Krimi

Politsei päästis Pärnumaal metsa eksinud mehe  

Toimetas Geidi Raud, 2. september 2014 11:29
Foto on illustratiivne.Foto: Teet Malsroos
Täna varahommikul leidsid politseiametnikud Pärnumaal Libatse kandis öö metsas veetnud 58aastase mehe.

Esmaspäeval kella 23.08 teatati politseile, et Pärnumaal Halinga vallas Libatse külas eksis metsa poodi läinud hooldekodu elanik. Mees oli ühenduses oma sugulastega, kes teavitasid mehe eksimisest korravalvureid, teatas Lääne prefektuuri pressiesindaja.

Pärnu politseijaoskonna ja kordoni töötajad hakkasid öösel meest otsima ning leidsid ta kella nelja paik. Tund aega hiljem jõudis eksinu tagasi hooldekodusse.

Pärnu politseijaoskonna juhi Tõnu Kivis toonitas, et metsas liikumisse tuleb suhtuda ettevaatlikult ja pidada silmas kõiki ohutuseks vajalikke nõuandeid ning kindlasti teavitada võimalikust kadunud inimesest politseid nii kiiresti kui võimalik.

"Sügisene külm ja niiske mets võib hätta sattunu elule muutuda kiiresti ohtlikuks. Eriti arvestades seda, et temperatuur sügisöödel langeb kiiresti. Seepärast on eriti oluline, et kadumisest saadakse info võimalikult varakult ja kadunud inimene saab abi piisavalt kiiresti. Metsaeksimiste riskigrupiks on vanemad ja terviseprobleemidega inimesed, kes peaksid oma ohutuse tagamiseks enne metsa minemist kindlasti vajalikud sammud tegema," ütles Kivis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee