Eesti uudised

Fazer sulgeb Tallinnas tehase ja koondab 95 töötajat (4)

Toimetas Geidi Raud, 2. september 2014 10:17
Fazeri tehas Tallinnas.Foto: Liis Treimann / Postimees
Soome toidutootja Fazer koondab Balti riikide tootmise Läti ja Leedu tehastesse, Tallinna tehas suletakse 2015. aasta aprillis ja seal koondatakse kuni 95 töötajat.

Fazer Grupi pagaritööstuse valdkonna tegevjuht Petri Kujala selgitas pressiteate vahendusel, et praegune turusituatsioon on väga keeruline ning pakendatud leiva- ja saiatoodete tarbimine on languses.

Samal teemal

"Kulud on jätkuvalt kasvanud ja seda ei ole võimalik  täielikult üle kanda toodete lõpphinda. Balti pagaritoodete turul on liiga palju tootmisvõimsust, sestap otsustasime konkurentsivõime ja kasumlikkuse säilitamiseks konsolideerida oma tootmise. Viime oma tootmisliinid üle Ogre ja Kaunase tehastesse ja sulgeme tootmise Tallinnas,” ütles Kujala.

"Kavandatav investeering uute tootmishoonete rajamiseks Riia lähistele Ogresse avab meile uusi võimalusi ja tugevdab meie konkurentsivõimet Balti pagariturul," kommenteeris Fazer Bakery Balticu tegevjuht Mindaugas Snarskis.

Fazer investeerib ligikaudu 5 miljonit eurot Ogre pagaritööstuse moderniseerimiseks. Uue tootmise käivitumine on kavandatud sügiseks 2015.

Samal teemal

04.06.2013
Fazer kutsub tagasi partii valesti pakendatud Angry Birds komme
16.04.2013
Soomlased ostavad Eestist üha rohkem maiustusi
03.04.2013
Eesti tuntuimad pirukameistrid kergitasid hindu
26.10.2012
Fazer Eesti AS juht sai tööl olla vaid veidi üle kuu