonnaamet, et linn ei tea ööl enne Obama tulekut istutatud puudest midagi.

Esiti ei tea ööpimeduses istutatud puude kohta midagi ka Ülemiste keskus. Poleks nagu loogiline praegu veel haljastusega tegeleda, kui keskus on alles ehitusjärgus.

Siiski soovitati küsida keskuse direktorilt Guido Pärnitsalt, kes võiks täpsemalt teada.

Pärnits teabki, et öised istutajad tegutsesid ikkagi Ülemiste keskuse käsul.

"Ju siis ehitajatel ei olnud päeval mahti istutada," põhjendab Pärnits, miks südaöö paiku pimedas kopaga aukude kaevamine ja suurte puude istutamine igati õige oli: "Pakazuhhaga ei ole siin midagi pistmist."

Samal teemal

04.09.2014
Narvakas Obama visiidist: parem oleks tulnud Putin!
04.09.2014
Maskeeritud turvamehed?
04.09.2014
Obama tsiteeris Underit
04.09.2014
Proua Evelin Ilves sai vaba päeva