Maailm

Levada keskus: venemaalaste optimism Krimmi okupeerimise üle on kahanemas  (1)

Toimetas Sander Silm, 2. september 2014 10:22
Foto: AP / Scanpix
Venemaa Levada keskuse poolt läbiviidud uuringust selgub, et Venemaa inimestele on kohale jõudnud Krimmi annekteerimise negatiivsed mõjud.

Vastavalt augustis läbiviidud uuringule vähenes nende venemaalaste arv, kes tunnevad rõõmu Krimmi liitmise viimase nelja kuu jooksul 23 protsendilt 16 protsendini, teatas telekanal Dozhd.

Vähenenud on ka nende venemaalaste arv, kes kiitsid Venemaa juhtkonna tegevuse Krimmi annekteerimisel heaks.

Kui märtsis oli neid 47 protsenti, siis praegu on neid 40 protsenti küsitletutest. Uhkust oma riigi ja õigluse võidu üle seoses Krimmi annekteerimisega tunneb praegu vastavalt 37 ja 30 protsenti Venemaa elanikest ja see arv pole kevadest saati muutnud.

Küsitlusest selgus ka, kuidas Krimmi annekteerimine on muutnud Venemaa naaberriikide elanike suhtumist Venemaasse.

Kui märtsis leidis 9 protsenti venemaalastest, et naaberriikide elanikud ei suhtu negatiivselt Venemaasse, siis augustis oli see arv juba ligi kaks korda suurem - 17 protsenti.

23 protsenti vastanutest leidis, et Krimmi annekteerimine suurendab ukrainlaste vihkamist ainult Venemaa juhtkonna vastu, kuid 38 protsenti oli seda meelt, et poolsaare annekteerimine suurendab ukrainlaste vihkamist kogu Venemaa vastu.

Veel märtsis olid vastavad näitajad 18 ja 24 protsenti.

Siiski olid venemaalased kindlalt seda meelt, et Krimm peaks kuuluma Venemaale ja nii arvas 73 protsenti küsitletutest.

Siiski on võrreldes kevadega vähenenud nende venemaalaste arv, kes olid nõus Krimmi ühinemisega seotud kulude vähendama oma heaolu.  Kui märtsis keeldusid 19 protsenti vastanutest täielikult nö isiklikult maksma Krimmi annekteerimise eest, siis augustis oli neid juba 28 protsenti.

Täielikult või olulisel määral oli Krimmi annekteerimise nimel valmis kannatama 17 protsenti küsitletutest, märtsis oli vastav arv aga 26 protsenti.

Teatud heaolu languseks oli valmis aga 33 protsenti küsitletutest ja see arv oli sama suur ka märtsis.

Levada keskus viis küsitluse läbi 22-25 augustil ja sellel osales 1600 vastajat Venemaa 46 erinevast regioonist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee